Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hamulec postojowy w Qashqai e-Power


QashqajusMaximus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mam rocznego Qashqai e-Power. Od samego początku jest problem z losowym załączaniem się hamulca postojowego po wyłączeniu silnika. Raz, dwa razy się załączy, a za trzecim, czwartym razem muszę osobiście pociągnąć przycisk hamulca, żeby zaskoczył. Z tego powodu byłem już z pięć razy w serwisie w Bydgoszczy, który umie tylko wgrać oprogramowanie, ewentualnie wymienić mały akumulator. Z przyciskiem zamykającym/otwierającym na klamce po stronie kierowcy tak samo. Żyje własnym życiem. Jedynym plusem tego jest, że po ostatniej aktualizacji zaskoczył bezprzewodowo Android Auto.

Ktoś może spotkał się z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, aby zadziałał postojowy po włączeniu P, musisz mieć zapięty pas. Też z tym walczyłem bo często po dojechaniu do biura np. odpinałem pas wcześniej niż włączenie trybu P i oczywiście automatyczny hamulec nie działał. Teraz pilnuje aby pas był zapięty i problemu nie ma... Wadliwego działania przycisku otwierającego nie zauważyłem. Przy okazji kiedy był wyprodukowany Twój Qashqai, bo mój jest z maja 23 i nie mogę pomimo aktualizacji połączyć się z AA bezprzewodowo..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ręczny działa bez problemu. Ale tak jak kolega wyżej napisał. Zaciąga się tylko jak jest zapięty pas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, krzycho59 napisał:

Hej, aby zadziałał postojowy po włączeniu P, musisz mieć zapięty pas. Też z tym walczyłem bo często po dojechaniu do biura np. odpinałem pas wcześniej niż włączenie trybu P i oczywiście automatyczny hamulec nie działał. Teraz pilnuje aby pas był zapięty i problemu nie ma... Wadliwego działania przycisku otwierającego nie zauważyłem. Przy okazji kiedy był wyprodukowany Twój Qashqai, bo mój jest z maja 23 i nie mogę pomimo aktualizacji połączyć się z AA bezprzewodowo..

Pozdrawiam

Dzięki za sugestie. Pasa jednak nie odpinam zbyt szybko. Dopiero po wyłączeniu silnika, więc problem leży gdzie indziej. Tym bardzie, że hamulec załącza się losowo.

Co do rocznika Qashqaja, to jesień 2022 i Adroid Auto zaskoczył po wgraniu oprogramowania w kwietniu tego roku. Aktualizacja dotyczyła także włączającego się alarmu podczas otwierania bagażnika z nogi, więc pewnie świeża sprawa. Pewnie przy okazji wizyt serwisowych będą wgrywać taką aktualizację, albo trzeba się wprosić, bo musiałem odstawić auto na parę godzin.

Edytowane przez QashqajusMaximus
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że niedokładnie w temacie ale mam prośbę czy możesz mi zrobić fotkę z nr oprogramowania systemowego , tak jak pisałem pomimo aktualizacji AA u mnie nie działa bezprzewodowo , ja mam 283C36PM8D i ... Wiem że bez problemu łapią bezprzewodowo z nr 283C36PB9A. W Poznaniu nie mogą dać rady zmienić wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku skrzyni Xtronic postojowy załącza się gdy jest aktywny Auto Hold ale nie tylko załączony przyciskiem tylko aktywny czyli pali się zielona lampka na zegarach. Wtedy ta funkcja działa w pełni. Wydaje mi się że P zaskakuje też gdy gasi się silnik z wciśniętym hamulcem nożnym ale może to też kwestia zadziałania w tym momencie Auto Hold.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2024 o 15:02, krzycho59 napisał:

Sorry że niedokładnie w temacie ale mam prośbę czy możesz mi zrobić fotkę z nr oprogramowania systemowego , tak jak pisałem pomimo aktualizacji AA u mnie nie działa bezprzewodowo , ja mam 283C36PM8D i ... Wiem że bez problemu łapią bezprzewodowo z nr 283C36PB9A. W Poznaniu nie mogą dać rady zmienić wersji.

Wklejam zdjęcie oprogramowania na którym działa bezprzewodowo Android Auto.

20240422_173203.jpg

Edytowane przez QashqajusMaximus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2024 o 10:49, ARobert napisał:

W przypadku skrzyni Xtronic postojowy załącza się gdy jest aktywny Auto Hold ale nie tylko załączony przyciskiem tylko aktywny czyli pali się zielona lampka na zegarach. Wtedy ta funkcja działa w pełni. Wydaje mi się że P zaskakuje też gdy gasi się silnik z wciśniętym hamulcem nożnym ale może to też kwestia zadziałania w tym momencie Auto Hold.  

W Qashqaju e-power na wyświetlaczu zegarów żadna dodatkowa lamka się nie pojawia po włączeniu auto hold. Hamulec nożny wciśnięty, a i tak postojowy załącza się jak chce. 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, QashqajusMaximus napisał:

W Qashqaju e-power na wyświetlaczu zegarów żadna dodatkowa lamka się nie pojawia po włączeniu auto hold. Hamulec nożny wciśnięty, a i tak postojowy załącza się jak chce. 😞

Sądziłem, że chociaż w jakiejś części wersje klasyczne są zbliżone do e-power ale jak widać te auta tylko wyglądają podobnie. Życzę, żeby znalazło się rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ARobert napisał:

Sądziłem, że chociaż w jakiejś części wersje klasyczne są zbliżone do e-power ale jak widać te auta tylko wyglądają podobnie. Życzę, żeby znalazło się rozwiązanie problemu.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...