Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przycina pedał gazu


Tomaszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Ostatnio zaobserwowałem dziwną rzecz, mianowicie czasami gdzy chce dodać gazu to pedał stoi w miejscu i czuc pod naga wyraźny opór i trzeba nacisnąć mocniej zeby przeskoczyło. Nie dzieje sie tak za każdym razem kiedy sie dodaje gazu! Czy ktoś miał moze podobny problem? Albo wie może czy tam jest jakaś sprężynka która jest za to odpowiedzialna. Jest to dość denerwujace przy dłuższej jezdzie.

 

Pozdrowionka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość IRENEUSZKA

Podejrzewam TOMASZO że twoja almerka ma już przejechane około 150 tyś km.Pora wyczyścić przepustnice.W mojej też miałem ten objaw.Wykonałem gruntowne czyszczenie całej przepustnicy i jest okey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmuchaj okolice przepustnicy wd40 lub innym olejem w spayu. ja zrobilem olejem technicznym valvoline i objaw minął

pozdrawiam

tost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem w swojej almerce. Wizyta w ASO (jeszcze była na gwarancji), przeczyszczenie przepustnicy i efekt murowany. Podobno przyczyną tego zjawiska jest brudna benzyna. Ile w tym prawdy to nie wiadomo, ale serwisant powiedział, że nagaru na przepustnicy miałem dość dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem w swojej almerce. Wizyta w ASO (jeszcze była na gwarancji), przeczyszczenie przepustnicy i efekt murowany. Podobno przyczyną tego zjawiska jest brudna benzyna. Ile w tym prawdy to nie wiadomo, ale serwisant powiedział, że nagaru na przepustnicy miałem dość dużo.

ja w mojej tez mam ten problem

chcialem przeczyscic przepustnice i rozebralem wszystko zagladam tam a am czysciutko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wielkie dzieki !:) narazie posmatowałem ta sprenzynke kolo pedału gasu i jest ok (narazie). Ale tak na przyszlość jakby co to gdzie moge znaleźć ta przepustnice i jak to zrobić, bo jestem zielony jak trawa w tym temacie (nie zagladam pod maske :)) a samochodzik juz ma ponad 180tys. ale smiga narazie a mam go niedlugo (od cioci z Niemców :lol: )

 

Pozdrawiam wszystkich !!!!!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie to była linka. na razie czyszczenie było, jest ok. przebieg 100 000.

 

czyściłeś linkę? jak?

 

mój mechanik powiedział,że przepustnica i sprężynka to bajer, chodzi po prostu o linkę,

 

mitologia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie!! Jak wyczyścic ta linke od gazu robił ktoś to albo wie jak!!??

Dzieki za wszelkie sugestje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie to była linka. na razie czyszczenie było, jest ok. przebieg 100 000.

 

czyściłeś linkę? jak?

 

mój mechanik powiedział,że przepustnica i sprężynka to bajer, chodzi po prostu o linkę,

 

mitologia :-)

 

robił mi to znajomy mechanik. wd40. od 15.000 km nie ma problemu. powiedział, że jak objaw wróci, to linka do wymiany(postrzępiona i haczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może (albo ktoś moze wie) w które miejsca (dokładnie chodzi mi gdzie w środku też przy pedale gazu) nalezy spryskać wd40?? gdzie moge znaleźć wogóle koncówke tej linki w komorze sielnika bo jestem zielony :)

 

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może (albo ktoś moze wie) w które miejsca (dokładnie chodzi mi gdzie w środku też przy pedale gazu) nalezy spryskać wd40?? gdzie moge znaleźć wogóle koncówke tej linki w komorze sielnika bo jestem zielony :)

 

Pozdrowionka :)

no koncowka w komorze silnika to jest raczej przy przepustnicy. Inaczej to byc nie moze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może (albo ktoś moze wie) w które miejsca (dokładnie chodzi mi gdzie w środku też przy pedale gazu) nalezy spryskać wd40?? gdzie moge znaleźć wogóle koncówke tej linki w komorze sielnika bo jestem zielony :)

 

Pozdrowionka :)

też zielony jestem :)

ale gdzieś w komorze silnika psikał - raczej pomiędzy silnikiem a kabiną pasażera.

ja siedziałem w środku i deptałem pedał gazu - że niby jak linka chodzi, to sie lepiej przeczyści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...