Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Qashqai 2024 FL


aquariusmax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To tylko w wersji N-Design.
Jak chcesz mieć ładnie w środku np. alcantarę, to musisz chcieć lakierowane listwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi gorsze niż w Dacii wyglądają jak kołpaki od chińczyka. Malowane nadkola - nie moja bajka. Reszta ok :) Optycznie zmalał, nie wiem czy to zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kolorze i z tą felgą wygląda źle. 🙁 A przez lakierowanie listew stracił na lekkości, wygląda krótszy i wyższy. O ile przód odmłodzili o tyle reszta jak dla mnie wygląd na postarzenie. Trochę przypomina mi to pakiet "Orciari" do poloneza lub jego wersję "plus" z ostatnich lat produkcji. Może zmienię zdanie jak zobaczę go na żywo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porcie w Gdańsku trochę ich się pojawiło ale starych też jeszcze sporo stoi od długiego czasu. Kiedy oni to sprzedadzą... ??? Generalnie według mnie chodziło o to aby nowe auto wyglądało nieco bardziej efektownie i bardziej odpowiadało cenie bo auto drożało a wyglądało już mało atrakcyjnie w stosunku do obecnej wartości. Jak się porówna wygląd np. nowego tylnego zderzaka w wersjach z niemalowanymi listwami to ta dotychczasowa blenda wygląda trochę tandetnie. Przód.. no wiadomo zgubili gdzieś to V i tu jest inaczej ale nowocześniej. Ogólnie na żywo wygląda to nieźle ale chyba hitem sprzedaży jak kiedyś nie będzie. 

Edytowane przez ARobert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Jeśli jeszcze mają stare modele (pewnie już tylko z 2024 roku), to ciekawe, czy te stare mają już czarne skrzynki?

A jeszcze ciekawsze dla nas, czy poprzednie roczniki je już mają i od kiedy?

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czarne skrzynki to do homologowanych a nie sprzedawanych. To chyba chochlik drukarski w informacjach był. Taka potoczna mowa. W autach wszystko się dzieje podczas homologacji na dany rynek a nie sprzedaży... BTW. Czy czarna skrzynka kończy rumakowanie i nie przestrzeganie prędkości? Prokuratura i ubezpieczyciele będą mieli niezły bat na kierowców... Przekroczyłeś o 10km/h i twoja wina :) Szach i mat. Jak w sprawie gdzie pijany gościu na czerwonym świetle wbiegł pod koła prawidłowo jadącego samochodu, który miał zielone... ale jechał o 13 km/h za dużo i go rozjechali w sądzie... Masakra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Od lipca 2024 obowiązek posiadania czarnych skrzynek dotyczy nowo rejestrowanych aut osobowych.
Nowo homologowane miałby obwiązek je posiadać od lipca 2022.

Mam rocznik 2023 i byłem zaskoczony, że OBDII odczytuje dokładny kąt skręcenia kierownicy w stopniach, więc podejrzewam, że już od jakiegoś czasu QQ mają jakieś czarne skrzynki.

Dostęp do danych będzie pewnie ograniczony i dość drogi, więc tylko w mocno kontrowersyjnych sytuacjach będzie się z tego korzystało.
Dane skasować można, jednak będzie informacja o ingerencji. Podejrzewam proceder w "psuciu" tego systemu jak w eliminowaniu filtrów, czy ograniczników prędkości.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aquariusmax napisał:

Mam rocznik 2023 i byłem zaskoczony, że OBDII odczytuje dokładny kąt skręcenia kierownicy w stopniach, więc podejrzewam, że już od jakiegoś czasu QQ mają jakieś czarne skrzynki.

Takie dane w autach to sa od kilku albo nastu lat raczej...

czujnik odpowiada za odczytanie i jednoczesne określenie, wybranego przez prowadzącego pojazd, kąta położenia koła kierownicy. Dzięki tej informacji poprawnie może funkcjonować m.in. ESP, automatyczny tempomat, doświetlanie zakrętów oraz układ awaryjnego hamowania. 

Także żadna nowość :)

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W J11 nie mogłem odczytać kąta skręcenia kierownicy.

Takie info może się też przydać przy robieniu geometrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde auto z ESP potrzebuje tych informacji. Taki czujnik skrętu mają wszystkie QQ od zawsze. Być może japońce coś manipulują co udostępniają na OBD "na zewnątrz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczywiście jest to kwestia gustu, ale... te felgi na fotce z autem w kolorze szarym to wygląda tak, że tak zacytuję Stanisława Anioła, jak g... w lesie. Koszmar. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne skrzynki musza zapisywać tylko ostatnie 5 sekund przed "dzwonem" i 300 milisekund po dzwonie

 

Czujnik skretu kierownicy maja auta praktycznie każde gdzie jest elektryczne wspomaganie.

 

Zadna nowość,

 

Czujników w autach jest pierdyliard,  black box ma tylko zapisac ostatnie 5 sekund i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód na plus, trochę jak lexus. Ciekawe jak święcą światła bo poza soczewkami jedynie zaawansowane, matrycowe dają radę a wszystkie inne wynalazki to porażka w nocy (np moje w Tucsonie, za nisko, za słabo, słaba linia odcięcia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od oka brzydki. krok wstecz nawet od j11. ogólna stylistyka jak z japońskiej mangi, a grill i felgi to jakieś kuriozum.

