Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie w P12 - 1.8l


Gość Marek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podzielcie się ze mną tą bezcenną informacją, ile pali Wam ten model.

Ja mam kombi /średni załadunek to 2 osoby/ P12 - 1.8l., Manual, Visia.

W cyklu miejskim /warszawskim/ spala 10.3 - 10.5 Pb98.

Poza miastem - bardzo duża rozpiętość w zależności od prędkości. Powyżej 150 km/h spalanie dobija do 9l.

I czy Wasz komputerek pokazujący spalanie też ma taką dużą bezwładność? To znaczy np. po wyjeździe z miasta trzeba ujechać parędziesiąt km, żeby zaktualizował dane.

 

Pzdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w twoim nissanie to norma jezeli chodzi o komputerek to masz racje aktualizacja danych jest powolna ia zalezy od przejechanego dystansu.Jak założysz gaz nawet najnowszą instalacje ktora jest podłączona do kompa to bedzie ci zaniżał spalanie gazu srednio o dwa litry. Na benzynie przy jezdzie do 120 km/h i bardzo delikatnym traktowaniu pedału gazu można zanotować spalanie na poziomie ok.7-7,5 l (sprawdzone tylko w trasie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w twoim nissanie to norma jezeli chodzi o komputerek to masz racje aktualizacja danych jest powolna ia zalezy od przejechanego dystansu.Jak założysz gaz nawet najnowszą instalacje ktora jest podłączona do kompa to bedzie ci zaniżał spalanie gazu srednio o dwa litry. Na benzynie przy jezdzie do 120 km/h i bardzo delikatnym traktowaniu pedału gazu można zanotować spalanie na poziomie ok.7-7,5 l (sprawdzone tylko w trasie)

zapomniałem sie zalogować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszyłeś mnie trochę...Bo czytam posty z tego działu dot. starszych P i większych silników, których właściciele piszą o 9 litrach, a nawet 8 w mieście.

BTW Mam sąsiada którego poldek pali 6-7 w mieście i 4 na trasie :D:D:D

Kiedy mu powiedziałem, że chyba ma na myśli spalanie oleju, to już tak jakbym nie miał sąsiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam p11 ostatni model ale silnik o ktorym mowa jest ten sam tylko dwa konie slabszy i pali roznie a zalezy to tylko od jazdy pare dni temu robilem maly test jezdzac do pracy a dojezdzam 20 km jezdzilem srednio 70-90 kmh i mozesz jechac w miare szybko tylko najwazniejsze jest zeby gwaltownie nie przyspieszac bo wiry w baku spalil 6,9l.a po zresetowaniu musisz kawalek przejechac zeby pokazal zuzycie dlatego ze te komputery podaja srednie zuzycie a nie chwilowe dlatego po paru kilometrach on przelicza i podaje srednie zuzycie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witaj w klubie :)

W miescie uparcie wychodzi mi powyzej 10.4 l. Poza miastem nie schodzi powyzej 9l.

Raz zmusilem sie do jazdy ekonomicznej ( o kurcze zero uzywania hamulca + optymalna zmiana biegow + muskanie pedalu gazu = predkosc spacerowa ) i uzyskalem 7.4

 

Szybka jazda po Warszawie i okolicach - 13,9 l

 

A mul straszny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam klubowiczów.Mój samochód według moich obliczeń spala 11,2l na 100/km przy jeździe mieszanej.Jest to wynik dla mnie nie do zaakceptowania, pozostaje gaz lub sprzedam samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziombalova

Mam dokładnie jak przedmówca 11,2l- 11,3l średnio z tym że po mieście głównie jeżdżę...

W trasie nie było lepiej- na autostradzie palił jak dziki :zdziw:

No ale mi daleko do ekonomicznej jazdy :okulary2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miescie 10,5 - 11 litrow

Na trasie do 100 km/h udalo mi sie zejsc do 6,5 litra na 100. Na A4 przy jeździe 160-190..... hm.... grubo ponad 10 litrow, chwilowe zuzycie pokazylo ok. 15 litrow.

Na gazie 12,5-13 w miescie na trasie ok. 10 litrow.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o f*ck to te wasze auta pala więcej niż moja GT jak np. zresetuje kompa i wyjezdzam z Wałbrzycha do Wrocławia i jade A4 z predkością ok 100-120km/h to czasami komp pokazuje 5,2l/100km!! po dojechaniu do Wrocka i dotankowaniu(kiedyś zrobiłem taki test bo wydawało mi sie to mało prwdopodobne :D ) wlałem 5,5lpo 100km-15po wrocku powiedzmy że wział 6l....ale normalnie jak jezdze Wrocław-trasa to komp pkazuje 9,6l-10 średnie spalanie - ja mam 2.0 150KM auto waży 1335kg(dane z dowodu rej.)

 

Jak dla mnie to 1,8 w P12 to nieporozumienie :D i nie kupiłbym tak dużego auta z takim silnikiem.

