Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ciekawy artykuł o OC!


bobroy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I bądź tu człowieku mądry .. :?

Ja nie wypowiadałam umowy, bo mi powiedziano, że nie muszę. Przepisali ją na mnie i uwzględnili zniżki (poprzedni właściciel ich nie miał). To wszystko. Mam nadzieję, że tak zostanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_okecie

Normalna praktyka. Podobnie robia firmy telekomunikacyjne itd. Dlatego trzeba pilnowac terminow, wypowiedzenia trzeba zlozyc zwykle na ok 1,5 miesiaca przed koncem umowy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, jak mi się kończyło OC, to wypowiedziałem umowę w PZU i przeniosłem się do Link4. W PZU miałem maksymalne zniżki, czyli 60% a, w Link4 zapłaciłem ( 377zł calość) za moją Primerkę o połowę mniej niż w PZU (750 zł!!) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kalbar911
A ja, jak mi się kończyło OC, to wypowiedziałem umowę w PZU i przeniosłem się do Link4. W PZU miałem maksymalne zniżki, czyli 60% a, w Link4 zapłaciłem ( 377zł calość) za moją Primerkę o połowę mniej niż w PZU (750 zł!!) :lol:

 

niby link 4 jest tansze ale ... Duzo jest przypadkow gdy link 4 nie poczuwa sie do wyplat odszkodowan (tzn. twierdzi, ze zaistniala szkoda w pojeździe jest nie współmierna z okolocznosciami wypadku...- to akurat przypadek znajomego) za kolizje drogowe. PZU pod tym wzgledem jest lepsze no ale cenowo to racja troche drogo...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_okecie

Zgoda ale jak sie ma tylko OC to kogo obchodzi czy Link4 jest wyplacalne? :twisted: :twisted: Gorzej jak wbije sie w Ciebie taki klient co ma OC w link4, albo w ZAkladzie ubezpieczenowym Pana Floriana za 100zl pakiet... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nasze szczęście przepisy te obowiązują dopiero od 1 stycznia 2006 (czyli od 5 dni). Znakomita więkoszość z nas kupiła auta wcześniej, a Ci nieliczni którzy zrobili to w tym roku jeszcze zdążą wypowiedzieć umowę (tym bardziej, że raczej jeszcze nie podpisywali nowej).

No cóż, na przyszłość trzeba będzie pisać wypowiedzenia...

Swoją drogą, kupiliśmy autko a umową OC zawartą na miesiąc, przy czym dla nas zostało jakieś 2-3 tygodnie (nie pamiętam dokładnie). Ciekawe, jak w świetle nowych przepisów (pomijając ich wewnętrzną sprzeczność) mielibyśmy wypowiedzieć tę umowę z 30-dniowym wyprzedzeniem :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, jak mi się kończyło OC, to wypowiedziałem umowę w PZU i przeniosłem się do Link4. W PZU miałem maksymalne zniżki, czyli 60% a, w Link4 zapłaciłem ( 377zł calość) za moją Primerkę o połowę mniej niż w PZU (750 zł!!) :lol:

 

niby link 4 jest tansze ale ... Duzo jest przypadkow gdy link 4 nie poczuwa sie do wyplat odszkodowan (tzn. twierdzi, ze zaistniala szkoda w pojeździe jest nie współmierna z okolocznosciami wypadku...- to akurat przypadek znajomego) za kolizje drogowe. PZU pod tym wzgledem jest lepsze no ale cenowo to racja troche drogo...

 

OC nie jest dla mnie tylko dla ewentualnego poszkodowanego przeze mnie. Jest ono koniecznie z ustawy, ale w moim interesie jest płacić jak najmniej. Skoro bywają takie przypadki jak piszesz, to już tylko poszkodowany może iść do sądu, bo ja jestem ubezpieczony i nic mnie nie obchodzi. Niech ubezpieczyciel sie martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posrenie z tymi umowami.tak samo pojazd nie moze miec 2 polis oc,wiec jak ktos ode mnie kupil i dalem mu polise,a on sobie kupil nowa oc to moga mi naskoczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak racja ze jak oplacasz OC to Cie to nie obchodzi... ale mi chodzi o AC

 

AC mam jednak w PZU :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, jak mi się kończyło OC, to wypowiedziałem umowę w PZU i przeniosłem się do Link4. W PZU miałem maksymalne zniżki, czyli 60% a, w Link4 zapłaciłem ( 377zł calość) za moją Primerkę o połowę mniej niż w PZU (750 zł!!) :lol:

Przy kontynuacji dowiesz się, tak jak ja się dowiedziałem, że już nie 377 tylko 550. Tak Link4 premiuje stałych klientów.

