Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] 15" alufelgi


Gość artoor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić 15-calowe alufelgi do mojej P10. Nie bardzo kumam w pozostałych parametrach, zwłaszcza ET więc mam pytanie : jakie ET powinna mieć felga o szrokości 6,5 lub 7 cali żebym nie miał potem problemów z ich założeniem i ocieraniem o inne elementy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

zalecane obręcze to:

6.5 J x 15 H2 rozstaw śrub: 4x114.3 mm odsadzenie ET: 35 mm otwór centrujący: 66,1 mm

7 J x 15 H2 rozstaw śrub: 4x114.3 mm odsadzenie ET: 40 mm otwór centrujący: 66,1 mm

 

nośność 570 kg +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

"H2: symbol obręczy z podwójnym progiem (garbem). Dwa wzniesienia w kształcie garbów na dnie obręczy zapobiegają zsunięciu się stopki opony z obrzeża obręczy koła przy występującym bocznym obciążeniu (ostre "branie" zakrętu przy niskim ciśnieniu w oponie)." - cytat

 

Tak, będą pasować od p11/p11-144 i almery n16

 

przy 7 calowych jeżeli dobrze myślę maksymalne ET to 42 mm, lepiej wygląda i się sprawuje bardziej wystająca felga z ET 35 mm (bardziej wystaje niż 42).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

+/- 3% ochylenia od rozmiaru standardowego, to maxymalna i minimalna dopuszczana opona.

 

To Ci pomoze, znalezc seryjne ogumienie:

http://www.opony.com/dobor_opon/index.asp

 

A to wszystkie dopuszczalne zamienniki:

http://www.opony.pl/zamienniki.asp

 

Czyli na 15" mozesz jezdzic z takimi oponami:

185/60R15

195/55R15

205/55R15

225/50R15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+/- 3% ochylenia od rozmiaru standardowego, to maxymalna i minimalna dopuszczana opona.

 

To Ci pomoze, znalezc seryjne ogumienie:

http://www.opony.com/dobor_opon/index.asp

 

A to wszystkie dopuszczalne zamienniki:

http://www.opony.pl/zamienniki.asp

 

Czyli na 15" mozesz jezdzic z takimi oponami:

185/60R15

195/55R15

205/55R15

225/50R15

 

Tak nie do końca. A mianowicie seryjnie było :

185/65 R 15

195/60 R 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanko jakie opony konkretnie jaki rozmiar pod takie felgi podaję parametry felgi tu: opis felgi -dzięki za info bo kolega co ma zakład proponuję mi 195/60/15 a co sądzicie o 195/50/15 ?Czekam na wasze pomocne zdanie na ten temat.(nissan primera P11)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze wysokosc to bierz jaka chcesz... 50 czy 60 to wszystko jedno. zalezy po jakich dziurach jezdzisz :) a co do szerokosci felgi 7cali... to moze 205 zaloz ?? bo 195 na 7 cali to chyba jest minimum jakie mozna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja felga w almerze ma takie parametry i jezdziłem przez pierwszy rok na oryginalnych oponach 185. To min. rozmiar na te fegi o szerokości 7" tyle ze o krawężniki będziez szorował felgą. Polecam min. 195/60 R15 albo>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze wysokosc to bierz jaka chcesz... 50 czy 60 to wszystko jedno. zalezy po jakich dziurach jezdzisz

 

 

a co to za głupota jest ??

słyszałeś o czymś takim jak wysokość koła i przekłamaniach licznika przy tym ??

to może załóz sobie 155/70R13 - przeciez to wszystko jedno jest

 

 

Polecam min. 195/60 R15

 

masz rację , też mu tak wyliczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

195/50-15 sobie daruj, to zamiennik rozmiaru 175/70-13 czyli golf 2,3 i astra f. W primerze takie koła będa za małe, auto siądzie niżej i pojawią się wielkie wneki wokół kół. Na alusy 6.5 lub 7 calowe najlepsze laczki to 195/60-15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze wysokosc to bierz jaka chcesz... 50 czy 60 to wszystko jedno. zalezy po jakich dziurach jezdzisz

 

 

a co to za głupota jest ??

słyszałeś o czymś takim jak wysokość koła i przekłamaniach licznika przy tym ??

to może załóz sobie 155/70R13 - przeciez to wszystko jedno jest

 

 

Polecam min. 195/60 R15

 

masz rację , też mu tak wyliczyłem

 

zebys wiedzial ze slyszalem.....tylko taka roznica profilu to prawie zadna.... i bardziej sam licznik przeklamuje niz to wina opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 = 37,5cm (wysokość felgi)

 

195/60 = 11,7cm (profil opony)

 

195/50 = 9,75cm (profil opony)

 

195/60R15 = 49,2cm (wysokość całego koła)

 

195/50R15 = 47,25cm (wysokość całego koła)

 

róznica 2cm to moim zdaniem dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

nie no koledzy dajcie spokój :) licznik przekłamuje swoje na oryginalnych oponach, a co dopeiro będzie się działo na niższych, i to aż o tyle. Pomijam że tolerancja zmiany wyskości opony to 3% w dół i 2% w górę, a co dopiero zamiast profilu 60 zakładać 50. Jednym słowem K.U.P.A.

MacKo fajny masz sposób liczenia :) zawsze myślałem że średnicę koła liczymy dodając 2 wysokości opony do średnicy felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...