Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozrusznik


Gość Lelo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja Primera od pewnego czasu zaczela odpalac dopiero za drugim czy trzecim razem-niezaleznie od temp.na dworze.Bylo slychac puste krecenie rozrusznika. Mechanik zalecil wymiane Bendixa.Tak tez uczynilem. Po tej wymianie odpala "prawie za kazdym pierwszym razem" jednak martwi mnie to ze po ulamku sekundy slychac niepokojace zgrzytniecie. Mechanik pocieszyl mnie ze: "nowa czesc musi sie dotrzec" :shock: .

Jezdze juz tak dobry miesiac a zgrzytniecie nie ustaje. Blagam o rade.

Czy to sie jeszcze dotrze? Czy przypadkiem nie zniscze zebow kola zamachowego. Czy mechanik popelnil blad nie czyszczac elektromegnesu (zebatka zbyt pozno chowa sie i trze o kolo).

Z gory dzieki za wszystkie odp. i nawet najdrobniejsze sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale chyba ten mechanik ściemnia coś. U mnie rozrusznik przestał kręcić... ponieważ szczotki się skończyły. Zgrzytanie też było słychać, jak sądze dlatego że wszystko wewnątrz rozrusznika było zasypane pyłem ze startych szczotek. Po założeniu nowych szczotek i wyczyszczeniu casłego rozrusznika jest o.k. Może u Ciebie mechanior wymienił (lub nie) bendix ale nawet nie zajrzał do sekcji elektrycznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przy okazji powinien wymienic szczotki i tulejki oraz dokladnie oczyscic rozrusznik wewnatrz i zaciski na zewnatrz.

Jesli nadal bedzie zgrzytac to moga byc juz wytarte zabki na wiencu.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile płaciliście za swoje naprawy czeka mnie na dniach naprawa rozrusznika i chce wiedziec ile musze szykowac hajsiku????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak jak myslalem. Teraz ponownie trzeba bedzie wybudowac rozrusznik,przeczyscic,wymienic tulejki i szczotki sprawdzic zabki na wiencu itd. Takie cos zrobilbym najchetniej sam ale niestety nie posiadam ani garazu ani kanalu,a na dworze zima.

Dla wszystkich majacych podobny problem: podpowiedzcie delikatnie znajomemu mechanikowi co moglby zrobic a zaoszczedzicie czas, pieniadze i nerwy. Do nastepnego razu! Pozdrawiam i dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile płaciliście za swoje naprawy czeka mnie na dniach naprawa rozrusznika i chce wiedziec ile musze szykowac hajsiku????

 

40,- za szczotki plus robota jeżeli komuś to zlecić...

ale można samemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robota to za wyjecie i wlozenie 30-40 złotych + pewnie jeszcze ze 30 zlotych za naprawe samego rozrusznika, czyli rozebranie go+przeczyszczenie+zalozenie nowych czesci+zlozenie do kupy.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja mam taki problem przy przekreceniu kluczyka w stacyjce jest takie jak by powolne zadziałanie rozrusznika (nie wiem jak to wytłumaczyc ale jest odgłos zwolnionego rozruchu i nagle przyspiesza i odpala). :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zapłaciłem 255 zł, za nowy bendiks, tulejki i coś tam jeszcze to było 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze to sprawa bendixa ktory za slabo odbija i rozrusznik po zapaleniu silnika nie cofa sie od razu lecz jeszcze chwile obraca go kolo zebate - trzebaby go przeczyscic, przesmarowac lub wymienic - zniszczeniu moga troche uledz zeby na rozruszniku ale nie tak szybko - pewnie ci "strzela" jak go wlaczysz na cykniecie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja mam taki problem przy przekreceniu kluczyka w stacyjce jest takie jak by powolne zadziałanie rozrusznika (nie wiem jak to wytłumaczyc ale jest odgłos zwolnionego rozruchu i nagle przyspiesza i odpala). :?

