Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Woda w kabinie na szybach


Gość Tomek666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Autko zimuje na dworze. Od środka, po zimnej nocy, na szybach jest lód. Po rozgrzaniu autka lód -> woda. I tak w kółko. Czy jest jakiś sluteczny sposób, żeby to wyeliminować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojezdzij sporo na nagrzewnicy na full ;] az ci samochod w srodku wyschnie i bedzie ok :) u mnei po dlugiej trasie jest dobrze... ale pozniej znowu mi sie para w srodku zbiera :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem, ale czy to nie będzie się za każdym razem powtarzało?

Chodzi mi o to, czy tak jest zawsze, że rano są szyby od środka pozamarzane, później się osadza woda, wysycha a później nadmuchamy, znowu pozamarza i tak w kółko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przyjedziesz do domu i nigdzie wiecej sie nie wybierasz, to jak masz nagrzane auto to pootwieraj wszystkie drzwi i tak przez 5 min je zostaw, zeby cala para wyleciala, a temperatura w srodku mniej wiecej zrownala sie z ta na dworze to rano nie bedziesz mial zamarznietej szyby od srodka, ja tak robie i dziala :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem, ostanio to nawet tak bylo ze musialem od wewnatrz skrobac szyby kiedy na zewnatrz nie bylo takiej potrzeby :]. Poszukalem troche na necie i znalazlem podpowiedzi zeby po pierwsze: na zime pozbyc sie welurowych dywanikow na rzecz gumowych (welurowe nasiakaja woda ze sniegu i trzymaja caly czas wilgoc w aucie). A po drugie to zeby pozbyc sie wilgoci w kabinie to na noc zostawic na gazecie... troche piasku dla kota 8) Ponoc wyciaga cala wilgoc na dlugi czas ;) Jak to sie ma do rzeczywistosci to nie wiem bo nie probowalem, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po drugie to zobacz czy masz drożne spusty w podłodze od spodu. :lol:

 

w ktorym miejscu tego szukac? :-)

 

Musisz wjechać na kanał lub do góry na podnoiśnik - zależy do czego masz dostęp- i śą w podwoziu takie otwory bądź z gumą w środku bądź wypuski z blachy.

A dywaniki z weluru koniecznie wywal, a gazete moża położyc pod gumowe dywaniki- tylko trzeba pamiętac aby codziennie zmieniać.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy na noc, jak autko stoi na dworze, zostawiacie otwarty obieg powietrza, czy zamknięty? Usłyszałem od kogoś, że należy zamykać, niestety, standardowo, suwak w Sunny`m nie działa :(

 

I jeszcze jedno pytanko - czy używacie spryskiwaczy na zamarznięte szyby, a jeśli tak, to czy spryskujecie szybę od wewnątrz?

Usunięcie lodu z zewnątrz to pestka - za pomocą tego spryskiwacza - natomiast, żeby mi się udało usunąć od wewnątrz to nawiew na 4 prędkości musi chodzić nawet do 10 minut :( Szybę mam już trochę porysowaną, dlatego skrobaczce mówie zdecydowane NIE.

 

Eh ta zima. Nie ma to jak garaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co do nawiewu to ja w swoim zostawiam za zewn ale to chyba nie ma zbytniego znaczenia. No jeśli chodzi o płyn to pewnie lepszy od skrobania ale może zniszczyc deskę, natomiast do skrobania doskonale się nadaje "klapka" od opakowania z kasety magnetofonowej. Jest to miekki plastik :wink: i łatwo się dopasowuje do profilu szyby :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...