Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Pali jak smok i traci moc


Gość basta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od niedawna mam Primerkę P10 z silnikiem 2.0 na wielopunkcie.

Wszystko fajnie, tylko zauwazyłem że pali mi jak smok i do tego chyba nie ma takiej mocy jak powinna. Mam tak i na benzynie i na gazie (II generacja). Ostatnio na trasie przy normalniej jeździe wypiła średnio 12l gazu/100km. Później sprawdziłem ją na benzynie i spaliła 9,5l /100km. W mieście to już w ogóle porażka, aż boję się patrzeć. Gazu to łyka gdzieś z 18-20l na setkę.W dodatku nie ciągnie jak na 2 litry przystało, a na autostradzie udało mi się ją rozbujać do 160-170km/h a dalej lipa (na benzynie, bo na gazie to tylko 160km/h).

Ogólnie nie znam się na silnikach, ale co może być nie tak? Jutro Primerka jedzie do mechanika, ale wolałbym też poznać teoretyczne przyczyny z innego źródła, bo z mechanikami to nigdy nie wiadomo :wink:

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro na benzynie tez lipa to moze przeplywka zdechla, moja dwulitrowka leciala w serii licznikowe 215 na plaskim wiec na bank cos nie gra, nawet przyjmujac poprawke ze wgledu na mikser w dolocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się zdaje że masz uszkodzony przepływomież powietrza,co przy lpg jest częste.ewentualnie spróbuj zresetować kompa,może jest jakiśbłąd i tryb serwisowy się włączył

 

ps,moja w serii też jeździła 215 km/h[teraz ze 230]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem autodiagnostykę opisaną tu na stronie i błędów nie ma. A i zapomniałem dodać, że sonda lambda była niedawno wymieniana (a zła sonda może podnieść spalanie, prawda?)

A o przepływomierzu coś już czytałem, że jak jest walnięty to może dużo palić. Ale że tak słabo leci to też może być jego wina? I jak już, to za ile można go dostać? Oczywiście nie z serwisu 8)

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak nie. Po konsultacjach z kolegą Coobciem okazało się, że przepływka jest ok. Kod usterki ja wywołałem grzebiąc przy niej.

Skoro przepływka działa dobrze, sonda lambda dobrze, komputer zresetowany, kompresja w silniku jak w nowym... to ja już jestem głupi :?

Co prawda wyskoczył mi błąd 34 czujnika spalania stukowego, ale z tego co tu czytałem to nie bardzo ma wpływ na pracę silnika. Chociaż opinie były podzielone, czy ten błąd opóźnia zapłon czy nie?

Inna rzecz to stosunkowo niskie wolne obroty na zimnym silniku, za co może odpowiadać ACC, ale to chyba też nijak ma się do spalania?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na benzynie i na gazie spaliny ponoć dobre, a nawet bardzo (wg mechanikow diagnozujacych)

I to mnie dziwi, bo jeżdzę spokojnie i nie wiem skąd takie wielkie spalanie.

 

Np wyniki na gazie:

T = 90 C

obr = 2760

CO = 0,06%

CO2 = 13,60 %

O2 = 0,00%

HC = 27 ppm

lambda = 0,998

 

W sumie ja tam nie wiem o co w tym chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie - silniczek zasilany sprawny, niemal idealnie- masz niskie HC jak na gaz, zastanawia mnie czy nie masz gdzieś przerw w zapłonie - sprawdx jeszcze kble i świece. Potem zrób resecik komputera. Pośmigaj najpierw na benzynie - niech komp sie ułoży. Potem zapodaj gaz i w drogę. Stawiam na błedy w kompie lub ukł zapłonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie teraz też zastanawiam się nad zapłonem. A szczególnie nad czujnikiem spalania stukowego. Wyskakuje mi błąd tegoż czujnika (34) i nie wiem dokładnie co to oznacza. Raz czytałem tutaj że to specjanie nie wpływa na pracę a innym razem, że zapłon wtedy zostaje na maxa opóźniony. Tak sobie kombinuję że w takim przypadku mogłoby coś być nie tak.

Więc jak to dokładnie jest? I czy trzeba go wymienić, czy wystarczy odciąć (jak to gdzieś pisano) ?

Chyba zadzwonie do ASO, może uda się wyciągnąć od nich wartościowe informacje. Ale wątpie :wink: [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...