Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Qashqai 2024 FL


aquariusmax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Okeej pewnie masz rację. :) Ja Ople skończyłem na Astrze J z 1.6 jeszcze GM. Teraz niestety Stellantis ładuje tam już Purtechy 😕 To już Nissanowe 1.3 jest lepsze.

4 godziny temu, maro_t napisał:

nie jest to forum Opla, ale mnóstwo ludzi powiela tę nieprawdę, więc muszę skomentować. Nie. Silniki 1.2 R3 oraz 1.4 R3 w Astrach K po FL z roczników 2019-2021 nie mają nic wspólnego z 1.2 Purtech. To konstrukcja GM, silniki produkowane w Meksyku i montowane też w innych autach koncernu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. 

Czy ktos uzytkuje Nowego Qashqai polifta? Jak swieca swiatla w nocy? Lepiej czy gorzej niz w przedlifcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fruko napisał:

Witam. 

Czy ktos uzytkuje Nowego Qashqai polifta? Jak swieca swiatla w nocy? Lepiej czy gorzej niz w przedlifcie?

Cześć mój stoi w salonie odbieram jak wrócę z morza za 9 dni to dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem po  testowaniu QQ polifta m-hev. Jakies pytania to smialo  - odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez testowalem.

Napisz co o tym myslisz.

Wyciszenie, navi jak dzisla, asystent goghle, kamery, czy na żywo wersja z alkantara robi wrażenie.

Ja testowalem wersje bez alkantary.

Cokolwiek 😃

Edytowane przez vanice77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vanice77 napisał:

Tez testowalem.

Napisz co o tym myslisz.

Wyciszenie, navi jak dzisla, asystent goghle, kamery, czy na żywo wersja z alkantara robi wrażenie.

Ja testowalem wersje bez alkantary.

Cokolwiek 😃

Jesli chodzi o wyciszenie to nie slyszalem zadnej roznicy z przedliftem, nawigacja dziala bardzo dobrze , asystent google spoko daje rade, alkantara fajnie ale jak bedzie z jej sprzataniem ? kamery idealnie i perfekcyjnie. Owielenie ambilight jest naprawde spoko lacznie ze zmienianiem barw wedlug wlasnych gustow , oswietlenie jest wszedzie LED (podsufitowka- lampki tylne na dotyk a przednie sa kierunkowe ,oslony p.sloneczne,schowek, nogi kierowcy i pasazera, kieszenie we wszystkich drzwach gdzie jest miejsce na butelke, oswietlenie tablicy rejestracyjnej,bagaznik). Swiatla przednie idealnie daja rade w nocy tez maja asystenta i wycinaja sekcje. Kierunkowskazy przednie i tylne plywajace (dynamiczne) robia efekt , tylne lampy cale LED i tez robia efekt. Przednie zegary cyfrowe maja troche zmieniona grafike (lepiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych świateł.

Sa tam światła matrycowe co maja strefy że wycina ?

Mam najnowszego juke i są tylko ledy automatycznie bez wycinania.

Edytowane przez vanice77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrycowych QQ na razie nie ma z tego co widać... głośno by o nich pisali w cenniku. Może się pojawią później a może nie bo to auto dla ludu. Wyższe modele są z funkcjami premium jak X :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, vanice77 napisał:

Nie rozumiem tych świateł.

Sa tam światła matrycowe co maja strefy że wycina ?

Mam najnowszego juke i są tylko ledy automatycznie bez wycinania.

Swiatla przednie sa FULL LED . Mimo ze z wygladu sa inne od poprzednika to dzialaja i swieca  tak samo jak w przedlifcie ( mam J12A w TEKNA +) - specjalnie testowalem w nocy dla porownania i roznicy nie widac...... sa bardzo dobre w jednym i drugim (mowimy o wersjach wyzszych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są w wersjach niższych? Wydaje mi się, że stara Acenta J12 też ma Full LED, a jedynie dzienne i kierunkowskazy są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Smakor napisał:

Matrycowych QQ na razie nie ma z tego co widać... głośno by o nich pisali w cenniku. Może się pojawią później a może nie bo to auto dla ludu. Wyższe modele są z funkcjami premium jak X :P

 

Zobacz tytul vodeo nissan Matrix led.

Widac ze wycina a jak wycina to musza byc strefy led, a strefy led to ledy matrycowe,inaczej matrix jak tytul w video 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, aquariusmax napisał:

A jakie są w wersjach niższych? Wydaje mi się, że stara Acenta J12 też ma Full LED, a jedynie dzienne i kierunkowskazy są inne.

Z tego co pamietam w wersjach nizszych nie bylo asystenta swiatel i nie bylo wycinania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wersja dla PL? Może u nas ich nie oferują? W cenniku ich nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu światła są od początku produkcji J12. Wersja Premierę Edition jest w nie wyposażona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy yły w cenniku a teraz ich nie ma, a raczej wszystkie ich nie maja (i tak byłyby wymienione)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę ale moim zdaniem Nissan w wyposażeniu ten typ świateł nazywa "Adaptacyjne światła przednie FULL LED". Występują w wersji Tekna a dla nowej wersji jest także dla N-Design.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Adaptacyjne światła przednie FULL LED z asystentem świateł drogowych " Dokładnie tak nazywa się w cenniku i jest dostępne  nawet w wersji N-Conect wykupując pakiet technologiczny  w wersji Tekna i Tecna + są w standadzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam J12 Acenta mr23 i mam pełne LEDy (dzienne, mijania, długie) oraz mijania zmieniają mi się same na długie i odwrotnie (asystent długich).

To co dają te adaptacyjne?

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle dają możliwość "jazdy na długich", wycinając to co oślepiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja patrzac na zdjecia i video chciałem kupić czerwony kolor ale na żywo bylem rozczarowany, to nie czerwony a nawet bardziej brazowy.

Nowy kolor zielony morski mnie nie urzekł, czarny nie pasuje bo maskuje detale i przetłoczenia lini auta, wiec był dylemat bialy czy niebieski.

Zrobilem cos co miało kto to zrobił.

Ze względu że mieszkam w de , fabtyczne 20 leca na zime a na loto kupilem felgi 21 " z homologacja do tego auta .

Opona 225/45/20 na zime i 245/40/21 na lato 

Felga to AEZ Havanna dark.

Edytowane przez vanice77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vanice77 napisał:

Ze względu że mieszkam w de , fabtyczne 20 leca na zime a na loto kupilem felgi 21 " z homologacja do tego auta .

Co to znaczy? W żadnej wersji nie występują felgi 21"... Przynajmniej w PL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie każe kupować tylko fabtyczne felgi, ważne aby felgi mialy homologacje do konkretnego auta.

Kupilem felgi 21" w sklepie niemieckim.

W razie wypadku czy nawet reklamacji gwarancyjnej bez tego moga być problemy.

Oczywiście nie kazda felga ma homologacje mimo ze Szerokość felgi, ET, rozstaw śrub czy otwór centrujacy sie zgadza.

W niemczech jesli kupimy nieoryginalne felgi bez homologacji ( TUV ) mozna to samemu zrobic ale to kosztuje extra.

Najlepiej jesli felga ma juz taka homologacje.

 

Edytowane przez vanice77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli czy od strony auta jest zgoda na felgę 21" (homologacja), sama homologacja felgi to jest coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...