Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PARE PYTAN ODNOSNIE ABS, SPRZEGLA W N15


Gość dendrolog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dendrolog

Witam Szanownych Klubowiczow juz w Nowym Roku 2006! Mam pytanie odnosnie ukladu ABS w almerach N15. Otoz wracajac z zasniezonych Karkonoszy nie raz podczas hamowania wlaczal sie ABS i nic nie byloby w tym zlego gdyby nie dzwiek, ktory sie wydobywal-jakby odpowietrzanie sie czegos, syczenie. Dodam ze nigdy wczesniej nie zwracalem na to uwagi gdyz zawsze podrozowalem z glosno wlaczonym radiem:) no ale teraz dzwieki te dotarly do moich uszu. Czy to normalna praca ABS w almerach???Dodam ze po stanieciu na pedal hamulca na sliskim, ABS wlacza sie natychmiastowo, przy czym podczas ostatniego stadium hamowania pojawia sie zgrzyt w kolach.Bardzo glosnia praca calego ukladu hamulcowego. Dodam, ze przy zaciaganiu hamulca recznego na sliskim rowniez pojawia sie syczenie. A odnosnie sprzegla to po odpaleniu silnika i wcisnieciu sprzegla i ruszania rowniez pojawia sie krotkie syczenie. Prosze o podzielenie sie informacjami odnosnie tych objawow. Moze to tak ma byc w almerach??Moze to takie syczace autka :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedno klocki hamulcowe się neico zluzyly, tak że blacha trze o blachę...

Albo jazma w zaciskach są zapieczone i nie odbijają przez co non stop trą ci klocki hamulcowe. choc obawiam się że już totalnei masz złuźyte klocki hamulcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa opon albo a moze jakości klocków.

Ps. to jest piszczenie takie jakby coś szyrało, czy takie stukanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syczy syczy:) ja bym tego syczeniem nie nazwał ale jest taki specyficzny dźwięk u mnie jest tak samo a hamulce mam tip top :) myślę że to najprawdopodobniej pompa od abs-u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chrobotanie w czasie pracy ABS-u jest najprawdopodobniej normalnym zjawiskiem skoro występuje u kilku użytkowników tej marki. moja primerka ma to samo, z początku się wystraszyłem , że coś może być nie tak, ale w aucie nic złego się nie dzieje, hamulce i ABS działają prawidłowo. Myśle że nie ma się czym przejmować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Miciński

Witam :) ,

 

Musze przyznac, ze u mnie w aucie N15, mam te same objawy. Troche to dziwne, ale widac nie ma sie czym przejmowac. Wszystko dziala jak trzeba, jedynie po ostrej zabawie w kopnym śniegu i przy użyciu ręcznego zdarza sie ze kontrolka ABS sie zaswieci i ABS nie dziala. Wysstarczy jednak wylaczyc i wlaczyc ponownie auto i wszystko wraca do normy, syczenie jednak zostaje i to sie chyba nigdy nie zmiani hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuje to samo zjawisko. Też się zastanawiałem po pierwszym razie czy to normalne, ale wszystko wygląda na to, że N15 już tak mają. Po wymianie klocków przez jakieś 3 tygodnie od czasu do czasu zapalała się kontrolka od ABS-u ale od dłuższego czasu jest OK. Klocki mam nówki i też syczy i chrobocze na śliskim. Nie byłem do końca przekonany czy to normalne ale po waszych wypowiedziach jestem już całkiem spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...