Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Szumy z koła

Guest marsos
 Share

Recommended Posts

Niedawno miałem przejazdzke po krawezniku i od tej pory słysze szumy dochodzace z strony prawego kola z przodu (nie wspominajac o wymienionej feldze :( ). Pytanko - łozysko dostało w d.... a jesli tak to czy jest koniecznosc wymiany dwoch (L i P).

Jezeli łozysko padło to jakie moga być tego efekty oprócz finansowych, czy wpływa to na bezpieczeństwo jazdy?

Po wymianie felgi słonko prowadzi sie ok. "jedynie" - ten szum - jakby ocieranie.

Guest korteenis

Jezeli juz wymieniles felge, to pozostaje tylko wymiana lozyska.

Mozliwe ze zostalo ono uszkodzone, wg mnie wystarczy zmiana lozyska tylko w tym kole.

Powodzenia.

Guest maciejka_sz

Jedno lozysko wystarczy ze wymienisz. Jezieli skrzywiles felge sprawdz koniecznie zbieznosc. Byc moze cos sie tam poprzestawialo bo uderzenie bylo silne. Sprawdz tez koncowki drozkow kierowniczych i sam drazek - mogl sie skrzywic. Teraz mozesz nie odczuwac roznicy ale jak zrobi sie slisko to jest taka mozliwosc ze bedzie Ci nosic przodem samochodu a wtedy o wypadek nie trudno. Z biegiem czasu zacznie tez drzec Ci opony.

• 9 months later...
Guest Felix

Czy ktos wymienial łożysko w przednim kole i czy moze sie podzielic doświadczeniem???I ile kosztuje to łożysko???

• 1 year later...

U mnie tak huczało to myślałem też że łożysko z przodu (przy jeździe na wprost chyba nawet mocniej) ale po podniesieniu całej przedniej osi i rozpędzenia jej do 120 km /h i wyłączeniu silnika (na sprzęgle) nic nie było słychać (u mechanika). Kompletnie zgłupiałem. Dowiadywałem się o ceny łożysk coś ponad 100 zł na przód i ponad 250 na tył nieoryginalne i dla samochodu bez ABS (co jest ważne bo się różnią). Ale wymieniłem oponki i jest zupełna cisza. Oznaczało to że oponki do bani albo źle wyważone były kółka - tak myślę.

• 1 year later...
  • 6 months later...
Guest Kacper30

Pan Erlaf fajnie mysli-podniesc przednia os,pojezdzic z podniesionymi kolami i nasluchiwac.dobre to jest.sam takjutro sparwdze bo tak samo mi cos kleboce.dzieki za wskazuwke ;)