Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozkręcenie lusterka zewnętrznego


Matuzalem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Samochód: Pulsar C13 (2015)

Czy może ktoś wie, jak dobrać się do wnętrza lusterka zewnętrznego?
Potrzebuję sprawdzić mechanizm składania/rozkładania lusterka.

Udało mi się je rozkręcić do tego momentu jak na zdjęci.

Nie chcę niczego robić na siłę by nie pourywać zatrzasków – lusterko ma docelowo być ponownie złożone i funkcjonować.

Na tą chwilę i ten moment, nie mam zbytnio pomysłu jak i nie chce mi się wierzyć, by nie było to możliwe, chociaż…

Bardzo dziękuję za każdą wskazówkę.

mirror.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Witajcie,

Drogą dedukcji oraz tego co udało mi się poukładać ze szczątków informacji, jakie znalazłem w sieci, udało mi się rozłożyć lusterko bez szkód, a następnie ponownie złożyć.

Niniejszym post, pozostawiam dla potomnych, gdyby ktoś kiedyś potrzebował tychże informacji.

  1. Ustawić szkło tak by u góry była jak największa szpara,
  2. W otwór włożyć palec lub coś co umożliwi lekkie odsunięcie szkła od obudowy,
  3. Od góry będą widoczne dwa zatrzaski (żółte okręgi na zdjęciach) – szerokim śrubokrętem, podważyć opierając jego jeden koniec o obudowę, a drugi pchając ku górze, tak by zatrzask puścił; analogicznie z drugim zatrzaskiem,
  4. Należy zrobić to z dość dużą siłą, ale nie gwałtownie i nie szarpiąc, gdyż z łatwością można zatrzaski wyłamać – cierpliwie bez pośpiechu,
  5. Gdy dwa górne zatrzaski puszczą, szkło będzie możliwe do wyjęcia (UWAGA na kabelki do grzałki by ich nie zerwać, są w górnym prawym rogu).

Po wyjęciu szkła, można dostać się do zatrzasków przedniej obudowy lusterka. Lekko je podważając, całość schodzi. Można sobie pomagać, wkładając chwytaki/podważaki między uniesioną krawędź sukcesywnie wypychać kolejne zatrzaski.

Proces składania, powtórzyć w odwrotnej kolejności.

Pozdrawiam

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Edytowane przez Matuzalem
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam takie pytanie bo też męczyłem się dzisiaj z wyciągnięciem tego szkla żeby odczytać numer katalogowy tej czarnej ramki, ponieważ tata przy wyjeżdżaniu zawadził lusterkiem i muszę ją jakoś wymienić, reszta całą ale pękła ta ramka, ma ktoś jakas informacje gdzie można takie coś samo kupić albo pod jakim numerem to byłbym bardzo wdzięczny ma do niego 50km więc następnym razem jak przyjadę to chciałbym już te ramkę mieć, chodzi o lusterko po prawej stronie, po stronie pasazera, dzięki 

IMG_20240610_101559.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać to nowe lusterko trzeba.

C13 l1.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kilka wersji ale niestety nie dostałem się do numeru części i nie jestem pewny czy się to nada, jest od innych modeli Nissana, sama ramka na aliexpress to koszt 80 zł lusterko w kolorze to myślę że poniżej 400 ciężko będzie znaleźć 

Screenshot_2024-06-10-16-32-39-488_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.06.2024 o 16:35, Jankowa4 napisał:

Znalazłem kilka wersji ale niestety nie dostałem się do numeru części i nie jestem pewny czy się to nada, jest od innych modeli Nissana, sama ramka na aliexpress to koszt 80 zł lusterko w kolorze to myślę że poniżej 400 ciężko będzie znaleźć 

Screenshot_2024-06-10-16-32-39-488_com.android.chrome.jpg

Niestety było to dość dawno, ale o ile mnie pamięć nie myli, akurat lusterka nie są zamienne z innych modeli (dla pulsara), a wiem to od pracownika ASO Nissan.

Z tego co kojarzę, czarna ramka była jednym elementem jako „szkielet” dla przedniego korpusu. Od dołu były chyba dwie zaślepki (jedna pod silniczkiem, druga dla kamery).

Porównując moje zdjęcia z tymi z alli, wydaje się że są różnice.

Numer katalogowy znajdował się chyba od dołu pod korpusem, więc tak czy tak, musiałbyś szkło zdemontować, a następnie korpus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...