Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Amortyzator???


MiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś jadąc samochodem, jakoś dziwnie auto zaczoło podskakiwać na nierównościach. Zaniepokojony zatrzymałem się obejrzalem auto, i tylne koło od kierowcy było strasznie zapadniete (schowane w nadkole).

Autem praktycznie nie dalo sie jachal, bo sie podskakiwało razem z nim tylko ja na siedzeniu :?

Jeszcze dodam ze to stało się od razu. wczoraj było wszystko ok, tylko cos pukało na nierównościach w tym kole.

 

tak wyglada to koło chociaż juz na tych zdjeciach jest juz lepiej:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9xhes71ieazg8fu8.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/k74bw79xxbi14g5u.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pdgs4v1kwzlw6l22.html

 

 

co to może być??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie chodzi o to ze sprzyna jest cała, a do srodka tez nie wpadł.

Wachacz też cały.

to wyglada tak jak by amorek doszedł do konca i nie odbił.

podniosłem samochod na lewarku a koło i tak nie odbiło zostało tak jak jest.

może amorek zatarty bo gumy osłaniająca dawno się skończyła.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ci wymienić amorki i sprężyny na grubsze. Miałem podobnie - tył mi siadał do tego stopnia, że gumy co 2 tygodnie nabijał na amortyzator. Wymieniłem sprężyny na używane z suny 1.6 z przodu (pisałem o tym osobny post) i teraz jest super. Zwłaszcza jak się jedzie ponad 150 na dłuższych nierównościach widać jak ładnie się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest o amortyzatorach - to czy spotkał sie ktoś z Was z taką sytuacją, że amortyzator, tłumienie b dobre w granicach 82% ( sprawdzone na stacji diagnostycznej) a słychac stukanie na dolkach - jakby miał luz na skoku. W zawieszeniu wszystko sprawdzone jest oki, zostaje tylko kwestia amortyzatorów. Jak sie go buja to nic - tylko na dolach i to gwałtownych. Wkurza mnie to - czy ma ktos pomysł na to prócz wymiany na inne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

sprawia sie wyjasniła, amortyzatory do wymiany :x

Poprostu były mrozy i amortyzator zamarzł, nastepnego dnia była temperatura na plusie, i samochód sie "sam naprawił" :wink:

Mały test na ulicy z kostki brukowej i działa.

Narazie jeszcze pomykam autem, ale chyba do pierwszych wiekszych mrozów.

PS. Jakie polecacie amortyzatory :?: bo te z allegro to chyba jakaś popelina.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
Skoro jest o amortyzatorach - to czy spotkał sie ktoś z Was z taką sytuacją, że amortyzator, tłumienie b dobre w granicach 82% ( sprawdzone na stacji diagnostycznej) a słychac stukanie na dolkach - jakby miał luz na skoku. W zawieszeniu wszystko sprawdzone jest oki, zostaje tylko kwestia amortyzatorów. Jak sie go buja to nic - tylko na dolach i to gwałtownych. Wkurza mnie to - czy ma ktos pomysł na to prócz wymiany na inne :wink:

Slyszysz stuki od gory zawieszenia czy z dolu? Jak z gory to masz wyklepane poduszkia amorow (taki krazek metalowy oblany guma i miescie sie w obudowie blaszanej przykrecanej na 3sruby do kielicha pod maska). Jak slyszysz od dolu to moze byc to lacznik stabilizatora.. lub tylne tuleje przedniego wahacza. Wcale ni musi byc to amor chociaz duzo na to moze wskazywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poduszki to była wyjmowana i nawet nowa miałem w ręku żadnej różnicy nie było, więc nie wymieniałem. Co do reszty to jak samochód jest na podnośniku to nic wiecej nie ma luzu ani nie kwalifikuje sie do wymiany. Chyba, że pod obciążeniem cośmoże szwankować, trzeba by sprawdzić to na kanale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poduszki to była wyjmowana i nawet nowa miałem w ręku żadnej różnicy nie było, więc nie wymieniałem. Co do reszty to jak samochód jest na podnośniku to nic wiecej nie ma luzu ani nie kwalifikuje sie do wymiany. Chyba, że pod obciążeniem cośmoże szwankować, trzeba by sprawdzić to na kanale :)
Witam amorek masz na bank do wymiany to stukanie to jest luzik poosiowy amora, jeszcze troche pojeździsz jak wytrzymasz stuki ,miałem to samo przez około rok,długo do tego dochodziłem czym są spowodowane,a potem wyciekł i wymianka . pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest o amortyzatorach - to czy spotkał sie ktoś z Was z taką sytuacją, że amortyzator, tłumienie b dobre w granicach 82% ( sprawdzone na stacji diagnostycznej) a słychac stukanie na dolkach - jakby miał luz na skoku. W zawieszeniu wszystko sprawdzone jest oki, zostaje tylko kwestia amortyzatorów. Jak sie go buja to nic - tylko na dolach i to gwałtownych. Wkurza mnie to - czy ma ktos pomysł na to prócz wymiany na inne :wink:

 

jeżeli to nie poduchy amorka to on napierdziela w środku ten główny swożeń(nie wiem jak sie to nazywa i pisze dokładnie)w każdym bądz razie ostanio widziałem jak kolo oddawał do reklamacji amrki niby jak nowe a atukały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Kayaba ok. 250zł szt. Wejdz na forum tylko ze Kupie/sprzedam/zamienie czy jakos tak tam wlasnie kayaba się oferowała ze zniżką dla forumowiczów . Amorki bardzo dobre i bardzo dobrze znane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...