 

Zły stan połączeń elektrycznych lub bardziej prawdopodobne to wytarte tulejki i jest na nich luz, wirnik sie lekko ukosuje i dlatego jest wiekszy opór.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość heineken72

popieram kolegę wyżej .. też bym postawił na wyrobione tulejki

A mnie dziś ...przy rozruchu zastała cisza ..chyba szczotki sie skończyły już

cene szczotek znam ok 30 zł chyba , a ile kosztuja tulejki ????

czy ew. może zestawy jakieś są naprawcze

 

 

ps. aby wymienic rozrusznik nie trzeba wchodzic pod auto

mozna z góry zdjąc plastikowa obudowę filtra powietrza z rurami i jest dostep ... facet przy mnie wyjął go kiedys w 6 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

nikt nie odpowie ile kosztuja tulejki 8) ... bo tam ich nie ma :o

dziś dokonałem wymiany szczotek w moim starterze

mam 2.0 diesel i rozrusznik (Hitashi... najprawdopodobniej)

zamiast tulejek są tam dwa łozyska ..ale nie wymieniałem tylko dodałem smaru

 

Wystepują tam 4 szczotki miedziowe w serwisie 1szt/30 zł

ja kupiłem odpowiednik polski AS 140567 były identyczne 1szt/3,5 zł

troche jest dłubaniny przy podłączeniu lepiej mieć dużą lutownicę

bo ją musiałem meczyć sie małą i w końcu palnikiem potraktowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

nissan w tych modelach wstawiał 4 rodzaje rozruszników

magneti marelli, mitsubishi , boscha i hitaschi

najlepiej zadzwoń do serwisu i po nr vin ci powiedzą prawde

a jeżeli masz hitaschi to szczotki jw.

(ale napewno masz inny bo ten jest do diesla) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile jeszcze możliwe jest dla mnie lutowanie plecionki ze stykiem o tyle lutowanie dwóch końców plecionki - sądzę, że nie wytrzyma temp i drgań - cyna będzie sie kruszyć i wpadać do wirnika. Rozbierałem kiedyś rozrusznik tą metoda naprawiany przez kumpla - miał zalutowany komutator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile jeszcze możliwe jest dla mnie lutowanie plecionki ze stykiem o tyle lutowanie dwóch końców plecionki - sądzę, że nie wytrzyma temp i drgań - cyna będzie sie kruszyć i wpadać do wirnika. Rozbierałem kiedyś rozrusznik tą metoda naprawiany przez kumpla - miał zalutowany komutator.

Ale ja rozebrałem cały rozrusznik i mam wszystko na wierzchu tak, że nic mi nie wpadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

też obawiałem sie lutowania tam przy szczotce jest wiązka 5 mm

je z trudem udało sie chciałem, zrobic na zaciskane miedziane tulejki ale (flachowcy) w sklepiem powiedzieli ze lepiej lutować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sobie poradziłem, kupiłem poprostu szczotkotrzymacz nowy z kompletem szczotek. Ale mam nowy problem otóż po zamontowaniu rozrusznika i podłaczeniu akumulatora świeci mi światło wsteczne bez różnicy na którym jest biegu czy też na luzie(wcześniej tego nie miałem włączało się ze wstecznym biegiem.Może ktoś wie co może być tego przyczyną? :):(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

wyrwałeś najprawdopodobniej wtyczkę czujki ze skrzyni bieków ... niechcący. Na kanał i kabelek na miejsce :)

1. ile dałeś za szczotkotrzymacz?

2. ma on tylko 2 szczotki?

3. a co ze szczotkami na stojanie? miałes też takie u Siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrwałeś najprawdopodobniej wtyczkę czujki ze skrzyni bieków ... niechcący. Na kanał i kabelek na miejsce :)

1. ile dałeś za szczotkotrzymacz?

2. ma on tylko 2 szczotki?

3. a co ze szczotkami na stojanie? miałes też takie u Siebie?

Sprawdzałem kabelek jest na miejscu ale w kosce z przodu koło akumulatora sprawdzałem jest cały czas napięcie.Kiedyś jak nie miałem wcale światełka wstecznego przez przypadek poruszałem tą kostką i już było nie wiem jutro sprawdzę pod autem dzisjaj za zimno.

Co do reszty byłem w pracy iwszystkie sprawy załatwiał mój ojciec mogę tylko powiedzieć,że szczotkotrzymacz nówka kosztował 40 zł i jest kompletny tzn.wszystkie 4 szczotki tylko zakładać.Nie bardzo rozumiem twojego trzeciego pytania proszę jaśniej jak dla świeżego ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...