Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Jeszcze raz o resecie kompa


Gość kamario

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post , także proszę mi wybaczyć za pewne uchybienia . Jestem właścicielem P11 kombi 2,0 benzynki zagazowanej z 98 roku . Ze trzy miesiące temu zaczęły się kłopoty z jazdą na benzynie . Silnik zaczął szarpać , z baku ciągnęła aż było słychać . Byłem w ASO , komp nie wykazał błędów. Panowie zrobili mądre miny i powiedzieli , że trzeba polatać na benzynie , to układ się przeczyści . Sprawiali wrażenie sroki patrzącej na gnat . Szukali winy w sondzie lambda ( przypominam że na gazie jest wszystko ok. silnik pracował równo , bez szarpań , palil ok 10l/100km ). Zamiast czyszczenia wtrysków ,wyczyściłem sobie kieszeń , tankując benzynę .Palił ponad 20l/100km. Trafilem na forum . Sposobem Coobcia zrobiłem odczyt błędów ( dzięki człowieku , myślę , że sporo ludzi coś Ci zawdzięcza) , wyszedł 55 . Odłączyłem akumulator na 24h . Ze strachem zszedłem go odpalić , temp -12C . Zaskoczył trochę pózniej niż zwykle . Zaczął troszkę szaleć , po chwili mu przeszło . Zaczął równo pracować , nie było czuć z rury nie spalonej benzyny . Przestał kopcić . Pojechałem w trasę . Szarpanie przeszło jak ręką odjął . Co do spalania , jeszcze nie wiem , dostała troszkę po zaworkach , po wskazniku paliwa widzę że powinno być ok. Napiszę jak zatankuję .Jazda po mieście i trasie . Wniosek - to forum to piękna i potrzebna rzecz. Dzięki chłopaki , macie więcej wiadomości niż przeszkoleni pracownicy ASO Michalskiego .

Właściciel p11 , który zaoszczędził kupę kasy na wymianie przepływki ,sondy itd. w ASO. Jak tak dalej pójdzie to oni dędą robili tylko przeglądy gwarancyjne . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jak to jest w końcu z tym resetem komputera,a właściwie z jego ponownym odpaleniem,bo robiłem u siebie już 2 razy,ale nie miałem tak jak piszecie,że przez moment po uruchomieniu samochód trochę "wariuje",czy mozliwe jest ,że komputer jest uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czym polega padnięcie kompa , może po prostu zbyt krótko był odłączony od prądu ( jakieś kondensatory muszą się rozładować - wiem to też z forum ) . Musisz zapytać doświadczonych kolegów primerowców . A może u Ciebie jest inny problem ? Hm , ale komputer chyba powinien trochę się rozstroić po takim zabiegu . U mnie nie było to tak , że rzucało samochodem , ale obrotomierz trochę szalał a pózniej przestał . Po rozgrzaniu obroty spadły do 800 . Jutro jadę zatankować . Przejechałem 350 km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8) Po zresetowaniu kompa następuje okres autoadaptacji,dlatego trzeba przejechać kilkadziesiąt km,by wszystko wrócilo do normy,chyba,że komp jest uszkodzony,ale musi być bez prądu nie 14,czy 12 tylko 24h

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa jasna,akumulator odłączałem tylko na 12 godzin.Jeśli jeszcze Coobcio mógłby się wypowiedzieć czy odpiecie akumulatora na 24h jest równoważna dla komputera z wejściem i wyjściem w tryb autodiagnostyki:)

Wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankowałem mjego "smoka" . Nie jest najgorzej . Wyszło mniej jak 9/100 km. Można przeżyć . myślę że wpływ ma na to niska temperatura . Jestem z całej tej operacji bardzo zadowolony i polecam ją wszystkim .

Pozdro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankowałem mjego "smoka" . Nie jest najgorzej . Wyszło mniej jak 9/100 km. Można przeżyć . myślę że wpływ ma na to niska temperatura . Jestem z całej tej operacji bardzo zadowolony i polecam ją wszystkim .

Pozdro .

Kamario,9l benzyny i to w cyklu mieszanym?Mnie po wymianie sondy i przewodów udało sie zejść z 13,5l na 11,5 ale musze jeszcze odłączyć akumulator na 24h bo odłączałem,ale tylko na 12 i zobaczymy co dalej.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...