Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Qashqai 2024 FL


aquariusmax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lampy przednie dwuczęściowe, nowe ikonki w multimediach, nowy kształt tylnego zderzaka, szersze dolne listwy drzwi.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garść nowych informacji po premierze:
https://moto.infor.pl/wiadomosci/premiery-i-zapowiedzi/6584086,nissan-qashqai-2024-lifting-japonskiego-hitu-sprzedazy-stawia-na-nowo.html

- nowy grill z ukośnymi, schodkowymi światłami dziennymi i lakierowaną dolną cześcią zderzaka
- przezroczyste klosze lamp z tyłu z dynamicznymi kierunkowskazami (wspólne z postojowymi)
- lakierowane listwy nadkoli (N-Design)
- dodatkowe listwy ozdobne u dołu drzwi
- oświetlenie ambientowe w środku w 64 kolorach do wyboru
- wbudowany Android ze sklepem Google Play i Asystentem
- wbudowana czarna skrzynka
- 8 kamer dających obraz 3D
- nowa wersja wyposażenie N-Design (więcej elelemntów lakierowanych
- silniki stare 1.5 e-Power 187 KM i 1.3 lekka hybryda 138 KM i 155 KM

Ja najbadziej oczekiwałem cen, ale ich na razie nie ma.
Pewnie najpierw będą mocno rabatować model MY23 z produkcji 2024, a dopiero potem dadzą ceny na MY24.
Czekamy na model EV w 2025 roku, wtedy silnik 1.3 może zniknąć.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie luks. Co prawda chciałem tekne+ z niebieską tapicerką, ale z tą czarną alacantrą jak niegdyś w micrze n-sport chętnie wezmę. No i przód mi się dużo bardziej podoba niż obecny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kto co lubi. Przód ala Hyundai co jest dla mnie zdecydowanie na minus. Tył światła fajne ale dół zwalisty jak w Q7 co też jest brzydsze. Felgi można wymienić. Pływające kierunkowskazy to wiadomo premium :) 

Środek taki sam prawie. Dowiedzieliśmy się gdzie powinno być ambientowe oświetlenie deski rozdzielczej w naszych teknach :D Ogólnie FL raczej skromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie trochę przypomina styl Lexusa/Toyoty, ale zmiana na plus. Ostatni była za bardzo "kobiecy" (sorki) zupełnie stracił swój charakter...  teraz troszkę go odzyskał. J12 w ogóle do mnie nie trafił, jakbym miał wybrać na wygląd to J11FL albo J12Fl :)

18 godzin temu, OPM napisał:

Pływające kierunkowskazy to wiadomo premium :)

Raczej dla ludu od "das auto" itp :) Pływające kierunki jeszcze można przeżyć, ale taki sposób włączania świateł matrycowych w lepszych audi to disco-polo straszne. Ale co kto lubi i na co go stać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Smakor napisał:

Dla mnie trochę przypomina styl Lexusa/Toyoty, ale zmiana na plus. Ostatni była za bardzo "kobiecy" (sorki) zupełnie stracił swój charakter...  teraz troszkę go odzyskał. J12 w ogóle do mnie nie trafił, jakbym miał wybrać na wygląd to J11FL albo J12Fl :)

Raczej dla ludu od "das auto" itp :) Pływające kierunki jeszcze można przeżyć, ale taki sposób włączania świateł matrycowych w lepszych audi to disco-polo straszne. Ale co kto lubi i na co go stać :)

a dla mnie te pływające kierunkowskazy to jeden z najbardziej bezzensownych wynalazków współczesnej motoryzacji

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile osób tyle opinii. Jak dla mnie od J11 coraz gorzej... :( 

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elsebo napisał:

Ile osób tyle opinii. Jak dla mnie od J11 coraz gorzej...

Ostatni porządny wyrób stajni Nissana to była Almerka N15 (1998). Może dlatego, że w tamtym czasie przypłynęła z Japonii i był to totalny "golec", więc nie miało się w niej co psuć. Nie miało toto nawet radia na pokładzie - trzeba było dokupić, ale głośniki w drzwiach były:dribble:. O jakichś ABS-ach, etc. czy klimie można było tylko pomarzyć. Niech mi ktoś pokaże późniejsze wypusty Nissana w których jedynym elementem w który musiałem zainwestować w trakcie 16 letniej eksploatacji i 126 tysi przebiegu, była ... 1 żaróweczka W5W pozycyjnego z przodu. Nawet mechanicy nie chcieli uwierzyć, że siedziały w niej fabryczne klocki, tarcze i bębny. Już nie wspomnę, że blacha po 16 latach wyglądała jakby dopiero co opuściła fabrykę.

A współczesne Francuzy z logo Nissana ? :unsure:

Edytowane przez Bilunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bilunia napisał:

A współczesne Francuzy z logo Nissana ? :unsure:

Wszystkie obecnie produkowane auta to "plastik-fantastic"... :) Dlatego nie jeżdżę autem dłużej niż 5 lat przy moich przebiegach 8 kkm rocznie są bezawaryjne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Smakor napisał:

Dlatego nie jeżdżę autem dłużej niż 5 lat przy moich przebiegach 8 kkm rocznie są bezawaryjne :)

A choroby wieku dziecięcego? Musisz je przejść. No i podatek od nowości zapłacić.

Na przykład, pomimo 6 lat produkcji silnika 1.3, nie potrafią poprawnie zasylikonować pokrywy zaworów, aby nie puszczała "soków" już od nowości.
Albo dalej (po wersji beta silniku 1.2) są przedmuchy w silniku i ciśnienie forsuje najnowszą technologię uszczelnienia nowoczesnych silników na glut.
I do tego hit, aby uszczelnić mały wyciek na górze pokrywy zaworów, trzeba w Nissanie m. in. odkręcić silnik ze skrzynią, opuścić go, przeciąć i wymienić pasek klinowy, wymienić 4 zestawy uszczelek w tym wału oraz ustawić zbieżność.
Naprawdę długo myśleli, aby zrobić tak opłacalny w naprawie silnik i obarczyć wiele egzemplarzy tą przypadłością.

PS.: Nissan przeciga i dalej męczy te spalinowce, bo EV nie mają problemów z wyciekami, ciśnieniami, zaworami, przedmuchami, nagarami, wypaleniami, szapraniami, olejami, lepkościami, filtrami, katalizatorami, czujnikami, sprzęgłami, dwumasą, odmami, wtryskami, turbinami, itd.
I wtedy dużo mniej pracy będą miały serwisy, pośrednicy, sklepy, magazyny, kurierzy, nafciarze, a na powyższym najwięcej zarabiają.

Dacia potrafiła niedawno wprowadzić silniki 1.6 i 1.2 bez turbiny oraz miekką hybrydę 48V oraz prawdziwą hybrydę.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się nie zgadza, tylko nie takie EV jak w epower, super skomplikowany silnik spalinowy... Ale patrząc na to inaczej gdyby wszystko było EV wieleeeee ludzi straci pracę. To będą nasi znajomi, może rodzice, może rodzeństwo... Mercedes do hybrydy plugin wpakował dizla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...