Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Rozwalony automat


Gość mrówa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie rozleciala mi sie skrzynia cvt

najciekawsze to to ze jak usiluje ja naprawic to ceny sa kosmiczne

u fahowców ta skrzynia ma marna opinie

ceny sa rózne od 3000 nawet do 12000tysiecy :shock: w aso to ponad 12000zł

uwazajcie na cwoje cvt w micrach

zalzcie obrotomiez i nie dopuszczajcie nigdy by micra nie osiagala 4500 obrotów kazde takie przekroczenie daj po d*pie waszym skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrówa,

 

please, powiedz co i jak się stało, bo od niedawna jeżdżę Micrą na automacie (N-CVT) i chciałabym uniknąć takich wątpliwej przyjemności "przygód" ... :? no i wyrazy współczucia...

 

p.s. long time no see on the forum... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bercik pisał swego czasu

Wysłany: 26 Wrz 2005, 18:27 Temat postu: Odp: Micra - automat

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

jak padnie ci ta skrzynia to koszt naprawy przekroczy wartośc samochodu. My już przerobiliśmy kilka micr z automatów na manuale bo to wychodzi sporo taniej. Za taką przeróbke bierzemy ze wszystkimi częściami ok 1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja musze mic automat

a wsadzenie manuala mi tez proponowali za ok 1400zł ale problem w tym ze wiazki zostaja stare i potem to auto ma duze klopoty inapewno juz nie jest bezawaryjne

powiem tak w srud mechaników auta ze skrzyniami cvt sa traktowane jako auta jednorazwe :? i od 140 000km juz kazdy powinien sie zaczynac martwic,slyszalem to 80% warsztatów :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo tak to jest jak sie w Polsce kupuje automat.

 

To nie USA, ze manual to zadkosc i z naprawa autoamtow nie ma problemow. U nas jest przede wszystkim brak czesc i brak umiejetnosci u mechanikow. Moj kuzyn mieszka w USA i jest mechanikiem. On mi mowil, ze u nich naprawa automatu jest tansza niz zwyklej skrzyni, a co najciekawsze, to podobno automaty jest o wiele latwiej naprawic, sa mniej skomplikowane. No ale w tej kwesti to wszyscy wiem jak zaawansowane technologiccxznie sa amereykanskie fury :D

 

Wiem, ze automat jest o niebo wygodniejszy od manuala, a wiekszosc ludzi co je krytykuja, to po prostu nigdy automatem nie jezdzilo :)

 

Z drugiej strony gdybym ja kupowal sobie w Polsce automat, to tylko pod warunkiem, ze biore samochod z salonu, albo ze jest to jakis parenastoletni mercedes, bo one maja naprawde skrzynie proste jak budowa cepa :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrówa, powiedzmy sobie szczerze, nie traktowałeś tego automata w miare delikatnie, powiedziałbym że niezle dostał w pi....de, no chyba że poza spotami, to nie tylko moje zdanie :wink:

zawsze jest przykro jak sie coś psuje, życze nowego automata i delikatniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartolomeo

W mojej Micrze mam już drugą skrzynię.

Pierwsza miała dwie awarie - pierwszą naprawiliśmy w serwisie automatów w Krakowie, drugiej (innej niż pierwsza, żeby nie było iż serwis coś nawalił) już się nie opłacało naprawiać. Skończyło się na tym, że objechaliśmy kilka szrotów, giełdy, no i w końcu w Gliwicach na giełdzie dostaliśmy skrzynię, która już drugi rok chodzi.

 

Słyszałem kiedyś, że skrzynia N-CVT, która jest montowana w K11, to ta sama, która była wsadzana do Punto 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i powracam

znalazl sie wspanialy warsztat zajmujac sie automaami

naprawa 3200zł plus vat razem 3700zl

wolalem to zroic i oddac auto siostrze niz sprzedac za grosze

jutro odbieram auto,

do tego warsztatu zostalem odeslany z aso

na skrzynie i caly osprzet jest 1rok gwarancji

do wymiany poszlo

-kolo zamachowe

-lancuch

-wszystkie taleze

-sprzeglo proszkowe

-lozysko

i dodatkowo koncówki drazków

oraz poduszka pad skrzynia

jutro wrzucam dokladne namiary na warszat

naprawde solidna i w miare tania firma

oczywiscie micre moge sprzedac CZEKAM NA OFERTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartolomeo
i powracam

do wymiany poszlo

(...)

