Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie opony zimowe?


Pabi84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie opony zimowe do T33 zakładaliście? Zastanawiam się czy dokupić 19 (tylko pytanie jakie) czy czasem nie kupić felg 18 + opon? W poprzednim aucie bardzo sobie chwaliłem Goodyear ultragrip (miałem 18'').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakupiłem Hankook . i okazało się ze 2  z 4 są " jajowate" . Reklamacja o dziwo uznana - ale tylko na jedną. To w ramach informacji. Więc chyba pozostane przy klasykach .

Na marginesie - na śniegu i błocie - bardzo dobrze sobie radzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pabi84 napisał:

Jakie opony zimowe do T33 zakładaliście? Zastanawiam się czy dokupić 19 (tylko pytanie jakie) czy czasem nie kupić felg 18 + opon? W poprzednim aucie bardzo sobie chwaliłem Goodyear ultragrip (miałem 18'').

wybacz, jakie pytanie, taka odpowiedź.... polecam opony okrągłe i czarne ;)  dlaczego tak? bo w każdej niemal odpowiedzi otrzymasz inna radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, exopel napisał:

dlaczego tak? bo w każdej niemal odpowiedzi otrzymasz inna radę.

I tak i nie, generalnie ktoś może uargumentować czemu wybrał takie a nie inne, co pomoże mi (a może też innym) w wyborze, poszukiwaniach :) Ja w rozmiarze 18'' mam porównanie zimówek Nokian'a z Goodyear ultra grip - bezsprzecznie na korzyść Goodyear'a jeśli chodzi o trakcję na śniegu. W rozmiarze 19'' są natomiast dość drogie, stąd moje pytanie do użytkowników jakie opony wybrali i czym się kierowali.

Natomiast jak nie masz nic do wniesienie w temacie, to najlepiej scrollować sobie dalej internet i nie śmiecić - pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmowałem się tym u dealera.

Również i ja byłem zainteresowany 18-stkami. Jak się okazało dealer nie posiadał już takich.

Więc stanęło na 19-stakch z dealerską ofertą opon. I tutaj cała gama: od Toyo do Michelin.

Jak się okazało Michelin Pilot Alpin SUV 5 były w takiej ofercie w niezłej cenie.

Więc mam i jestem zadowolony,  w poprzednim aucie miałem Goodyeary Ultragripy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się zastanawiam czy kupić zimówki 19, czy może felgi 18/19 +opony+czujniki i jestem ciekaw opinii innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem inna drogą. Letnie oryginalne zostawiłem i zamawiam felgi  18' na oponeo Anzio srebrne.

Na oryginalne 18 założyłem całoroczne Pirelli Scorpion All Season SF2.

Są ciche i co wazne mają niezle parametry.

Będę zmieniał koła sam pod koniec września i w maju, żeby całoroczne sie  nie degradowały zbyt szybko w upale.

Całoroczne na sniegu i błocie nieźle sobie radziły w zimę.

 

Screenshot_20231002-083132_Chrome.thumb.jpg.e6d1e855fcec819d08d9c781d43422a1.jpg

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Pabi84 napisał:

I tak i nie, generalnie ktoś może uargumentować czemu wybrał takie a nie inne, co pomoże mi (a może też innym) w wyborze, poszukiwaniach :) Ja w rozmiarze 18'' mam porównanie zimówek Nokian'a z Goodyear ultra grip - bezsprzecznie na korzyść Goodyear'a jeśli chodzi o trakcję na śniegu. W rozmiarze 19'' są natomiast dość drogie, stąd moje pytanie do użytkowników jakie opony wybrali i czym się kierowali.

Natomiast jak nie masz nic do wniesienie w temacie, to najlepiej scrollować sobie dalej internet i nie śmiecić - pozdrawiam.

widzisz, wszystko jest kwestia percepcji. gdybyś użył wyobraźni, poczytałbyś fachowe fora oponiarskie, a nie zaśmiecał to forum infantylnymi pytaniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, JackSet napisał:

Na oryginalne 18 założyłem całoroczne Pirelli Scorpion All Season SF2.

 

też ciekawe podejście, ja mam w drugim aucie całoroczne też Goodyear 4seasons gen3, kierowałem się tym żeby to była opona jak najbardziej "zimowa" i przyznam, że świetnie dają radę na śniegu. Aktualnie mają już zrobione ponad 60k km i jest jeszcze 5-6mm bieżnika (no ale to auto które jest bardzo delikatnie traktowane). Do Xa, z uwagi na to że będzie dość mocno zimą jeżdżony w wysokich górach to chcę kupić typowe zimówki. Rozważam faktycznie kupienie felg 18 + opony (które są sporo tańsze niż 19).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
10 godzin temu, JJacek napisał:

Ja od razu wymieniłem na całoroczne , a letnie hankook sprzedałem.

W drugim aucie mam całoroczne i jestem bardzo zadowolony, ale swoim autem za dużo jeżdżę w wysokie góry zimą żebym nie miał typowych zimówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pabi84 napisał:

W drugim aucie mam całoroczne i jestem bardzo zadowolony, ale swoim autem za dużo jeżdżę w wysokie góry zimą żebym nie miał typowych zimówek.

Słuszna decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...