Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kontrolka płynu do spryskiwaczy


Gość profes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do wczoraj byłem pewiem, że jest, tak gdzieś na forum wyczytałem. Aż wczoraj płyn się skończył, a kontrolka się nie zapaliła. Pomijając żarówkę w konsoli, co jeszcze może być przyczyną? Jak zajrzeć do zbiorniczka? Trochę schowany jest skubaniec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek-ol

Żeby zajżeć do zbiorniczka trzeba zdjąć nadkole. U mnie też nie świeci , jak oglądałem zbiorniczek to nie widziałem żadnego czujnika tylko silniczek do spryskiwaczy. Może nie we wszystkich wersjach były montowane czujniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom plynu sprawdzasz tak:

-otwierasz maske

-zatykasz palcem ta dziurke co na korku jest

-wyciagasz korek caly czas zatykajac

-i w tej rurce mozesz zobaczyc poziom plynu.

 

z tego co wiem czujnik byl tylko w niektorych wersjach, ale nie wiem jakich ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: Właśnie zajrzałem do książki i pisze jak byk, że taka kontrolka powinna być w N15. Jednak ostatnio przeżyłem podobną historię, jadąc na trasie po prostu skończył mi się płyn i nic się nie zapaliło. Moja Almerka jest sprawna w 100% i jestem przekonany, że to nie awaria kontrolki. Jednak mam zamiar wybadać czy jest taka kontrolka w moim modelu. Następna zagadka to też wyczytałem w książce i nawet w instrukcji samochodu, że kiedy pozostawimy kluczyk w stacyjce i otworzymy drzwi kierowcy powinniśmy usłyszeć sygnał dźwiękowy podobnie jak to się dzieje kiedy mamy zapalone światła i wyłączony silnik. W moim modelu nie ma czegoś takiego, owszem jest sygnał kiedy mam światła. To chyba kolejny przykład kiedy instrukcja Nissana mija się z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-i w tej rurce mozesz zobaczyc poziom plynu.

z tego co wiem czujnik byl tylko w niektorych wersjach, ale nie wiem jakich ;]

 

Dokladnie tak. Niektore wersje mialy czujnik, w niektorych do sprawdzania jest ta rurka w zbiorniczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dendrolog

Witam, mam wersje NX i w niej mam i kontrolke spryskiwacza (po prawej stronie zegarow, powyzej kontrolki oleju) i mam rowniez czujnik swiatel (jak sie otworzy drzwi to "pipczy" ):D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam wersje NX i w niej mam i kontrolke spryskiwacza (po prawej stronie zegarow, powyzej kontrolki oleju) i mam rowniez czujnik swiatel (jak sie otworzy drzwi to "pipczy" ):D.

f*ck w NX jest a w GTi nie ma?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarroturro

Ja także kontrolki nie mam. W sumie może to i dobrze - jest jakiś powód żeby jednak zaglądać czasem pod maskę :)

Fajnie, że my posiadacze Nissanów mamy głównie tego typu zmartwienia z naszymi sprzętami 8)

Ja np zastanawiam sie obecnie dlaczego schowek po stronie pasażera jest u mnie nie zamykany na klucz, chociaż w instrukcji i książce serwisowej (WKŁ) stoi, że jest zamykany.......

Na trzeźwo chyba tego nie rozbiorę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już ktoś napisał. Były dwie wersje. Jedna z rurką w zbiorniczku, druga z czujnikiem.

Ja mam tą drugą wersję, ale kontrolka też przestała świecić - żarówkę wyminiłem i nadal nic więc pewnie to czujnik. Jak się kiedyżwezmę to zobaczę co i jak - i może foty porobię, będzie jasność..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarroturro
O właśnie zapomniałem o schowku zamykanym na klucz u mnie w instrukcji tez jest zamykany na kuczyk a w rzeczywistosci nie jest :lol: :x

 

Może była to opcja wyposażenia dotatkowego?, płatna extra.................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...