Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Qashqai J10 1.6 dci - bzyczenie przy dodawaniu gazu


mczersky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Mam problem z Nissanem. Przy dodawaniu gazu słychać bzyczenie, które się nasila przy około 2 tyś. obrotów. Ewidentnie ten dźwięk się nasila przy dodawaniu gazu. Miał ktoś może taki problem. Proszę o pomoc. 
pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego rodzaju bzyczenie? Metaliczne?

Jaki jest przebieg, jaka historia pojazdu, co ile robione serwisy olejowe?

Moja pierwsza myśl to rozrząd kaput, ale trzeba wiedzieć więcej. Najlepiej nagrać i dać posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 190 tyś, silnik 1.6 dci (140 KM). Pojazd serwisowany, olej i filtry wymieniane co 10, 12 tyś. km. W tym modelu jest łańcuch rozrządu, więc teoretycznie przy tym przebiegu nie powinien być „kaput”. Chociaż słyszałem, że w tych silnikach lubi łańcuch przeskoczyć, cokolwiek to oznacza. Bzyczenie pojawia się przy przyspieszani i zanika po odpuszczeniu gazu. Z zewnątrz go nie słychać tylko w środku kabiny. Samochód nie traci mocy, przyspiesza normalnie. Zastanawiałem się nad sprężarką klimatyzacji lub jakimś śilnikiem nawiewu kabiny, ale nie wiem czy to dobry kierunek. Postaram się coś nagrać. Dziękuję za zainteresowanie problemem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiewy idzie wyłączyc. czy to sprężarka - można zdjąć pasek i po odpaleniu będzie wiadomo /nie długo aby nie przegrzać silnika/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączeniu film. Mam jakiś problem z załączeniem nagranego filmu. 

Edytowane przez mczersky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że słychać to tylko wewnątrz samochodu. Może być, że z konsoli. Na zewnątrz nie mam żadnego dziwnego dźwięku. I słychać to przy dodawaniu i odejmowaniu gazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście to chyba jest dźwięk ze środka konsoli. Nasila się przy dodaniu gazu. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to rezystor wentylatora wydaje takie dźwięki? Pół roku temu był wymieniany, ale może coś mu dolega. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz teraz jechał i uslyszysz ten dzwięk to lekko naciśnij na te kratki na środku konsili albo lekko uderz i zobacz czy pomogło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś plastik przy nawiewach nie styka i rezonuje gdy wibracje wpadają w konkretne częstotliwości. Kiedyś zachodziłem w głowę co mi bzyczy okazało się że uchwyt telefonu się bujał i stukał o deskę przy konkretnych drganiach napędzając strachu.

Edytowane przez galador
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...