Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie nissan almera 1,5 dci


Gość Wąż
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy więc pragnę się przywitać, witam wszystkich posiadaczy nissanów.

 

Mam pytanie pomóżcie mi określić rzeczywiste spalanie na trasie Almera n 16 1,5 dci bo mój mnie załamuje. Przy normalnej jeździe do 120kmh poniżej 6 litrów nie schodzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MariuszNicpoń

Witam

Też jestem nowy i kupiem sobie Almre 1.5 dci. Mam autko od miesiąca i zrobilem juz 5200 km i najniższa średnia jaką uzyskalem to 4,59l/100km. Na początku palila troszkę więcej okolo 5,2l/100 w miarę dotarcia zużycie spada. Z tego co wiem to Almera z silnikiem 1.5 dci najmniej pali w przedziale 100-120 km/h przynajmniej tak mi napisala osoba która posiada ten samochód sprowadzony z zagranicy i ma komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się powtarzał, ale co to k.....a za różnica 5,2 5 i pół czy sześć? Poza tym wiadomo że to za słaby silnik do tej budy (ktoś pisał o zawysokich obrotach przy prędkościach 120-140 - tak chyba musi być żeby uciągnął) to jak się go pogoni to spali więcej. Gnoje żabojady mogliby dać wersje 100KM przecież to nawet w Clio jest... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thomson30

Wcale nie jest ten silnik za słaby. Jak takim nie jeździ to raczej nie powinien się wypowiagać. A takiego 1,5 benz. śmiało pogonię swoim 1,5 dCI nie mówiąc już o komforcie jazdy. tu prócz m0cy jest i moc.

Dokładne spalanie zobaczycie tutaj http://www.4x4.pl/test2.php?id=1092

ale musicie sami policzyć zużycie bp ten gówniany program źle liczy. W trasie około 4,0 w mieście max 5,6.

I jeszcze jedno zgadzam się że najlepsza prędkość to 100-120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno zgadzam się że najlepsza prędkość to 100-120

 

No właśnie :lol: A dla benzynki 140-150 :lol: No jak nie jest za słaby, 82 koniki na 1300 kg... :x ale na pewno się lepiej zbiera od dołu jak to dyzel, wszystko zależy od oczekiwań....jeździłem meganą z tym samym silnikiem więc wiem jak to wygląda, z tym że w N16 głośniej. Pozdro :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MariuszNicpoń
I jeszcze jedno zgadzam się że najlepsza prędkość to 100-120

 

No właśnie :lol: A dla benzynki 140-150 :lol: No jak nie jest za słaby, 82 koniki na 1300 kg... :x ale na pewno się lepiej zbiera od dołu jak to dyzel, wszystko zależy od oczekiwań....jeździłem meganą z tym samym silnikiem więc wiem jak to wygląda, z tym że w N16 głośniej. Pozdro :lol:

Też uważam , że jak nie jeździłeś samochodem z takim silnikiem to nie powinieneś sie wypowiadać zwłaszcza , że bzdury piszesz. Ile obrotów ma Twój silnik przy 120 km/h ??? skoro przy dci 3tys. to tak dużo. A jeśli uważasz , że Twoja benzyna pali najmniej przy prędkości 140-150 km to czas sprowadzić Cię na ziemię i powiedzieć przestań fantazjować. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość porcupine
No właśnie :lol: A dla benzynki 140-150 :lol:

 

to nie jest mozliwe zeby auto z silnikiem o pojemnosci 1.5 spalalo najmniej w przedziale 140 - 150 km/h! Musialbys miec silnik conajmniej 2.0 i skrzynie 6-cio biegowa to wtedy bym sie zgodzil! Po za tym silnik 1.5 dCi nie jest "za maly" do almery! Przy oszczednej jezdzie do 120 km/h spala mi niecale 5l. Srednie spalanie mieszane wynosi 5.5l, a jak trzeba przycisnac to nie ma z tym klopotow! Osiagi sa bardzo zadowalajace jak na tak maly silnik, co zreszta widac ponizej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trasie około 4,0 w mieście max 5,6.