-kolo zamachowe

-lancuch

-wszystkie taleze

-sprzeglo proszkowe

i dodatkowo koncówki drazków

 

Gdzie w skrzyni N-CVT jest łańcuch ?

I jakie talerze i końcówki drążków ?

I cóż to musiała być za awaria, że poszło też sprzęgło i koło zamachowe, które nie jest częścią skrzyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i powracam

do wymiany poszlo

(...)

-kolo zamachowe

-lancuch

-wszystkie taleze

-sprzeglo proszkowe

i dodatkowo koncówki drazków

 

Gdzie w skrzyni N-CVT jest łańcuch ?

I jakie talerze i końcówki drążków ?

I cóż to musiała być za awaria, że poszło też sprzęgło i koło zamachowe, które nie jest częścią skrzyni ?

zeskanuje rahunki i faktóry zobaczysz

drazek jeden zepsul sie ale to inna bajka i trzeba bylo wymienic

łancuch napedza kolo zamachowe ,tak mi przynajmniej tlumaczyli

a taleze spekly sie na niskich przelozeniaach i chodzial a tylko na wysokich

wiec wymienili caly kpl

a o wlasnie czemu az tyle zeczy do wymiany??popostu powiem tak pewna mrówka osilowala nia wrócic do domu :lol: nie ma to jak ludzka glupota:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem kiedyś, że skrzynia N-CVT, która jest montowana w K11, to ta sama, która była wsadzana do Punto 1.

ta cvt byla w micruni i punto ,ponoc dozo punciaków sie juz wysypalo i przymierzalem taka tkrzynie mma inne mocowania!!! :lol:

ponad to cvt montowane byly w fordzie fiescie i mazdzie 121,oraz lexusach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem ostatnio Micrą z automatem , z roku 1996 ..i jakos tak dziwnie sie jezdzi ,jak sie same biegi zmieniaja :D Ale do miasta bardzo wygodna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ta i stalo sie wczoraj zle

zabrala mnie laweta :evil:

oczywiscie wachowcy zajeli od razu autem

dzieki bogu wypiela sie tylko wtyczka i auto mialo tylko pierwsze przelozenie :)

naprawa trwala 15 min a jutro z rana wymiana oleju po 2000km w ramach gwarancji :twisted:

bardzo polecam ten warsztat :wink:

ogledziny zaczynaja sie zawsze od owiniecia dywanika siedzenia i kierownicy folia :!: tak powinno byc wszedzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Chłopy nie żartują, tylko naprawiają. DO tego dorzucają rachunek i gwarancję za robociznę 8) . Powinni nakręcić reportaż o tym warsztacie - uczciwość w Polsce to rzadkość :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Chłopy nie żartują, tylko naprawiają. DO tego dorzucają rachunek i gwarancję za robociznę 8) . Powinni nakręcić reportaż o tym warsztacie - uczciwość w Polsce to rzadkość :P

ta firma istnieje kilkanascie lat jest znana w calej polsce

wie o tym kazdy kto jezdzi dlugo automatami,najwieksza reklama jest ilosc klietów :!: jest to pierwsza firma która w polsce zaczela maprawiac a nie wymieniac automaty :wink:

ciekawe jest to ze auta po gwarancji sa tam odsylane z aso

a najlepsze jest to ze nie obsluguja taxówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrówa! Istnieje taka opcja pod tytułem "edytuj" :!: Bardzo Cię proszę, korzystaj z niej.

 

Pozdrawiam

 

postaram sie

 

no a wracajac do tematu juz po wymianie oleju i jest cacy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...