Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Cięzko chodzący pedał sprzegła

Guest czaro
 Share

Recommended Posts

Pożyczyłem bratu samochód i po 1 dniu oddał go mówięc, iż noga go boli od mojego sprzęgła. Dałem nowe sprzęgło rok temu, ale na działanie pedału nie zwracałem uwagi. Ogólnie chciałbym, aby pedał chodził lżej i tu mogę: wyminić sprężynę, sprawdzić linkę, dać do sprawdzenia sprzęgło?

Guest Leonidas

U mnie sprzęgło chodzi bardzo leciutko i każdy "kto ma zaszczyt" :wink: przejechać się moim nismo to stwierdza. Ja jak dłużej pojeżdżę innym samochodem i potem przesiadam się spowrotem do mojego sunny to naga wpada mi w podłogę... dziwne uczucie, jak by się linka zerwała. Ostatnio jeździłem Toyotą Camry gdzie jest hygrauliczny układ i to podobno z jakimś wspomaganiem (nie wiem czy to prawda) ale sprzęgło chodziło 2 razy ciężej niż w moim saniaczu.

U mnie ciężko chodził pedał, ale nie zwracałem na to uwagi. Aż pewnego sobotniego wieczoru urwała się w połowie drogi między W-wą a Lublinem.

Wymiana razem z linką kosztowało 110zł. Teraz pedał chodzi tak lekko, że przy naciśnięciu stuka w podłogę :wink:

U mnie chodzi bardzo lekko. Jak się przesiadam z Audi od ojca to sie zastanawiam czy u siebie przypadkiem linki nie zerwałem :)

u mnie leciutko bo jest dobrze nasmarowany walek po którym sie suwa lozysko oporowe :wink:

• 2 weeks later...

u mnie tez bardzo lekko... kikla dni pojezdzilem clio kumpla, i na koniec przesiadlem sie z clio prosto do micry... nie czulem pod stopa pedala wogole...

Ja sie raz przejechalem n14 i to byl szok. Sprzeglo jak dla mie chodzilo za lekko. Wcale go nie czulem. U mnie w primce jaest maly opor ale nie za duzy.