Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pomocy - wibracje !!!


klejac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry Forumowiczom

Proszę o pomoc. Czytałem wiele tematów dotyczących wibracji tych samochodu. Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Jestem "szczęśliwym" posiadaczem Qasqaia Tekna 4x4 silnik 2.0 benzyna  rocznik 2012. Jestem zadowolony z auta, oprócz jednego problemu. Wibracje podczas jazdy. Nie pisałem wcześniej bo wiem jakie mogą być problemy. Dałem do sprawdzenia tylny dyferencjał, zmieniłem krzyżaki wału +wyważenie. Sprawdzone półosie przez mechanika. Stwierdzili że to na pewno opony. Wymieniłem na nowe. I co? I nic. Ciągłe wibracje głównie przy utrzymywaniu mniejszych prędkości, a od prędkości 110 są wyczuwalne dużo mocniej. Nie da się jechać. Nie bicie, nie drżenie, a właśnie wibracje. Może ktoś może ma jakiś pomysł. Wydałem już prawie 6000 zł i bez efektu. Jeżeli możecie pomóżcie. Może ktoś się już z tym spotkał.

Pozdrawiam

Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki silnika sprawdzane? Miałem podobnie w Scenicu, po wymianie poduszek wibracje ustały.

Jeszcze jedno - wibracje są tylko jak masz napęd na przód czy tez jak masz włączony auto albo 4x4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wibracje przy niskiej prędkości sugerują jednak wał napędowy. Można sprawdzić demontując go, można tak jeździć i nic się nie stanie a jeśli wibracje ustaną to wiadomo co jest przyczyną.

Wymieniałem też niedawno krzyżaki wału i niestety firma regenerująca mimo kilku podejść nie była w stanie tego wału prawidłowo wyważyć tak aby nie było wibracji. Ostatecznie mechanik musiał zawieźć gdzie indziej i zrobili dobrze. Namiarów na firmy nie posiadam bo to warsztat walczył z problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek, jak mówił Mechanik Poduszki sprawdzał, j są dobre. Chociaż Lekkie drżenie ma nawet na wolnych obrotach. Co do jazdy z Auto i 4x4, to tak Wibracje są cały czas. 

Co do wału to tak jak pisałem, krzyżaki wymieniłem, I wal był wyważany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2024 o 09:24, klejac napisał:

Leszek, jak mówił Mechanik Poduszki sprawdzał, j są dobre. Chociaż Lekkie drżenie ma nawet na wolnych obrotach. Co do jazdy z Auto i 4x4, to tak Wibracje są cały czas. 

Co do wału to tak jak pisałem, krzyżaki wymieniłem, I wal był wyważany.

 

Jedyne co pozostało to tak jak pisał "ppww84" - źle wyważony wał.

Znalazłem taką firmę:

Kontakt - Regeneracja Wałów Napędowych, Produkcja, Wyważanie (autocardan.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D,ieki za pomoc. Nie myślę że to wal. Zaobserwowałem że wibracje są przy obrotach 1300/min, bez względu na prędkość do 100km/h. Czyli pr,y 45 i 65 i 80. Potem drzy już stałe. Pisałem że drży na wolnych obrotach. Jeśli przelacze na N, wibracje ustają. Bardziej skłaniam się do poduszek silnika, lub skrzyni. Bo słyszałem że mogą wyglądać dobrze, a nie są sprawne, tak jak pisał Leszek. Chyba że ktoś ma inny pomysł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...