To masz kolego wyjątkowo lekką nogę i mieszkasz w mieście bez korków. W Warszawie nie da rady zejść poniżej 6,5 litra (może dlatego, że zima). W trasie pali poniżej 5 litrów ale 4 litry, to wyczyn wielkiego formatu. Może opisałbyś w kilku zdaniach swoją technikę jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thomson30

Technika - standard. Na trasie trzymam 110 to odp. około 2600-2700 obr./min. Ruszam w miarę spokojnie ale nie mule., birgi zmieniam ok. 2500 tak aby po zmianie nieć te 2000 a jak górka to na luzik. Miasto Gdynia nie należy raczej do zbytnio zatłoczobnych dlatego też spalanie wychodzi poniżej normy. I jeszcze chba najważniejsza sprawa to olej. Ja po 5kkm wymieniłem na MOBIL 1 5W50 i od razu zauważyłem spadek spalania. Zmieńcie ten szlam na porządny olej. Obecny stan licznika 16500 i będzie wymiana olejku i oczywiście filtra (ale już nie na filtrona).Uwieżcie żę można zejść prawie do 4. Moja trasa to zazwyczaj 400 km i często jeżdzę w nocy jak jest mniejszy ruch, korki robią swoje. Powodzenia i lekkiej nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biegi zmieniam ok. 2500 tak aby po zmianie mieć te 2000 a jak górka to na luzik.

Dzięki.

Zainteresował mnie ten fragment dotyczący "luziku". Przeczytałem w jakimś numerze "Motoru", chyba z grudnia 2005, że samochód który jedzie na luzie (spalanie jak na wolnych obrotach) więcej pali niż na biegu (nie spala nic bo następuje automatyczne odcięcie paliwa). Nie było napisane tylko czy dotyczy to także diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 1,8 i jak jeżdze jak bereciaż do spalam 9l/100 a jak depsze do 6k to mam 12l/100

 

wale te 3 litry na 100km. Przygotowuje się do subaru impreza czyli 16l/100 przy spokojnej jeździe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch, coś Ci dużo wpierdziela.

Mój 1.8 przed FL łyka po mieście 8-8,5 litrów jak się bardzo staram oszczędnie jeździć. Ale średniej 12 litrów to nawet przy dynamicznej jeździe nie osiągnąłem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch, coś Ci dużo wpierdziela.

Mój 1.8 przed FL łyka po mieście 8-8,5 litrów jak się bardzo staram oszczędnie jeździć. Ale średniej 12 litrów to nawet przy dynamicznej jeździe nie osiągnąłem :shock:

 

jak moja żona jeździla to paliła 7,5 (tyle pokazywał komp)

 

teraz też piszę tyle ile na kompie wykazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wczoraj bylem na wycieczce w gorach, zostalem mile zaskoczony przez moje autko, przy pelnym obciazeniu (5osob na pokladzie), jezdzac po gorkach (trasa ok 300km) i raczej nie przekraczajac 100km/h moja Almerka spalila ok 5,2l , uwazam ze to jest doskonaly wynik zwazywszy na to ze auto ciagle jest na dotarciu (mam zrobione dopiero 5000km) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technika - standard. Na trasie trzymam 110 to odp. około 2600-2700 obr./min. Ruszam w miarę spokojnie ale nie mule., birgi zmieniam ok. 2500 tak aby po zmianie nieć te 2000 a jak górka to na luzik. Miasto Gdynia nie należy raczej do zbytnio zatłoczobnych dlatego też spalanie wychodzi poniżej normy. I jeszcze chba najważniejsza sprawa to olej. Ja po 5kkm wymieniłem na MOBIL 1 5W50 i od razu zauważyłem spadek spalania. Zmieńcie ten szlam na porządny olej. Obecny stan licznika 16500 i będzie wymiana olejku i oczywiście filtra (ale już nie na filtrona).Uwieżcie żę można zejść prawie do 4. Moja trasa to zazwyczaj 400 km i często jeżdzę w nocy jak jest mniejszy ruch, korki robią swoje. Powodzenia i lekkiej nogi.

w sprawie oleju nie wierz w to ze Mobil1 jest dobrym olejem . to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj bylem na wycieczce w gorach, zostalem mile zaskoczony przez moje autko, przy pelnym obciazeniu (5osob na pokladzie), jezdzac po gorkach (trasa ok 300km) i raczej nie przekraczajac 100km/h moja Almerka spalila ok 5,2l , uwazam ze to jest doskonaly wynik zwazywszy na to ze auto ciagle jest na dotarciu (mam zrobione dopiero 5000km) :D

wiesz moja 1.5 Pb na wyjazd na mazury Warszawa - Mragowo i jazda po mazorach + pwrot do wawy spalila 6l wiec ten twoj diesel wiele mniej nie spolil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest ten silnik za słaby. Jak takim nie jeździ to raczej nie powinien się wypowiagać. A takiego 1,5 benz. śmiało pogonię swoim 1,5 dCI nie mówiąc już o komforcie jazdy. tu prócz m0cy jest i moc.

