Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Radio - nie można uruchomić


summ9r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent: QQ 2.0 dCi, J10, 2008r.
Objawy: Po wymianie akumulatora nie uruchamia się radio

Cześć! Mam dość nietypowy problem. W poniedziałek wielkanocny QQ zastrajkował i nie chciał odpalić (było tylko słychać cykanie po przekręceniu stacyjki). Poprosiłem sąsiada, żebyśmy spróbowali odpalić go na kable - przy podpinaniu ostatniej klemy nagle przy plusie zaczęło się lekko dymić i żarzyć, a z akumulatora zaczął bokiem wylatywać kwas.. Natychmiast odpięliśmy kable i rozłączyłem całkowicie wadliwy akumulator. Na drugi dzień pojechałem po nowy (GROM Premium 74Ah / 720A), podłączyłem - auto odpaliło. Wszystko chodzi, ale nie uruchamia się radio - klawisze są podświetlone, ale za nic nie startuje. Nie pokazuje się nawet ekran do wpisania kodu (chyba, że ten model Clariona nie posiada blokady). Próbowałem przytrzymać włącznik na 10 sekund, kombinacje (klawisz) 4 + power i inne znalezione w sieci metody. Bezpieczniki w kabinie raczej są w porządku (chyba, że sprawdzam nie te).

Gdzie szukać usterki? Wyjąć radio? Ma ono swoje zabezpieczenie? Czy może przejrzeć bezpieczniki pod maską? Z góry dzięki za wskazówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, summ9r napisał:

przy podpinaniu ostatniej klemy nagle przy plusie zaczęło się lekko dymić i żarzyć, a z akumulatora zaczął bokiem wylatywać kwas..

TUTAJ masz prawidłową procedurę odpalania awaryjnego przy pomocy kabli. Zapewne coś zrobiłeś nie tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wszystko zostało poprawnie podpięte, a akumulator w ten sposób postanowił zakończyć swój żywot. Ostatecznie problem został rozwiązany. Spalony był bezpiecznik 15A w skrzynce pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...