 

ps. grill właśnie skojarzył mi się materiałem na butach sportowych pewnej znanej firmy :D to tak subiektywnie. no ale jak ktoś chciałby mi podarować z opłaconym podatkiem z chęcią przytulę ;)

 

Edytowane przez exopel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full wersja, ale i tak tanio nie jest. System kamer 360 chyba najlepszy na rynku (zobaczcie foto).

1.3/158KM/automat Tekna+ Kolor: DEEP Ocean + czarny dach (XBJ) Koła 20" felgi ze stopu metali lekkich Wnętrze: Skórzane w ciemnym kolorze 
Wykończenie wnętrza: Kokpit, boczki drzwi i tunel środkowy pokryty miekką skórą + Alcantarą

image.thumb.png.718df251a351f4383e2edde45f073b67.png

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/nissan-qashqai-j12b-2024r-polift-tekna-kolor-deep-ocean-ID6GBIuw.html

Edytowane przez aquariusmax
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Smakor napisał:

I to jeszcze z bzyczkiem a nie ekopower...

to juz niewielka roznica w cenie do xtraila T33

mozna jeszcze kupić z 2023 za niecale 200k w wersji FWD Tekna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pl dramat.

W de odbieram tekna +  158 ps wersja 4x2 model 2025 czerwony z czarnym dachem , full opcja z panorama i bose.

Cena katalogowa 47 tys euro 

Rabat 27% i cena jak w zalaczniku 34999 euro brutto co daje 148 tys zl  

Jak dla mnie cena super 

Bardzo mi sie podoba wersja N- desing czy jak ona sie nazywa, ma czarne wstawki z przodu i tylu a tekna + srebrne , ale w de mozna kupic te czarne za 340 euro, wiec jak odbiore tekna + to w aso nissana zaraz wymienie na czarne 

Przy zamawianiu auta pytali sie czy opony letnie czy uniwersalne.

Bez wpłaty zaliczki.

W dniu odbioru 80% przelew i reszta do reki bo kupuje za gotówkę.

Na dole roznica te czarne vs srebrne listwy , z przodu to samo 

Screenshot_2024-07-23-19-23-37-361_cn.wps.moffice_eng.jpg

Screenshot_2024-07-23-19-23-41-611_cn.wps.moffice_eng.jpg

IMG_20240715_144333.thumb.jpg.9b782c74ac140dcf369d622ffd542de4.jpg

IMG_20240715_143222.jpg

Edytowane przez vanice77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co przeszkadza nam pojechać i kupić w DE auto? To wymaga jakichś zabiegów extra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nieeeeeeeeeee.... No chyba, że mnie w realu jakoś zaskoczy... ale ten cieknący (tematy na forum) 1.3..... :( 

Tyle jest alternatywy w tej cenie na rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak za 2 paki wybór jest naprawdę duży. Można np. kupić auto które jedzie :) Ale QQ tez ma to coś w sobie :) Jest ładnie wykończony i po tym FL ciutkę ładniejszy. Ten poprzedni to jakaś wpadka przy pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o alternatywe to pod względem jakosci kabiny to tylko mazda cx30/cx5.

Miałem test nowym cupra formentorem po lifcie i jakośc kabiny dramat, plastik fantastik i chyba najgorsze wyciszenie w tej klasie + fatalne sterowanie dotykowe.

Dodam ze po max rabatach formentor byl duzo droższy w wersji full z wszystkimi dodatkami 1.5 150 ps od nissana takimi+ 1.3 158 ps.

Mazda cx30 miala najlepsze wyciszenie z testowanch , nawet lepsze od żony audi q3.

Pod względem jakosci kabiny to audi tez dramat , premium to sie zaczyna od a6 a q3/a3 plastik fantastik jak formentor a wyciszenie deczko lepsze od slabego formentora.

Za mazda tez przemawia pelna 6 letnia gwarancja bez wykluczen i rabat w de 21%.

Twstowalem tez renault Austral .

Skody odpuscilem bo z wyglądu dla mnie auta dla starego dziada a generalnie francuskie maja aktualnie najbardziej awaryjny silnik i ciagle nie poprawiony 1.2 piurtek.

W de koledze padl ten 1.2 po gwarancji a olej wymienial.co 10 tys km, dbasz a silnik i tak sie zesra bo jest z wadami fabtycznymi z slaba jakością materiałów.

Wybralem nissana Qashqai, na żywo wyglada super, dobre wyciszenie, chyba poprawione po lifcie i super jakosc kabiny, na pewno lepsza jak zony audi q3.

Nie wybralem wersji 4x4 bo silnik 158 psvi tak d*py nie urywa a wersja 4x4 mniejszy bagażnik od wersji 4x2 a do tego jest duza dopłata.

 

Edytowane przez vanice77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Smakor napisał:

A co przeszkadza nam pojechać i kupić w DE auto? To wymaga jakichś zabiegów extra?

Nie. Tylko trzeba dopłacić różnicę VAT 4% oraz akcyzę 3.1% 

 

A...i jeszcze salon w RFN nie da takiego upustu jeśli faktura będzie na zagranicę. 

To samo namy w PL. Jest taka polityka producentów, która zabezpiecza sie przed sprzedażą do krajów EU gdzie jest inna (niższa cena).

 

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej napisalem o mioch testach 

Ja mieszkam w de wiec kupuje w de, wiec nic nie doliczam do ceny , ale fakt kupic w de i rejestrowac w pl to juz inna sprawa.

Edytowane przez vanice77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...