Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano 2 2.4 sgx NAPRAWA NIE DO NAPRAWY


Zielin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nissan terrano 2 SGX 2.4 124KM kod silnika KA24E benzyna + LPG problem polega na tym ze auto na benzynie nie rowno pracuje(bardziej falowanie obrotów niz wypadanie zapłonu)  nie ma mocy i mocno szarpie przy przyspieszaniu trzeba dac pelny gaz wtedy troche mniej szarpie i jakos da sie przyspieszyc szarpanie takie jakby dawac pelny gaz i odpuszczac wręcz nie da sie jechać. Na gazie jest ok równo pracuje równo przyspiesza nie szarpie. Dzieje sie tak odkąd kupiłem auto. Wymieniona byla kompletna przepustnica i 3 orginalne przeplywomierze(oczywiscie wszystko ladnie wyczyszczone) , pompa paliwa, cala listwa wtryskowa razem z wtryskami, filtr paliwa, filtr powietrza, przewody w/n, świece, kopułka i palec rozdzielacza, zaślepione zostały: podcisnienia od egr i ogolnie zaslepiony egr blaszką przy kolektorze dolotowym, podcisnienia filtra oparów z baku,  podcisnienia klap wirowych w kolektorze(tak by byly ciagle otwarte) podmieniany był też ecu a nawet 3 ecu z tym ze na tym orginalnym(tym ktory byl w aucie odkad je kupilem) brak błędów (kody błyskowe nr. 55) na 2 kolejnych pokazuje błąd przepływomierza i auto bardzo nierówno pracuje na wolnych obrotach przerywa chodzi jakby na 2 gary kopci na niebiesko na orginalnym ecu nie kopci i nie chodzi na 2 gary na wolnych 

Prosze o pomoc bo juz nie mam sił i nerwów do tej kupy złomu jestem mechanikiem i wszystko co wypisane robilem sam takze prosze pytać i radzić śmiało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz gaz w aucie? Odcinales LPG i jeździłeś tylko na PB? Bo to co piszesz może wskazywać na kłopoty z LPG a nie PB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakrecalem zawor przy butli wypalalem gaz az auto zgaslo na gazie wlaczalem benzyne i nadal to samo wyjmowalem jeszcze bezpiecznik od gazu i tez bez zmian gaz mam starego typu z mikserem 1szej albo 2 generacji na przelaczniku jest napisane STAG2-W ale przelacznik byl niedawno wymieniany  dodam jeszcze ze mam drugie takie same terrano na czesci 

Edytowane przez Zielin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...