Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szumy z koła


Gość marsos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno miałem przejazdzke po krawezniku i od tej pory słysze szumy dochodzace z strony prawego kola z przodu (nie wspominajac o wymienionej feldze :( ). Pytanko - łozysko dostało w d.... a jesli tak to czy jest koniecznosc wymiany dwoch (L i P).

 

Jezeli łozysko padło to jakie moga być tego efekty oprócz finansowych, czy wpływa to na bezpieczeństwo jazdy?

 

Po wymianie felgi słonko prowadzi sie ok. "jedynie" - ten szum - jakby ocieranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Jedno lozysko wystarczy ze wymienisz. Jezieli skrzywiles felge sprawdz koniecznie zbieznosc. Byc moze cos sie tam poprzestawialo bo uderzenie bylo silne. Sprawdz tez koncowki drozkow kierowniczych i sam drazek - mogl sie skrzywic. Teraz mozesz nie odczuwac roznicy ale jak zrobi sie slisko to jest taka mozliwosc ze bedzie Ci nosic przodem samochodu a wtedy o wypadek nie trudno. Z biegiem czasu zacznie tez drzec Ci opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

U mnie tak huczało to myślałem też że łożysko z przodu (przy jeździe na wprost chyba nawet mocniej) ale po podniesieniu całej przedniej osi i rozpędzenia jej do 120 km /h i wyłączeniu silnika (na sprzęgle) nic nie było słychać (u mechanika). Kompletnie zgłupiałem. Dowiadywałem się o ceny łożysk coś ponad 100 zł na przód i ponad 250 na tył nieoryginalne i dla samochodu bez ABS (co jest ważne bo się różnią). Ale wymieniłem oponki i jest zupełna cisza. Oznaczało to że oponki do bani albo źle wyważone były kółka - tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...
Gość Kacper30

Pan Erlaf fajnie mysli-podniesc przednia os,pojezdzic z podniesionymi kolami i nasluchiwac.dobre to jest.sam takjutro sparwdze bo tak samo mi cos kleboce.dzieki za wskazuwke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...