Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klimatyzacja przerywa


mfac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 T32 1.6  130 KM  

 Witam wszystkich. W miniony piątek auto trafiło do warsztatu na kilka usterek, m.in. na usterki w klimatyzacji.

Problem z klimatyzacją jest taki, że w losowych momentach przestaje chłodzić, tzn. jest włączona, świeci się kontrolka na przycisku AC, oraz na ekranie jest komunikat AC, i nastawa temperatury na Lo, a z nawiewów leci powietrze o temperaturze otoczenia. W losowym momencie nagle zaczyna chłodzić, albo i nie. Tak samo nagle zaczyna chłodzić, jak i przestaje.

Pod koniec dnia mechanik zadzwonił, żebym odebrał samochód, ale poinformował mnie, że klimy nie naprawił, bo uszkodzony jest czujnik nasłonecznienia. Stwierdził, że  w Polsce praktycznie jest nie do kupienia (zaproponował, że sprowadzi z Luksemburga, ale ceny jeszcze nie znał). Obiecał się odezwać, jak coś znajdzie.

Ponieważ mam jeszcze Qashqaia, pomyślałem że spróbuję przełożyć, jednak okazało się że Qashqai niema tego czujnika -- tylko atrapę :)

 

Moje pytanie - czy ten czujnik można czymś zastąpić ? N.p. rezystorem ? Skoro Qashqai go niema? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mfac napisał:

Moje pytanie - czy ten czujnik można czymś zastąpić ? N.p. rezystorem ? Skoro Qashqai go niema? 

QQ nie ma a T32 ma? To byłoby dość ciekawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...