Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zbiorniczek wyrównawczy w N15


Gość benix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem.

w sobote jechalem do NL.

przed wyjazdem sprawdizlem plyny itp.

po 60km od granicy zagotowala mi sie woda. wskazowka byla przed czerwonym polem. odkrecilem wlew i unioslo sie bardzo duzo pary. zaczelo do tego pluc plynem. poczekalem troche i wlalem kilak litrow wody. postanowilem wrocic do domu. co 20 km wlewalem 4litry wody. i tak dojechalem do domu. podczas drogi zorientowalem sie ze zbiorniczek wyrownawczy ma dziure. wszytsko wskazywalo ze powodem jest wada tego pojemnika. dzis u mechanika powiedziano mi ze to moze byc uszczelka pod glowica.

wpierw chcialbym wymienic zbiorniczek.

tylko zachodzi podejrzenie ze moj nie jest oryginalny.

przeszukalem internet w poszukiwaniu tego pojemnika i nici.

moglby ktos opisac jak wyglada oryginalny , badz moze zrobic zdjecie swego i wrzucic .

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to w układzie chłodzenia nie powinno stosować się wody. Nie tylko dlatego, że zamarza ale także dlatego, że wrze w temp. 100 stopni, nie wolno też dolewać płynu ani otwierać zbiornika wyrównawczego gdy silnik jest gorący. Ponadto ten układ chłodzenia jest układem ciśnieniowym i wydje mi się, że sporo ryzykowałeś jadąc z nieszczelnym zbiorniczkiem wyrównawczym. Mogło dojść do przegrzania silnika, a wlewanie tak dużych ilości zimnej wody mogło doprowadzić nawet do pęknięcia bloku silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to w układzie chłodzenia nie powinno stosować się wody. Nie tylko dlatego, że zamarza ale także dlatego, że wrze w temp. 100 stopni, nie wolno też dolewać płynu ani otwierać zbiornika wyrównawczego gdy silnik jest gorący. Ponadto ten układ chłodzenia jest układem ciśnieniowym i wydje mi się, że sporo ryzykowałeś jadąc z nieszczelnym zbiorniczkiem wyrównawczym. Mogło dojść do przegrzania silnika, a wlewanie tak dużych ilości zimnej wody mogło doprowadzić nawet do pęknięcia bloku silnika.

 

mialem plyn , ale wyciekl. nei wiedzialem ze zbiornik jest diurawy. nie mialem niczego pod reka procz wody niegazowanej. nei mialem wyjscie, gdyz nie bylo stacji benzynowej. na autostradzie nie mozna holowac, a jak pomyslalem o zaplacie za lawete, to mnei strach przeszyl.oczywiscie, ze nei mozna dolewac nic , gdy silnik jest goracy ze wzgledu na roznice temp.

efekt jest taki, ze z powodu dziurki w zbiorniku wyrownawczym nastapilo pekniecie uszczelki pod glowica. mialem szczescie, ze woda nie dostala sie do silnika.

z powodu plastikowego gowna za kilkadziesiat zloty musze wyrzucic prawie 400zl.

180 za uszczelke i 200 za wymiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym wziac ten zbiorniczek.

sek tym ze mieszkam kolo szczecina.

dalbys rade jutro przeslac za zaliczeniem pocztowym??

jesli da rade to podaj numer gg badz tel.

wysylam ci swoj adres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wszystko wiem:

z powodu dziurawego zbiorniczka, przegrzalo sie cos tam.

uszczelke wywalilo.

glowica idzie do szlifowania.

koszt wsyztkiego prawie 600zl

tak jak myślalem, bo z powodu uszczelki pod głowicą niemożliwym jest pochłonięcie 4 litrów płynu, a potem kolejnych 4 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...