Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana przedniej szyby


Exit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stało się. Mam do wymiany szybę przednią ogrzewaną. Ktoś wymieniał może poza ASO ?. W autoryzowanym serwis czas oczekiwania na naprawę to ponad dwa tygodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Exit napisał:

Stało się. Mam do wymiany szybę przednią ogrzewaną. Ktoś wymieniał może poza ASO ?. W autoryzowanym serwis czas oczekiwania na naprawę to ponad dwa tygodnie. 

Czas oczekiwania to jedno, a cena to drugie.
Zerknij na stronę AutoGlass i podpytaj. Możesz też wklepać w przeglądarkę "auto szyby śląsk" (bo trudnoCi podpowiedzieć jakiś konkret w Twoim rejonie, skoro w profilu podałeś "Śląsk) i podzwonić. Ja bym zaczął od Pilkington w Piekarach.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się obawiam wymieniać szybę na nie oryginalną w nie autoryzowanym serwisie. Przy wymianie Szyby jest do przełożenia kamera , podobno trzeba ją regulować.  Czujnik deszczu jest zespolony z szybą. Nie wiem czy zamiennik też tak skutecznie będzie sobie radził z oblodzeniem.... Pytałem się w auto Glass to też nie mogli mi powiedzieć od razu ile potrwa naprawa. Muszą dostać zlecenie żeby coś zaproponować. Martwi mnie czas napraw w tych naszych autkach. Generalnie miałem robione w samochodzie dwie rzeczy na gwarancji . Wymiana linek skrzyni biegów i maty grzewczej. Czas oczekiwania na czesci w do Nissana to prawie dwa miesiące . Dobrze że z tymi problemami mogłem jeździć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Exit napisał:

Przy wymianie Szyby jest do przełożenia kamera , podobno trzeba ją regulować.  Czujnik deszczu jest zespolony z szybą.

Dlatego następnym razem podawaj szczegółowe informacje, by było konkretnie wiadomo co muszą uwzględnić potencjalni pomocnicy.
W tej sytuacji wydaje mi się, że pozostaje Ci tylko ASO, bo szklarz Ci tego nie poprzekłada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w firmie wymieniano szybę w Capturze. Warunki gwarancji wymusiły szybę nieoryginalną i naprawę nie w ASO. Firma poradziła sobie ze wszystkim i także kamerę przekleiła bez problemów. Trzeba ją jednak było skalibrować i zrobiła to inna firma. Za obie te rzeczy zapłacił ubezpieczyciel. Myślę, że w Nissanie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasnatnów się czy warto wymieniać poza ASO - wymiana szyby to jednak spora ingerencja (wycinanie, wklejanie, kalibracja czujników, etc.) i potem może być problem z gwarancją na perforację czy elektronikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...