 

To tak samo jak almerki 1,4 i 1,6 spalanie to samo (1,6 spala ok1l/100km wiecej w mieście) a przyjemność z jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to 1,8 w P12 to nieporozumienie :D i nie kupiłbym tak dużego auta z takim silnikiem...

 

Nie jest tak źle :-) Da sie jeździc tym samochodem, a spalanie? hm.... mialem Peugeota 206 z silnikiem 1.4 (75KM), który palił po miescie 9 litrow.... tak wiec średnie spalanie 10 w miescie P12 jest do zaakceptowania.

Jak powiększy się tobie rodzina to zmienia sie tobie piorytety :)

 

ps. do P12 wstawiają też silnik 1.6 o 109KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam troche ekonomiczniej :) trasa 7.5/100 miasto 9/100 aktualne srednie to 8.4/100 ALE ja mam kola 17"/215. Nie jestem typem oszczednego kierowcy, jadac we wrzesniu w trase ok 1300km spalila mi 6.9/100 przy dwoch osobach i duuuzej ilosci bagazu oraz predkosci w granicach 140km/h. Nie wiem tylko czy to taki rodzynek czy moze magnetyzery palwa bo mam takowe zainstalowane.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam troche ekonomiczniej :) trasa 7.5/100 miasto 9/100 aktualne srednie to 8.4/100 ALE ja mam kola 17"/215. Nie jestem typem oszczednego kierowcy, jadac we wrzesniu w trase ok 1300km spalila mi 6.9/100 przy dwoch osobach i duuuzej ilosci bagazu oraz predkosci w granicach 140km/h. Nie wiem tylko czy to taki rodzynek czy moze magnetyzery palwa bo mam takowe zainstalowane.

 

pozdr

 

Srednie spalanie na kompie tez mi pokazuje ok. 8.6/100, ze masz 17" to nie ma zbyt duzej róznicy. Spalanie twojej P12 nie odbiega zbytnio od mojej P12

Co do magnetyzerów to temat rzeka i bardzo dyskusyjna sprawa :-) ale to nie jest akurat tematem tego wątku.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekMPS1

Witam, przyłączę się mój silnik 1,6 -109KM spalał po 1,5 roku z miesiąca na miesiąc coraz więcej ! A tu powiem ,że te pierwsze 1,5 roku to ok 8,4 średnia przy jeździe całkiem dynamicznej.

Regulowali, mówili, że to tak musi być (a parametry w książce to zapomnieć) po 70 tyś i prawie 3 latkach to już nawet do 10-11 doszedł.

No i bingo ! Engine chek się pokazał (NA GWARANCJI 5 DNI PRZED jej końcem :-) ) Wymieniono mi łańcuch rozrządu i nastąpił powrót do normalności !

Tak więc trzeba pilnować i dociekać swego! Ponoć wyciąganie Łańcucha w P12 się zdarza często (opinia Nissan SATAL -Łódź). Teraz jest ponoć zamiennik(Nissana) poprawiony i o innym kodzie.

Zobaczymy na jak długo wystarczy !

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniono mi łańcuch rozrządu i nastąpił powrót do normalności !

Tak więc trzeba pilnować i dociekać swego! Ponoć wyciąganie Łańcucha w P12 się zdarza często (opinia Nissan SATAL -Łódź). Teraz jest ponoć zamiennik(Nissana) poprawiony i o innym kodzie.

Zobaczymy na jak długo wystarczy !

Pozdrawiam.

 

Rozumiem że masz ten poprawiony zamiennik :?:

Jeśli tak to na fakturze może jest ten kod

Wrzucił byś go na forum było by dla potomnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekMPS1

No niestety nie , jak wspomniałem udało mi się na gwarancji, a bynajmniej w Łodzi przy gwarancyjnych sprawach nic nigdzie nie odnotowują !? . Dostałem tylko pismo o 12-to miesięcznej gwarancji na Łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie , jak wspomniałem udało mi się na gwarancji, a bynajmniej w Łodzi przy gwarancyjnych sprawach nic nigdzie nie odnotowują !? . Dostałem tylko pismo o 12-to miesięcznej gwarancji na Łańcuch.

 

Nie mozesz od nich wydobyc numeru katalogowego ???

pozdrawiam

 

Dzisiaj zrobiłem dystans 630km Wrocław - Suwałki

Spalanie gazu 9.5 litra przy średniej prędkości na trasie 85 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mi pali jakieś 10,5-11l po mieście w trasie ok 8,8-9l przy 120-140km/h,teraz założyłem sekwencyjny gaz i wkurza mnie to bo 14l pali po mieście ,a w trasie 12l gazu,nie wiem czy coś regulować bo mechanik powiedział że za bardzo nie ma czym bo sekwencja,niby można zubożyć dawkę,ale może podjadę do iinego gazownika,bo chyba trochę za dużo pali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam instalacje Landi Renzo Omegaz w miescie pali mi 12,5 - 13 litrów gazu

na trasie 10 litrow przy prędkosci 120 - 140 km/h

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...