Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odczyt parametrów/błędów silnika przez OBDII dla J12 1.3


aquariusmax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
skontaktowałem się z autorem aplikacji Car Scanner na Androida i poprosiłem go o dodanie dedykowanego profilu dla J12 1.3 DIG-T.
Zgodził się i po dwukrotnym zeskanowaniu mojego auta (lista parametrów i adresy czujników) został przygotowany gotowy profil.

Jest już dostępny i można podglądać sporo ciekawych danych, choć mniej niż w J11 1.2.
Dotychczas trzeba było posiłkować się profilami dla Kadjara w 1.2, czy Arkany/Dustera w 1.3.

Dla mnie najciekawsze parametry to:
- napięcie ECU i OBD, liczba wypadnięć zapłonu, korekty wtrysku, temperatury wody i oleju, ciśnienie MAP, szereg temperatur powietrza, katalizatora, GPF i inne jak np. kąt skręcenia kierownicy.
Oczywiście można odczytać błędy (u mnie szybko pojawił się błąd e-Call) oraz pewnie wykasować (nigdy tego nie robiłem).
Można przeprowadzić test producenta i odczytać wyniki na poszczególnych cylindrach, wykonać test poprawności spalania, odczytać dane modułów samochodu, czy zmierzyć przyspieszenie.
Program zapisuje historię, więc po jeździe można sprawdzić wykresy dla poszczególnych parametrów.

To darmowa alternatywa dla odczytania danych przez ASO (minimum 250 zł poza płatnym przeglądem). Może nie wszystkich danych, ale za to samemu i w dowolnym momencie.
Pełna wersja działa przez jakieś 20 uruchomień, wtedy można wyzerować dane i od nowa korzystać, albo zapłacić 24,99 zł.
Nie jestem w żaden sposób powiązany z autorem aplikacji i nie mam z tego żadnych profitów.

Jeśli będzie zainteresowanie, to wkleję przykładową moją deskę rozdzielczą z najciekawszymi parametrami, którą można wczytać i mamy wtedy łatwą metodę porównania parametrów między naszymi autami.

Mnie najbardziej ciekawi ile macie wypadnięć zapłonu? W 1.2 miałem tego trochę i w J12 też są (naliczają się przy zmianie biegów, mam tego średnio 2 sztuki na 1 km).
Zliczania spalania stukowego niestety nie ma bezpośrednio, choć można obserwować siłę stuków.
Chciałbym się dowiedzieć, czy też macie temperaturę wody dochodzącą do 110 stopni i oleju do 105 stopni po kilku minutach postoju od zakończenia jazdy?

PS.: Potrzebny oczywiście jest moduł ELM327 na BT lub WIFI do odczytu tych danych, koszt to jakieś 25-70 zł, ja używam starego VGATE kupionego 10 lat temu za 14 zł.

Edytowane przez aquariusmax
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Ja też się zastanawiałem nad takim urządzeniem, głównie do Opla Tigry, ale żeby dało się odczytać dane również z QQ. 

Czy ten program odczyta też dane z tego mocniejszego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wszystkie silniki 1.3 są takie same, a mają jedynie delikatnie inną mapę silnika, więc nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Car Scanner na Androida od ok. 2 lat. Po testach które wypadły elegancko wykupiłem wersję Premium (ok. 25 zł). Premium jest bez reklam i daje dożywotnie aktualizacje. Program nie jest przypisany do jednego auta - testowaliśmy go przed zakupem Premium na kilku autach (m.in. Ford, Opel) i koledzy od razu kupili CarScanera i interfejsy iCar PRO BT3.0 OBDII ELM327 Vgate - ID48. Koledze w Renówce silnik pracował nierówno - Po podpięciu CarScanera okazało się, że jedna świeca do wymiany i pokazał nawet która padła. Po wymianie świecy (bo chłop oszczędny i wymienił tylko jedną), silnik pracuje jak powinien

Teraz ten interfejs to wydatek prawie 100 zł, ale przynajmniej w razie potrzeby narzędzie mamy pod ręką

Edytowane przez Bilunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...