Dokładne spalanie zobaczycie tutaj http://www.4x4.pl/test2.php?id=1092

ale musicie sami policzyć zużycie bp ten gówniany program źle liczy. W trasie około 4,0 w mieście max 5,6.

I jeszcze jedno zgadzam się że najlepsza prędkość to 100-120

heh to albo masz dobry egzemplaz albo jestes rewelka szofer. Mojemu kumplowi z roboty co ranek udowadniam wyzszosc 1.5bezn niz jego klekto.

Wystarczy tylko ze wkrece silnik powyzej 4krpm wtedy ja ide do przodu a on zostaje w tyle :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj bylem na wycieczce w gorach, zostalem mile zaskoczony przez moje autko, przy pelnym obciazeniu (5osob na pokladzie), jezdzac po gorkach (trasa ok 300km) i raczej nie przekraczajac 100km/h moja Almerka spalila ok 5,2l , uwazam ze to jest doskonaly wynik zwazywszy na to ze auto ciagle jest na dotarciu (mam zrobione dopiero 5000km) :D

wiesz moja 1.5 Pb na wyjazd na mazury Warszawa - Mragowo i jazda po mazorach + pwrot do wawy spalila 6l wiec ten twoj diesel wiele mniej nie spolil.

 

nie obraz sie stary ale wierzyc mi sie nie chce w to co piszesz, 6l ?? a moze jeszcze mniej? sprawdz dokladnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj bylem na wycieczce w gorach, zostalem mile zaskoczony przez moje autko, przy pelnym obciazeniu (5osob na pokladzie), jezdzac po gorkach (trasa ok 300km) i raczej nie przekraczajac 100km/h moja Almerka spalila ok 5,2l , uwazam ze to jest doskonaly wynik zwazywszy na to ze auto ciagle jest na dotarciu (mam zrobione dopiero 5000km) :D

wiesz moja 1.5 Pb na wyjazd na mazury Warszawa - Mragowo i jazda po mazorach + pwrot do wawy spalila 6l wiec ten twoj diesel wiele mniej nie spolil.

 

nie obraz sie stary ale wierzyc mi sie nie chce w to co piszesz, 6l ?? a moze jeszcze mniej? sprawdz dokladnie...

wierz lub nie. ale na poparcie mam plik w excelu w ktorym notuje wszystkie tankowanie i przebiegi. z niego wynika ze min 6,09 max 8,73 srednio 7,3l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mecenas.

powiem jedno - jeżdziłem i benz 1,5 98KM i 1,5 dci 82 KM - jeśli chodzi o spalanie to nie ma co porównywać - dci pali dużo mniej - benzyna srednio wychodziło 7,8 disel 5,3 - więc jest róznica ! Naprawdę miło się podjeżdża na stacje. Jeśli chodzi o komfort jazdy to benzyna zdecyowanie cichsza do 3500 obrotów mułowata - powyżej ładnie się zbiera, diesel - dobrze na niskich obrotach - 1 i 2 krótkie przełożenia ale silnik elastyczny - dobry komfort w miescie i w trasie (dla mniej wymagających).

 

Ps. pozdro dla Sergieja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj bylem na wycieczce w gorach, zostalem mile zaskoczony przez moje autko, przy pelnym obciazeniu (5osob na pokladzie), jezdzac po gorkach (trasa ok 300km) i raczej nie przekraczajac 100km/h moja Almerka spalila ok 5,2l , uwazam ze to jest doskonaly wynik zwazywszy na to ze auto ciagle jest na dotarciu (mam zrobione dopiero 5000km) :D

wiesz moja 1.5 Pb na wyjazd na mazury Warszawa - Mragowo i jazda po mazorach + pwrot do wawy spalila 6l wiec ten twoj diesel wiele mniej nie spolil.

 

nie obraz sie stary ale wierzyc mi sie nie chce w to co piszesz, 6l ?? a moze jeszcze mniej? sprawdz dokladnie...

wierz lub nie. ale na poparcie mam plik w excelu w ktorym notuje wszystkie tankowanie i przebiegi. z niego wynika ze min 6,09 max 8,73 srednio 7,3l

 

plik w excelu powiadasz... , napisalem tego posta bo poczulem ze jest okazja aby sie pochwalic spalaniem mojej Almery, nie prosilem o komentarze posiadaczy benzyniakow, nie gniewaj sie vqsoft1 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...