Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pytania dotyczace A33.


Gość J3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu przegladam dzial Maximy ale jakos do tej pory nie znalazlem tutaj informacji na tematy, ktore mnie nurtuja.

 

A wiec tak, od pewnego czasu jezdze Maxima A33 wersja europejska ( to ten odpowiednik I30). Ma ten wozek juz prawie roczek i 40 tys przebiegu. Nowka z salonu. Zero dziwnej i nie jasnej przeszlosci. Jest kilka spraw ktore naprawde mnie denerwuja. Moze naleze do tych ludzi z kategorii 'pedant' a moze nie...

 

Sprawa 1)

Chodzi o to ze w srodku slychac jakies trzeszczenie na dolach pochadzace z glownej konsoli. Wydaje mi sie ze jest to radio poruszajace sie w tej swojej wnece(dodam ze mam oryginalne nissana). Jak docinsne to palcem to przestaje na chwile ale inne stukania, trzeszczenia nie odpuszczaja. Oprocz radia na poprzecznych dolkach pojawia sie jakis dziwny dzwiek w okolicy podszybia. Niedawno juz tak ziirytowany tym gownem, ktore prawde mowiac dziala mi na nerwy i to ostro, postanowilem odstawic auto do serwisu Nissana. Chlopcy po trzech godzinach doszli do tego ze mechanizm popielniczki jest suchy jak pieprz i ze oni ja nasmarowali i ze juz jest ok:) no to mysle - wkoncu bedzie git... taaa... bylo do momentu kiedy nie wyjechalem na bruk. znowwu zaczelo dzwonic... troche mniej ale nadal to gowno slychac (jedno i drugie). Nie wiem czy to wina np temp na zew oraz tego ze plastik jest podatny na skoki temp. Co Wy na to ? U was tez tak jest?

 

Sprawa 2)

TO wydaje mi sie troche powazniejsze bo dotyczy zachowania na drodze. Powyzej predkosci 120-130km/h w bezwietrzny dzien odczuwam dziwne zachowania samochodu. Mianowicie trzymajac bardzo mocno kierownice samochod jakby chodzil raz delikatnie w lewo a raz w prawo o pare stopni.... jesli np jade za kims w tunelu aerodynamicznym to jest wszystko w porzadku (bynajmniej nie zauwazylem jakis takich dziwnych zachowan). Samochod jest na 17" felgach. Tak samo zachowuje sie i na zimowych i letnich oponach. Wina nawierzchni ? nie sadze. sprawdzalem na kilku nowych odcinkach w polsce i w niemczech... Czy to jest wina zawieszenia ? Kola sa wywazone. Cisnienie - przod i tyl po 2,5 bara. Tak bylo od nowosci. To normalne czy raczej powinnno sie z tym cos zrobic? jak znowu dam do serwisu to oni podnieceni samochodem zamiast go zrobic to uznaja ze jest wszystko w porzadku, bo przeciez tu jest skora i w ogole.. ehh... zenada.

 

Sprawa 3)

To juz raczej kosmetyka. Mam zamiar przycuemnic szyby w aucie. Probowalem z folia ale jest pewien problem. Chodzi o tylna szybe. na gorze jest ten pasek z kropek koloru czarnego. Jak polozy sie na to folie to bedzie kiczowato wygladac. Niby da sie zrobic tak ze poloza folie do tego 'dot matrix' ale wtedy co z ta powierzchnia powyzej ? Myslalem o przydymianiu. Czy to dobry pomysl ?

 

Pozdrawiam,

i z gory dziekuje za wszelkie informacje dotyczace mojego wywodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam A32 werjsa US rocznik 99

 

ODP problem 1:

w mojej tez cos trzeszczy delikatnie. zauwazylem ze zalezy to od temp zewnetrznej. nie wiem dlaczego tak jest.

 

ODP problem 2:

kazda maxima tak ma. jedna bardziej druga mniej. maxima zbyt wysoko zawieszona i ma miekkie (komfortowe zawieszenie). jedynym rozwiazaniem byloby ja obnizyc tak jak ja to zrobilem. ale znow z koliji komfort jazdy idzie w dol. jednakze przy odpowiednim doborze amortyzatorow i sprezyn efekt ten mozna calkowicie zniwelowac i nie stracic duzo na komforcie. Taj jak jest to u nie: gazowe amortyzatory tociko illumina z regulacja twardosci, sprezyny Eibach Prokit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info.

 

A jaki bylby zblizony koszt takiej zabawki zawieszeniowej ? O ile musialbym obnizyc auto zeby na polskich drogach nie wadzic o kazdy dolek ? Czy bedzie jak w wozie drabiniastym ? Boje sie ze bedzie za sztywna... :/ Wkoncu to sportowy kit.

 

Ciekawe jak u innych w A33 to wyglada jak rowniez inne sprawy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje amortyzatory maja nastawna twardosc w skali od 1 do 5. 1 twarde 5 miekkie. ja mam ustawione 2 na przodzie i 3 na tyl. lazda jest bardzo przyjemna ale jak chcesz miekksze auto to ustawic na 5/5 badz 4/5.

przyblizony koszt to ok 200$ za sprezyny i ok 450$ za amorki

 

masz mozliwosc pojezdzic inna A33?? moze sprawdz w salonie, wez jakas na drive test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie mam opcji drive testu bo ten model zostal wycofany ze sprzedazy :( czyli mowisz ze to srubokretem da sie ustawic ... taki poziom plynnosci na asfalcie a wtedy powiedzmy nie strace za mocno na komforcie ?

chodzi mi o to by nie miec leku wcisniecia pedalu gazu powyzej 150.... pomoze to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj.

 

Sprawa#1: rozkrec wszystko sam i popatrz czy cos nie jest na luzie.

 

Sprawa#2: normalna sprawa; jesli chcesz troszke mniej tego czuc to obniz samochod (chociaz nie radze na polskie drogi)

 

Sprawa#3: ten wybor nalezy tylko i wylacznie do ciebie.

 

Pzd.

Slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tym rozkrecaniem to bym sie wstrzymal bo nie bardzo mam o tym pojecie. nie chce nic polamac - zadnych zaczepow przy zdejmowaniu bo wtedy bedzie dopiero lipa.

 

co do tych szybek. to czy jest ktos kto w ogole przyciemnial a33 w polsce ? dzieki za info.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tym rozkrecaniem to bym sie wstrzymal bo nie bardzo mam o tym pojecie. nie chce nic polamac - zadnych zaczepow przy zdejmowaniu bo wtedy bedzie dopiero lipa.

 

co do tych szybek. to czy jest ktos kto w ogole przyciemnial a33 w polsce ? dzieki za info.

 

pozdr.

 

a to nie mozesz tego zrobic w byle zakladzie co sie tym zajmuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:twisted:

odp 1. podkręć mocniej radio 8)

odp 2. noe rozwijaj prędkości 120-130 - jeżdij albo max do 119 km/h lub od razu rozpędzaj do 180-200 wówczas nie będzie czasu na bujania 8)

odp 3. przydymianie jest świetnym pomysłem-bieżesz pudełko pasty do butów i podpalasz pastę z tego jest świetny dym 8) robiłem tak w wojsku na strzelaniu w słonecznych dniach :twisted:

 

a ponadto przejedż się polonezem lub maluchem a potem powruć do swego auta i docenisz błogą ciszę :lol: :roll: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...