Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie działają wycieraczki w trybie przerywanym E11


Romanek100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nissan NOTE E11 1.5 DCI 2010

Nie działają wycieraczki w trybie pracy przerywanej i tylko wtedy. Jak się przełączy na tryb przerywany, to raz pojadą i na tym koniec, to samo jest przy zwiększaniu, bądź zmniejszaniu częstotliwości działania wycieraczek - raz i koniec.


Proszę o wyrozumiałość. Szukałem trochę rozwiązania mojego problemu i powiem szczerze, że jakoś nie znalazłem. Skłaniałbym się do tego, że to pewnie przekaźnik. Powie mi ktoś gdzie dokładnie się znajduje przekaźnik od przednich wycieraczek? Skrzynka bezpieczników, która znajduje się w komorze silnika (u mnie taka biała) - czy żeby się do niej dostać, to trzeba wyjmować lewy reflektor? Domyślam się, że pewnie tam jest przekaźnik.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Romanek100 napisał:

Witam

 

Nissan NOTE E11 1.5 DCI 2010

Nie działają wycieraczki w trybie pracy przerywanej i tylko wtedy. Jak się przełączy na tryb przerywany, to raz pojadą i na tym koniec, to samo jest przy zwiększaniu, bądź zmniejszaniu częstotliwości działania wycieraczek - raz i koniec.


Proszę o wyrozumiałość. Szukałem trochę rozwiązania mojego problemu i powiem szczerze, że jakoś nie znalazłem. Skłaniałbym się do tego, że to pewnie przekaźnik. Powie mi ktoś gdzie dokładnie się znajduje przekaźnik od przednich wycieraczek? Skrzynka bezpieczników, która znajduje się w komorze silnika (u mnie taka biała) - czy żeby się do niej dostać, to trzeba wyjmować lewy reflektor? Domyślam się, że pewnie tam jest przekaźnik.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Miałem problem z przednimi wycieraczkami jakiś czas temu.  Praca ich wyglądała tak że potrafiły się zatrzymać na środku szyby, lub wcale nie ruszyć. Auto wylądowało u elektryka który sprawdził między innymi przekaźnik, bezpiecznik. Następnie rozebrał podszybie i wymontował mechanizm oraz silniczek. Silniczek rozebrał, zregenerował, złożył z powrotem i do dzisiaj działają niezawodnie. Myślę że to ta droga. Może się mylę?

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Powiem do czego doszedłem wczoraj. Mianowicie: tylna wycieraczka działa w trybie pracy przerywanej, zaś przednie po włączeniu ruszą raz i tyle, ale jak się zwiększy lub zmniejszy pokrętłem częstotliwość, to też ruszą raz i staną. Sam nie wiem, może to wina manetki. Jako, że jak dla mnie najszybszym sposobem by dowiedzieć się co jest przyczyną jest wymiana manetki, dlatego też dziś zakupiłem i po świętach wymienię. Zobaczę, czy to coś da i się podzielę.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Romanek100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...