Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dysze spryskiwaczy - jak ustawiać?


Gość Marcel_27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcel_27

Witam,

właściwie zadałem już pytanie w temacie. Jedna dysza z przednich (i to ta najbliżej kierowcy) jest ustawiona za nisko i chlapie bardzo blisko dolnej krawędzi szyby. próbowałem włożyć w szczelinę dyszy szpileczkę i delikatnie odchylić ją do góry, ale szpilka się zaczyna giąć a dysza ani się ruszy - jak to podregulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodomnie wlozyles za gleboko szpilke... albo podgrzej lekko dysze - moze reka albo czyms co daje cieplo - moze przymarzlo...

 

mialem tak samoa ale okazalos ie ze za gleboko pcham w dziurke :twisted: hehe tylko bez skojarzeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o takim patencie jak podgrzewanie płynu do spryskiwaczy (puszczanie go przez elastyczny wąż owinięty wokół odpływu z chłodnicy), ktoś może próbował?

 

Podogno ciepły płyn dużo lepiej czyści szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thomson30

Z tym podgrzewaniem to całkiem ciekawa propozycja, bedę musiał to wypróbować. Właśnie niedawno wróciłem za terasy, zakupiłem jakoś trefny płyn niby zimowy do -21 a jak się okazało zamarzał poniżej zera. nigdy wię ej taakieg G....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcel_27

Nie daje rady... spryskiwacz nie jest zamarznięty, bo i w domu i w pracy autko stoi w garażu i do roboty zabieram się po postoju a nie po powrocie z dworu. próbowałem solidnym kawałkiem cienkiego szpikulca i dysza ani drgnie. Przy nacisku cały ten plastikowy element w którym są osadzone dysze się rusza a sama dysza ani drgnie... Korozji też nie poedjrzewam, bo autko jest kupowane w październiku i chyba za wcześnie na korozję. Mam wrażenie, że tak było od nowości, po prostu teraz częściej używam wycieraczek, więc mi to bardziej przeszkadza. Głupio troche jechać z takim duperelkiem do serwisu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to idz do jakiegos dobrego sklepu i kup sobie koncóweczke ... nie powinna byc droga... moim zdaniem ... ale mysle ze jak bys delikatnie za sama koncówke pomezyl ja to by jakos dala rade sie ruszyc ... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcel_27

Kurcze, a może tak to ma być? Skoro u nas tak jest i w aucie które oglądałem dziś na parkingu też tak było to może taki był zamysł konstruktorów? Tyle, że to bez sensu, bo jak się jedzie troche szybciej i użyje spryskiwacza to ten najbliższy kierowcy leje czasem nawet poniżej zasięgu wycieraczki... Koleżanki i koledzy z nowymi N16 - u Was też skrajny lewy "psikator" jest skierowany w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

:roll: w mojej almie 'zapchał' się kiedyś jeden spryskiwacz - zleciłem naprawę i regulację podczas przeglądu (gwarancyjnego) w ASO. I mam spokój. Jeżeli chodzi o samodzielną regulację to próbowałem i wszystkie dysze można regulować bez problemu.

Jak masz gwarancję to wal do ASO - niech robią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o takim patencie jak podgrzewanie płynu do spryskiwaczy (puszczanie go przez elastyczny wąż owinięty wokół odpływu z chłodnicy), ktoś może próbował?

Podogno ciepły płyn dużo lepiej czyści szybę.

Taki patent mają auta produkowane na rynek skandynawski - np. Volvo. Przez zbiorniczek z płynem do spryskiwaczy przechodzi wężyk z płynem chłodzącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...