Właśnie tak mnie zrobili w lecie z micrą. Poprzedni rok - 320, kontynuacja - 490. Kiedy zadzwoniłem jako niby nowy klient, padło między innymi pytanie - ile pan płacił dotychczas?. Powiedziałem, że 320 - "no to proponujemy 370" :shock:

Tak działa Link4 - wysokość składki uzależnia od tego, ile płaciłeś u poprzedniego ubezpieczyciela.

Dlatego KAŻDEMU BĘDĘ ODRADZAŁ TYCH OSZUSTÓW. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Straszna szkoda,że nie przeczytałem wcześniej tego tematu - właśnie wczoraj wysłałem do PZU odpowiedź na ich ponaglenie do zapłaty zaległej składki OC za okres, na który wykupiłem OC już w innej firmie - niestety wypowiedzenia do PZU nie wysłałem...

Moje OC w PZU skończyło się w lipcu 2004, a oni informację o automatycznym przedłużeniu umowy i o zaległej składce wysłali mi w grudniu 2005 - półtora roku zwłoki z informacją i od razu postraszyli odsetkami! (ta zwłoka to moim zdaniem celowe działanie złodziejskie)

Napisałem im grzecznie, żeby się gnali, ale zobaczymy co odpowiedzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, jak mi się kończyło OC, to wypowiedziałem umowę w PZU i przeniosłem się do Link4. W PZU miałem maksymalne zniżki, czyli 60% a, w Link4 zapłaciłem ( 377zł calość) za moją Primerkę o połowę mniej niż w PZU (750 zł!!) :lol:

Przy kontynuacji dowiesz się, tak jak ja się dowiedziałem, że już nie 377 tylko 550. Tak Link4 premiuje stałych klientów.

Właśnie tak mnie zrobili w lecie z micrą. Poprzedni rok - 320, kontynuacja - 490. Kiedy zadzwoniłem jako niby nowy klient, padło między innymi pytanie - ile pan płacił dotychczas?. Powiedziałem, że 320 - "no to proponujemy 370" :shock:

Tak działa Link4 - wysokość składki uzależnia od tego, ile płaciłeś u poprzedniego ubezpieczyciela.

Dlatego KAŻDEMU BĘDĘ ODRADZAŁ TYCH OSZUSTÓW. :twisted:

 

To ciekawe co piszesz. Jawne skur...ństwo!! Będę uważam na tych oszustów. Można ich tak załatwić. Zadzwonić jako nowy klient i powiedzieć, że płaciło się np. te 320 zł, oni 377zł. To wziąć i niech wypełnią kwity, ciekawe co zrobią jak się dowiedzą, że to kontynuacja? Na takich praktykach tracą swoją wiarygodność i pewni też klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszesz. Jawne skur...ństwo!! Będę uważam na tych oszustów. Można ich tak załatwić. Zadzwonić jako nowy klient i powiedzieć, że płaciło się np. te 320 zł, oni 377zł. To wziąć i niech wypełnią kwity, ciekawe co zrobią jak się dowiedzą, że to kontynuacja? Na takich praktykach tracą swoją wiarygodność i pewni też klientów.

No właśnie oni się zabezpieczają w ten sposób, że podajesz swoje wszystkie dane podczas rozmowy, więc szybko by cię w bazie zlokalizowali, że już jesteś klientem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale moje auto ma współwłaściela - moją matkę, która ma inny adres zameldowania :-)

 

Ale zawsze można wcześniej się podpytać, że niby pierwszy raz chce się do nich przystąpić i jak podadzą swoją kwotę, to zgodzić się i podać właściwe dane. Ciekawe co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Straszna szkoda,że nie przeczytałem wcześniej tego tematu - właśnie wczoraj wysłałem do PZU odpowiedź na ich ponaglenie do zapłaty zaległej składki OC za okres, na który wykupiłem OC już w innej firmie - niestety wypowiedzenia do PZU nie wysłałem...

Moje OC w PZU skończyło się w lipcu 2004, a oni informację o automatycznym przedłużeniu umowy i o zaległej składce wysłali mi w grudniu 2005 - półtora roku zwłoki z informacją i od razu postraszyli odsetkami! (ta zwłoka to moim zdaniem celowe działanie złodziejskie)

Napisałem im grzecznie, żeby się gnali, ale zobaczymy co odpowiedzą...

 

Zaraz zaraz...ale z tego co zrozumiałem z artykułu w temacie, to automatycznie umowy uklegają przedłużeniu dopiero od 1 stycznia 2006. Natomiast w poprzednim roku po prostu wygasają z datą zakończenia umowy :shock: Czyli mogą Cię szarpać tylko za okres od sprzedaży auta do końca daty umowy :?:

 

Jednym słowem przed 2006 jak nie wypowiedziałeś to musisz zapłacić za okres od sprzedaży do końca umowy. Od 2006 roku to już przesrane...

Co ciekawe to jest niezgodne Kodeksem Cywilnym ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...