Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

potrzebny gaźnikowiec!!!

Guest Marcinelli
 Share

Recommended Posts

Guest Marcinelli

Wiam, może ktoś mógłby mi polecić kogoś konkretnego kto pomógł by mi uporać się z szarpiącym silnikiem 1,6 16V na gażniku najlepiej w Warszawie bądź okolicach, z góry dzięki

Srednia cena za regulacje gaxnika to ok 50 - 80 zl

Ja byłem u speca od gaźników w Lublinie i powiedział mi, że u niego ceny zaczynają się od 400zł :evil: Powiedziałem mu, że chcę tylko wyregulować a on na to, że sama regulacja nic nie da, gaźnik trzeba wymontować i wyczyścić i jak będzie potrzeba to coś wymienić. No to ja mu mówię, że ostateczna cena to będzie grubo ponad 400zł, a on: gaźniki są drogie w naprawie. Pięknie Panu podziękowałem, potem założyłem gaz i narazie mam spokój.

Guest maciek sunny92

Ja zapłaciłem za wyjęcie, rozebranie na części, wyczyszczenie i regulację 250zł. Ale nie żałuje bo wcześniej byłem u 2 mechaników, regulowali i nic to nie pomagało.

Guest MaciekR

Jak dzwoniłem na Szarych szeregów, koleś jeszcze przez telefon zażądał 200PLN za sam wjazd do warsztatu. Trochę mnie to zeźliło i go olałem. Pojechałem na ulicę Szczotkarską (okolice skrzyżowania Powstańców śląskich z Połczyńską), koleś zrobił bezbłędnie i zapłaciłem niewiele ponad stówkę. Z czystym sumieniem mogę polecić.

Guest MaciekR
Maciek, a Ty gdzie naprawiałesgażnik u swojego słoneczka? jakiś adres??

W sumie nie do mnie było, ale spróbuj: Szczotkarska 74, tel.664-90-02

Guest Marcinelli

jeszcze nie byłem, szczerze mówiac to juz sie trochę przyzwyczaiłem i opracowałem technikę jazdy czyli z gazem delikatnie jak z jajkiem!! ale wiem że muszę to zrobic i wybieram się do gościa , a Tobie co dolegało w Twojej maszynie?

Guest MaciekR
jeszcze nie byłem, szczerze mówiac to juz sie trochę przyzwyczaiłem i opracowałem technikę jazdy czyli z gazem delikatnie jak z jajkiem!! ale wiem że muszę to zrobic i wybieram się do gościa , a Tobie co dolegało w Twojej maszynie?

Wolne obroty w przedziale 500-2000, niechęć do gaśnięcia nawet po wyjęciu kluczyka, konsumpcja rzędu 25 litrów na 100, krztuszenie się i prychanie przy przyspieszaniu... Generalnie do łez mnie doprowadzał. Namiar na Sczotkarska dostałem od znajomego, który tam z Primera jeździł...

Guest Marcinelli

Maciek, posłuchaj bo dzis byłem na szczotkarskiej ale nie znałem numeru pod którym jst ten warsztat i trafiłem na jakąś naprawe gaźników w takim blaszanym małym garażu, tylko że to był numer chyba 63 a TY napisałes że 74??? jak wygląda ten warsztat mógłbys coś napisac?

Guest MaciekR

Hmmm... Mógł mi się nr pomerdać. To jest zaraz za zakrętem 90 stopni z ulicy Strzelców. I faktycznie taki niewielki blaszak przy domu. Taki na oko na jeden samochód.

• 7 months later...

Witam Panowie, mam podobne objawy, z tym że obroty są ok, ale prze zmianie biegu i dodawaniu gazu zaczyna czkać, dlatego muszę jeździć na półsprzęgle. Czy macie już jakiegoś gaznikowca??

Guest maciek sunny92

Ja też tam słono zapłaciłem, ale jak podlicze wszystkie poprzednie wizyty u różnych szpeniów za grosze i je podsumuje, policze czas jaki zmarnowałem, to dochodzę do wniosku, że czasami lepiej więcej zapłacić niż tracić czas na poszukiwania. Do dziś dzień jestem zadowolony z tej usługi, a to chyba najważniejsze.

Ja też tam słono zapłaciłem, ale jak podlicze wszystkie poprzednie wizyty u różnych szpeniów za grosze i je podsumuje, policze czas jaki zmarnowałem, to dochodzę do wniosku, że czasami lepiej więcej zapłacić niż tracić czas na poszukiwania. Do dziś dzień jestem zadowolony z tej usługi, a to chyba najważniejsze.

Cześć, a możesz mi powiedzieć co było nie tak, i ile kosztowało. (czy to coś z dyszami czy wężykami podciśnienia, a może z uszczelką).

Pytam o cenę poniewaz auto kupiłem w 30.8 i nie wiem na ile muszę się przygotować.

PS.

Czy u Was też na kolektorze wylotowym jest sonda lambda, bo może to ona źle steruje gaźnikiem.

Guest Marcinelli

ja tez mam sondę, ale to nie w niej leżała przyczyna, gaźnik był zasyfiony w środku, jakięs zaworki puszczały, górny dekiel gaźnika był nieszczelny i wszystko złożyło sie do kupy i nie chciał chodzić