Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] ogrzewanie i klima


Gość makow

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem Primery 1.6 16V z 95' i w związku z tym nie bardzo jeszcze znam ten samochód. Dlatego chciałem zapytać, czy to, jak działa przełączanie ogrzewania i klima jest prawidłowe, czy coś jest padnięte.

Po pierwsze przełączniki ogrzewania:

W pozycji "na szybę i nogi" z nawiewów w konsoli środkowej wieje zimne powietrze. Czy "ten typ tak ma", czy coś jest nie tak? tak samo gdy przełączone jest "tylko na nogi". Dodam, że z bocznych nawiewów cały czas wieje ciepło.

Druga sprawa to klima. Jakie są symptomy jej załączenia (poza oczywiście zapaleniem się lampki). Czy powinno być ją słychać, czy obroty silnika powinny się zmniejszyć. U mnie jest tak, że lampka się świeci, ale żaden z tych opisanych objawów nie występuje i po prostu nie wiem, czy chodzi czy nie. Na mrozie jest ją ciężko sprawdzić. Proszę o poradę. Dzięki z góry.

 

Pozdrowienia

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zimny nawiew to normalka, radze zamknąć wszystkie wyloty powietrza, a zima i tak najczęściej dajemy nawiew na szybe i nogi. o klimie nie mam pojęcia bo jej nie posiadam i nie jestem też jej zwolennikiem :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

[...]

Druga sprawa to klima. Jakie są symptomy jej załączenia (poza oczywiście zapaleniem się lampki). Czy powinno być ją słychać, czy obroty silnika powinny się zmniejszyć. U mnie jest tak, że lampka się świeci, ale żaden z tych opisanych objawów nie występuje i po prostu nie wiem, czy chodzi czy nie. Na mrozie jest ją ciężko sprawdzić. Proszę o poradę. Dzięki z góry.

 

Ja mam 2.0, na wolnych obrotach po włączeniu klimy wyraźnie przez chwilę "czuć na silniku", że zaczyna działać sprężarka. Obroty na sek. spadają i za chwilę się podnoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

[...]

Druga sprawa to klima. Jakie są symptomy jej załączenia (poza oczywiście zapaleniem się lampki). Czy powinno być ją słychać, czy obroty silnika powinny się zmniejszyć. U mnie jest tak, że lampka się świeci, ale żaden z tych opisanych objawów nie występuje i po prostu nie wiem, czy chodzi czy nie. Na mrozie jest ją ciężko sprawdzić. Proszę o poradę. Dzięki z góry.

 

Ja mam 2.0, na wolnych obrotach po włączeniu klimy wyraźnie przez chwilę "czuć na silniku", że zaczyna działać sprężarka. Obroty na sek. spadają i za chwilę się podnoszą.

 

Dokładnie jak kolega napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ogrzewaniem to naormalka ja też tak mam a mamy takie same modele samochodów. Mój jest z końcówki 96 wiec praktycznie niczym się nie różni. Co do klimy, to przy załączeniu słychać jak włącza sie spreżarka i obroty też spadają na pewien czas. Póxniej się wyrównuja. Sprawdz czy faktycznie ona chodzi. Najlepiej wejdz na kanał i zobacz czy spręzarka chodzi. Bo mozesz mieć zapchaną klimę lub mało srodka chłodzacego i nie odczujesz w środku działania klimy.

 

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że środkowym nawiewem wieje zimne powietrze jest zrobione specjalnie. To fajna rzecz, bo można grzać na nogi a na twarz dawać zimniejsze powietrze aby nie było za ciepło w aucie.

 

Jeśli chodzi o klime to słychać wyraźnie stuk załączającej sie sprężarki, podobno niektóre modele maja czujnik, który nie pozwala na uruchomienie klimy gdy temp. na zewnątrz jest niższa niż 5 stopni.

U mnie kliema na razie załącza sie także zimą.

Pozdrawiam

Tomi P10 1.6 SRi 1995

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być słychać stuknięcie , sprężarka jest załączana sprzęgłem elektro magnetycznym i trzeba sprawdzić czy dochodzi tam prąd po wciśnięciu guzika , ja zauważyłem że włącza mi się klima dopiero gdy jest wentylator włączony na jedynkę i jest cieplej na zewnątrz

Mam Primerę P10 96 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...