Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11 GT Adasia>>>>>mody&more power


akarczma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dżodżo

Własnie sie dowiedzialem tego samego od Kicka na gg. Smutna sprawa, ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo.

Adas wsadzaj kute tloki, korbowody itd. i idz w Turbo hehehehehe.

To bylo przeznaczenie do tego :D:D:D

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie rodzina jest najwazniejsza,musze im zapewnic jakis byt ,nysa jest na 3 miejscu,wiec jeszcze nie teraz takie klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać i jakieś foto jakie spustoszenie się w silniku narobiło.

Miejmy nadzieje że wał został nietknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Grega ja monotwałem i było to szczęście że wszystkei wtrsyki miały te gumki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prima podaje!!!zresetowalismy komputer i jest mensko

 

[ Dodano: Nie 14 Maj, 2006 ]

wygiety korbowod

DSC02408.jpg

panewki nie obrocilo,jest rysa na niej

DSC02405.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cziko200sx

ciekawa sprawa z tym oringiem i ze to przez niego tak sie paliwo lało :lol: i tak sie lało lało nie nadanrzał spalac ale własiciel nie zauwazył ze auto na 3 cylindrach chodzi ?? bo skoro az tylllle wachy tam było ze korba sie zgieła to musiał juz straci iskre na tym cylindrze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sprawa z tym oringiem i ze to przez niego tak sie paliwo lało :lol: i tak sie lało lało nie nadanrzał spalac ale własiciel nie zauwazył ze auto na 3 cylindrach chodzi ?? bo skoro az tylllle wachy tam było ze korba sie zgieła to musiał juz straci iskre na tym cylindrze :lol:

 

Taa bardzo ciekawa. A ty powinienes sie wstydzic bo to twoja wina. Przeciez wyslales wtryski bez jednego oringa. No przeciez kto oglada wtryski przed montazem i sprawdza czy maja wszystkie oringi?

 

:lol::lol:

 

Anyway przykra sprawa z ta korba. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto sprzedaje wtryski bez oringa?na malego sobie zalozyl?

 

[ Dodano: Pon 15 Maj, 2006 ]

przykra nie przykra,nysa robi sie w profi zakladzie,typ zarobi sporo kasy,ale bede mial gwarancje:-)

no nic,w tym miesiacu nie kupie sobie plazmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto sprzedaje wtryski bez oringa?na malego sobie zalozyl?

 

[ Dodano: Pon 15 Maj, 2006 ]

przykra nie przykra,nysa robi sie w profi zakladzie,typ zarobi sporo kasy,ale bede mial gwarancje:-)

no nic,w tym miesiacu nie kupie sobie plazmy

 

 

A nie wpadlo Ci do glowy ze oring zostal w listwie lub spadl z wtryskiwacza podczas wyciagania lub pekl na pol i sie rozlecial? Rozumiem ze cziko specjalnie zdjal oring z wtryskiwacza aby cie wykrecic na 15 groszy? O co ta cala awantura? Gdybyscie mieli oczy to byscie sprawdzili czy jest oring i albo zadzwonili do czika aby doslal albo zdjeli sobie go z wtryskiwaczy ktore aktualnie wyjeliscie. Czy to taka wielka filozofia? Sami sobie narobiliscie szkod wiec nie wyzywajcie goscia od grubasow i zlodziei bo to jest tylko i wylaczanie WASZA WINA. Ja kupuje od czika od jakis 2 lat albo lepiej i w zyciu nie mialem problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale macie problem.

zanim cos sie zacznie robic to trzeba sprawdzic czy sa wszystkie czesci.

to moja 2 grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korba zgięta no ładnie... paliwa to tam się na hektolitry lało jak przy byłem przy odplaniu.

 

Ciekawe czy wał jest prosty, pocieszający jest fakt żę się nie zarysował, ale zarazem zastanawia mnie czemu to pukało podczas pracy - czyż by korba o gładz sie obijała :roll: ? Olukajcie go dokładnie.

 

I jak chcecie wał wyciągać to dla świętego spokoju lepiej wszytkie panewki korbowe wymienić.

 

Pozdrawiam i Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dałęm d*py po całości i oczywiście całą odpowiedzialność wziołem na siebie mimo że nie biore za to pieniędzy i drutowanie to tylko moje hobby

co do prac:

korba krzywa, wał cały, nie skrzywiony obraca się leciuteńko, zero zużycia i jajowatości czopów, nominał (znowu musiałem się uczyć jak się używa mikrometra...)......

głowice dałem do sprawdzenia na pęknięcia i szczelność, dodatkowo została splanowana o 0,5mm

sprzęgło już wymienione na spiekowe, razem z nowym dociskiem i uszczelnieniem na wał co by oliwka nie sikała

dzisiaj włożymy tłoka z nową korbą i panewką, założymy główkę, podokręcamy wszystko kluczem dynanometrycznym (nawet taki posiadamy :D ) i zobaczymy czy zapali, a jak zapali to zobaczymy za ile się wysra :lol:

jeszcze jedna noc nie przespana i umrę.......... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie chłopaki ! ! !

