Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jakby wyły opony


Gość Marcinelli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcinelli

co może być grane z oponami bo strasznie wyja z przodu, słychac to jak się dojeżdza do świateł i hamuje powoli, wydaje mi się jakby jedna była uszkodzona ,a le z zewnątrz wyglada jeszcze ok, a jest to niskoprofilowa 195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinelli

chyba bedę musiał sprawdzic geometrię bo w lewo też go ściąga trochę a po za tym opony chyba też są do bani( to nie zimówki ) ponieważ przy pwolnej jeżdzie na wprost na luzie kirownicą szarpie i sciąga w lewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zimówki o teraz robią cichsze niż letnie (jeszcze parę lat temu było odwrotnie) :wink:

 

 

O nie nie. Nie mogę się z tym zgodzić. Letnie opony napewno są głośniejsze przy wyższych prędkościach i te modele z wyższym indeksem prędkości. Jednak jeżeli wziąć taką samą klasę opony to zimówka zawsze będzie głośniejsza.

 

Ja w moim aucie mam letnią gumę z indeksem W-270kmh a zimową V-240kmh i zimówka mimo tego, że jest nowa i bardzo wysokiej klasy to jest zdecydowanie głośniejsza. Wszelkie szumy po zmianie na letnie opony ustępują.

 

HHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Marcinelli

cholera na mój słuch to jest od opony, bo przy zwalnianiu słychać wyraźnie jakby ta opona "się uginała" a cisnienie jest ok, tak sobie myśle ze mozę jakies te zwoje wewnątrz opony siadły i dlatego? muszę przełożyc całe koła od ojczulka, on ma sunnego tylko na zwykłych kołach i zobaczę co wted usłysze, mam nadzieje ze nic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: Mam nadzieję że przelożenie opon coś dało,oby to nie było to to co pisalem.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinelli

jeszcze nie przekładałem, za zimno!!!!! niech się trochę ociepli..., ale to to chyba pikus bo mam gorszy problem- szarpie mi silnik strasznie, nawet jak sie jedzie równo 60 na godz, nie mówiąc o przyspieszaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony niektórych marek (np moje miszelinki) wydają dziwne dżwięki na różnych nawierzchniach ,czasem jest to nawet odgłos startującego samolotu :roll:

jeśli to są używki to może znaczyć ,że poprzednik miał uszkodzone amorki lub końcówki a może i całe wachacze -opona "uczy" się zawieszenia i pomimo naprawy potrafi jakiś czas jeszcze chałasować :?

 

a co do szarpania to możesz mieć kiepskiej jakości paliwo lub wodę w układzie paliwowym(zbiorniku) ,najtaniej to zatankować czegoś naprawdę dobrego (oktany !0 ,dloać środka wiążącego wodę i podnoszącego oktany lub najtaniej wlać denaturatu do zbiornika ( ja tak robiłem i pomagało) 8)

kiedyś jak miałem calibre i tankowałem paliwko z przemytu to miałem takie objawy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
... a co do szarpania to możesz mieć kiepskiej jakości paliwo lub wodę w układzie paliwowym(zbiorniku) ,najtaniej to zatankować czegoś naprawdę dobrego (oktany !0 ,dloać środka wiążącego wodę i podnoszącego oktany lub najtaniej wlać denaturatu do zbiornika ( ja tak robiłem i pomagało) 8)

kiedyś jak miałem calibre i tankowałem paliwko z przemytu to miałem takie objawy :twisted:

1. sprawdzić filtr paliwa

2. sprawdzić ciśnienie jakie daje pompa paliwa i czy nie przerwya ona pracy

3. sprawdzic czy zawór recyrkulacji spalin (jeśli występuje) nie jest zawieszony

4. sprawdzić kopułke zapłonu (wilgoć, osady)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wiem skąd Twój nick

:twisted: tak ten nik właśnie to znaczy :twisted: na 14 posiadanych aut do tej pory tylko 2 sprzedałem w całości-bez wypadku i ...no wiesz :roll: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...