Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bujanie samochodem w trakcie jazdy


Vince_Vega
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Wytrzymałem z tematem 3 miesiące i zanim po raz kolejny gdzieś pojadę na weryfikację chciałbym poradzić się - czego właściwie szukać.

Wziąłem Micrę w abonamencie. K14, 2022 rok, manual. Auto rewelacyjne, jak na moje potrzeby. Przejechane 32 km. W każdym terenie spełnia zadanie. Na tyle, że wziąłem auto na kolejne 2 lata.

W październiku wymieniałem opony na zimowe. W zasadzie wszystko było ok, raz na chwilę zwariował czujnik, trochę głośniej było gdy skręcałem mocno w lewo. Ale auto jeździło bez zarzutu.

No ale gdzieś w grudniu zaczęło nim bujać (góra - dół). Niestety nie ma reguły. Nie zależy to od biegu, czasem mniej buja się podczas jazdy pod górę. Czasem to zanika a potem problem wraca. Nie zależy to od silnika, na luzie problem występuje czasami. Nie ma drgań kierownicy.

Pojawiło się też tarcie przy hamowaniu, po chwili jazdy zmieniające się w piszczenie.

Byłem już sprawdzić, koła i opony. Wszystko ok. Wyważone, nie wygięte. Byłem na przeglądzie (po dwóch latach), wszystko bez zarzutu amortyzatory itp.(nawet wyczyszczono tarcze - na chwilę ustąpił problem z piszczeniem). Byłem nawet na stacji diagnostycznej. Porzucano autem na różnych maszynach i wszystkie testy bez zarzutu.

No i na końcu usłyszałem, że auto ma raptem 30 tyś i co tu ma bujać. Jakbym był samochodowym hipochondrykiem

No i właśnie. Nie wiem już czy wariuję czy nie ale faktem jest że w aucie się trzęsie/ buja. Że w nocy linia moich świateł idzie góra - dół. Czy jest jeszcze coś co powinienem sprawdzić, co pominąłem?

W sumie za tydzień zmiana opon ale boję się, że to niewiele da.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej wracam z pytaniem czy ktoś ma jakiś pomysł w tym temacie? Przyznam że jazda jest tak niemiłym doświadczeniem że od świąt samochód nie był jeżdżony. Dopiero wczoraj i dzisiaj małe wycieczki i niestety te same objawy...

Może jakiś punkt zaczepienia chociaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Opony, upewnij się że opony są równe, zrób test drogowy na maszynie hunter u dobrego wulkanizatora to Ci prawdę powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...