Widzę żę Kosa nabrał fest dośwaidczenia - pięknie.

ŻEby nie być bardzo w tyle teraz ja w swoim skromnym gargage będe drutować swoj motor, tloki, panewki i peirscienie do wymiany.

 

Tak czy siak wielkei gratki ! ! !

 

Koniecznie dajcie znać jak zapali - Do zobaczenia w Białej, teraz jak dostane łomot od czerwonej damy to wcale nie będe się smucił z tego powodu :)

 

Ps. Całe szczęście że wał nietkniety, jednak kuty i toczony z jednego kawała przeżyje wszytko... w necie podają wiele na temat jego cholernej wytrzymałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cziko200sx
Ps. Całe szczęście że wał nietkniety, jednak kuty i toczony z jednego kawała przeżyje wszytko... w necie podają wiele na temat jego cholernej wytrzymałości.

 

hehe oj ja nie jestem az takim optymista :roll: swego czasu strasznie załowałem ze zrobiłem swapa bo widziałem jeden po drógim wał od sr20 kture pekały po obruceniu panewki :lol: wiemkto am w swoim grazu 6 sztuk nadających sie na podpory do stołu :D

 

a co piszą??ze jest taki mocny??to czemu pierszy szlif to 0,8 drógi 0,16 a trzeci 0,25??jak mysle czasami o moim wale to az sie boje :oops: w ca18 moim zdaniem wał jest lepszy chyba jednak:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Całe szczęście że wał nietkniety, jednak kuty i toczony z jednego kawała przeżyje wszytko... w necie podają wiele na temat jego cholernej wytrzymałości.

 

hehe oj ja nie jestem az takim optymista :roll: swego czasu strasznie załowałem ze zrobiłem swapa bo widziałem jeden po drógim wał od sr20 kture pekały po obruceniu panewki :lol: wiemkto am w swoim grazu 6 sztuk nadających sie na podpory do stołu :D

 

a co piszą??ze jest taki mocny??to czemu pierszy szlif to 0,8 drógi 0,16 a trzeci 0,25??jak mysle czasami o moim wale to az sie boje :oops: w ca18 moim zdaniem wał jest lepszy chyba jednak:roll:

 

przeczytaj dokładnie, panewka nie była obrócona...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cziko200sx

Ps. Całe szczęście że wał nietkniety, jednak kuty i toczony z jednego kawała przeżyje wszytko... w necie podają wiele na temat jego cholernej wytrzymałości.

 

hehe oj ja nie jestem az takim optymista :roll: swego czasu strasznie załowałem ze zrobiłem swapa bo widziałem jeden po drógim wał od sr20 kture pekały po obruceniu panewki :lol: wiemkto am w swoim grazu 6 sztuk nadających sie na podpory do stołu :D

 

a co piszą??ze jest taki mocny??to czemu pierszy szlif to 0,8 drógi 0,16 a trzeci 0,25??jak mysle czasami o moim wale to az sie boje :oops: w ca18 moim zdaniem wał jest lepszy chyba jednak:roll:

 

przeczytaj dokładnie, panewka nie była obrócona...........

 

ze nie była to wiem ale chyba coobcio napisał tu ogólnie o wytrzymałosci wału!!moja dobra rada..jezeli ten silnik akarczmy ma jedzic to ty wyjmij ten wał z bloku i zawieź do szlifioerza bo sprawdzanie czy jest prosty przez krecenie w bloku to chyba jakis niesmaczny zart :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prima Podaje ! ! !

Dobrze zrobiła jej ta kolizja - można było zdjąć głowicę i ją ciachnąc o 0,5mm.

Impreza od mojej strony udama - wesoły garażowy klimat, dobra lubelska pizza i wzajemne zangarzowanie w drutowaniu...

 

Zdjęcie głownego profi zakładu gdzie dokonano większości prac:

94aaac30.jpg

 

Nie ma to jak wspólne drutowanie bez opieprzania się - troche tępo prac trzeba było podnieść:

f3f0f82d.jpg

 

Nawet pomoc była dostarczana w takich sytuacjach:

6f36669e.jpg

 

 

Dzięki chłopaki za wspólna zabawę i dobrą pizzę - na następne zbiorowe drutowanie piszę się jak najbardziej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...