Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Jak wymienić lusterko zewnętrzne elektryczne ???


Gość prado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno miałem przygodę z jedną Astrą Combi, skosiliśmy sobie lusterka. Kupiłem nowe co prawda w innym kolorze ale od tego samego modelu. Niestety mam dwie lewe ręce w takich sprawach więc mam prośbę czy ktoś mógłby mi napisać krok po kroku co należy zrobić żeby dostać się do dwóch śrub mocujących lusterko. Nie chcę tego zrobić tak żeby mi później coś latało. Modeł P10 1995 rok SLX lusterka elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek-ol

Od środka trzeba zdjąć plastikową osłonę , po prostu coś pod nią włożyć i podważyć , jest na wcisk. I już masz śrubki na wierzchu. Kostka od przewodu jest pod tapicerką drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od środka trzeba zdjąć plastikową osłonę , po prostu coś pod nią włożyć i podważyć , jest na wcisk. I już masz śrubki na wierzchu. Kostka od przewodu jest pod tapicerką drzwi.

 

Wielkie dzięki "znawco" właśnie podważyłem i niestety osłona jest na wcisk ale duża jej część jest pod boczkiem i niestety mam rozwaloną osłonę a lusterka nadal nie wymieniłem bo trzeba w tym celu odkręcic boczek a ja nie wiem od której strony się do tego zabrać. Co gorsza nie mogę też założyc osłony bo urwała sie spinka i dolna część osłony która była pod boczkiem. na przyszłośc zanim napiszesz pomyśl prosiłem o instrukcję krok po kroku od osoby kompetentnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściagasz boczek, w tym celu odkrecasz 3 srubky jakby pod spodem, jedna na zamkiem od tylu boczka i diwe z przodu pod zaslonkami takimi okraglymi + jedna pod zaslepka gdzie mozna dotknac kciukiem podczas zamykania i lapania za uchwyt. Nastepnie musisz dol i boki wyrwac ze spinek i jak juz to zrobisz to zeby zdjac boczek to musisz go okolo 2-3 centymetrow do gory podniesc i dopiero do siebie. Jak juz go sciagniesz to ujzysz srube trzymajaca plastik lusterka + dodatkowo on tez jest na 2 spinkach. Jak sciagniesz ten plastik trojkatny to zobaczysz chyba 3 srubki do odkrecenia lusterka.

Mam nadzieje, ze niczego nie pominalem. Aha zamiast zaslepki ktora wyzej opisalem moze byc przycisk do otwierania badz zamykania szyby, jesli natomiast masz szybki na korbke to masz tam zaslepke a przed zdjeciem boczka musisz sciagnac korbke.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro się tym zajmę i napiszę jak poszło, tylko jak czytam trzeba wyrwać ze spinek boczek czyli po przykręceniu z powrotem prawdopodobnie będzie latał, co za debil to wymyślił żeby do wymiany lusterka trzeba było cały boczek wykręcac, bezsens. a ten plastik i tak muszę dokupić bo niestety go połamałem, próbując podważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek-ol
Od środka trzeba zdjąć plastikową osłonę , po prostu coś pod nią włożyć i podważyć , jest na wcisk. I już masz śrubki na wierzchu. Kostka od przewodu jest pod tapicerką drzwi.

 

Wielkie dzięki "znawco" właśnie podważyłem i niestety osłona jest na wcisk ale duża jej część jest pod boczkiem i niestety mam rozwaloną osłonę a lusterka nadal nie wymieniłem bo trzeba w tym celu odkręcic boczek a ja nie wiem od której strony się do tego zabrać. Co gorsza nie mogę też założyc osłony bo urwała sie spinka i dolna część osłony która była pod boczkiem. na przyszłośc zanim napiszesz pomyśl prosiłem o instrukcję krok po kroku od osoby kompetentnej.

 

Przykro mi bardzi że tak się stało , ale ja u siebie nie muszę zdejmować boczków drzwi żeby dostać się do lusterka. A tak po za tym to jak boisz się porad od "znawców" to idź sobie do księgarni i kup książkę Wydawnictwa Komunikacji i Łączności. Tam nawet są zdjęcia i wtedy może załapiesz jak do czego się zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...