Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

shiftlight... ma ktos ?;]


INC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

JA NIE MAM CZEGOŚ TAKIEGO ALE JAK JUŻ BĘDZIESZ WIEDZIAŁ KTO MA TO DAJ ZNAĆBO JA TAKIE CÓŚ BARDZO POTRZEBUJĘ :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA NIE MAM CZEGOŚ TAKIEGO ALE JAK JUŻ BĘDZIESZ WIEDZIAŁ KTO MA TO DAJ ZNAĆBO JA TAKIE CÓŚ BARDZO POTRZEBUJĘ :twisted:

do czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA NIE MAM CZEGOŚ TAKIEGO ALE JAK JUŻ BĘDZIESZ WIEDZIAŁ KTO MA TO DAJ ZNAĆBO JA TAKIE CÓŚ BARDZO POTRZEBUJĘ :twisted:

do czego?

Powiedzcie mi lepiej, co to do jasnej ciasnej jest ??

Podświetlana gała do biegów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to światełko które pokazuje najlepszy moment zmiany na wyższy bieg

tak myślałem :D

 

tylko "najlepszy" tzn. taki aby osiągnac najlepsze przyśpieszenie? czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to światełko które pokazuje najlepszy moment zmiany na wyższy bieg

tak myślałem :D

 

tylko "najlepszy" tzn. taki aby osiągnac najlepsze przyśpieszenie? czy jak?

 

dokladnie tak :) jak i blysnie po oczach to nie ma bata zeby biegu nie zmienic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA podstawie pomiarów ustawiasz sobei przy jakich obrotach ma CI swiecić po oczach lampa sygnalizująca zmianę biegu.

 

Koelga w rajdowym Sunny GTI to ma - na KJS to sie przydaje bo nie ma czasu nigdy spojrzeć na obrotomeirz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobremu kierowcy shiftlight niepotrzeby :lol:

 

najlepsze ze trzeba sobie ustawaic zawsze ciutke nizej na obrotach..

bo niestety czas reaakcji (reka na lewarek, zmiana biegu) jest czasami

stosunkowo za wolna i obroty pojde wyzej niz sie oczekiwalo :P :P

 

w subaraku sti spec us seryjnie daja cos takiego...i powiem ze czasem przydatne

choc i tak czesciej sie jezdzi na wyczucie i na nasluch obrotow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie :

ten shift light ustawiec w momencie najwiekszej mocy czy najwiekszego momentu obrotowego???

 

minimalnie prze najleprzym dla danego auta momentem obrotowym chyba... ale z tego co napisał Coobcio to wychodzi na to że wpier robimy pomiaty, patrzymy kiedy mamy najleprzą moc i tam ustawiamy Szifta? szit już nie wiem :(

 

nie widziałem czegoś takiego wcześniej.. BRS twierdzisz że to stare patęty? no ja osobiście spodziewałem się czego jeszcze z obrotomierzem ale przyznam że światełko jest meeeega wielkie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej powinien byc ustawiony minimalnie przed maksymalna moca. bez sensem jest zmiana biegow przykladowo u mnie przy maksymalnym momencie na 4800 bo dopiero pow 4000 obr/min zaczyna sie zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chłopaki ja mowiłem żeby sprawdzić na hamowni z z wykresu wyczytać kiedy zmieniać bieg choć z włąsnego doświadczenia mogę poweidzieć że najlepiej silnik kręcić do samego końca - niezalerznie od tego jak mu moment spada, jak wiadomo na niższym biegu ma się więcej momentu na kołach i im dluzej na niższym biegu idziemy tym większy ciąg mamy choć są tu pewne ciekawostki np. Skoda Fabia 1,5 8V powyzej 5500obr.min prawie wogle nie przyspiesza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...