Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Pokrętło dmuchawy się blokuje.


Gość Scyzor

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiedził mnie pewien problem. Otóż prawie zawsze jeździłem z nawiewem wyłącznie na szybę, ale wypad świąteczny zmusił mnie do zagrzania stóp mojej żonie ;) Przy próbie ustawienia pokrętła od ustawiania kierunku nawiewu w pozycji ostatniej, czyli na szybę, napotkałem silny opór. Udało się go przezwyciężyć dopiero po kilku próbach i różnych kombinacjach, włącznie z "braniem rozpędu" ;) Wnioskuję że blokuje się któryś element zmieniający kierunek strumienia powietrza. Gdzie tego szukać i czy to dużo rozbebeszania deski?

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to to zdejmujesz konsolę środkową, czyli wyciągasz radio, odkręcasz 2 blachowkręty, które są dostępne od strony schowka/kieszeni. Potem długim śrubokrętem (+ latarka) musisz podważyć taki mały dynks, przez wloty powietrza, to fragment układu nawiewu. Wymaga to cierpliwości, bo czasem cięzko w to wcelować. I wyciągasz całą konsolę środkową. Do niej masz przyczepione kable elektryczne i linki do nawiewu i ogrzewania. A gdzie jest drugi koniec linki od regulacji kierunku nawiewu, to nie wiem :oops:

 

Pewnie linkę w pancerzu trzeba będzie przesmarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie linkę w pancerzu trzeba będzie przesmarować.

To chyba nie jest linka. Blokowałaby się za każdym razem przy zmianie pozycji. Mam wrażenie, że coś fizycznie blokuje...

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może linka jest załamana, albo dostała się gdzieś między belki? jeśli tego nie widać po zdjęciu konsoli, to pewnie będziesz musiał rozebrać więcej samochodu. Niestety nie mam pojęcia, gdzie jest ten cały regulator na drugim końcu linki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość Krzysiek 20 LBN

Witam. Mam ten sam problem u siebie. ;/ pokrętłem za bardzo podziałac nie moge bo wygląda to tak że przekrecam w jedną czy w drugą strone a ono spowrotem wraca praktycznie w to samo miejsce. odpiąłem linke nad pedałem kamulca ale i próbowałem ręką to zmieniac. Na nic sie to zdało. Coś fizycznie blokuje zmiane nawiewu ponieważ te suwaczki nie dochodza do konca. A na zime potrzebny mi bedzie nawiew głownie na szybeeeeee.... co tu robić???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...