Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

GT vs Mondeo V6


snakeee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Policyjne Mondeo V6 wiem, ze jest po tuningu silnika wiec ma pod 200KM, czyli tak jak ST200. Seryjne Mondeo V6 170KM nie ma zadnych problemow z nadazeniem za PGT - moment 230Nm i 8,6 do 100 w wersji kombi - mam taki w rodzinie. Nie uciekniesz nim przed PGT ale nie ma najmniejszych problemow z nadazeniem. Na pytanie czy na 400m zrobi PGT - tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo wczoraj "zlapalem" sie na swiatlach z takim mondelcem, niestety przy ruszaniu "mielilo mi gumami" ale ze byla dluga prosta to mozna bylo pociagnac. Niestety odchodzil mi, nie duzo co prawda ale jednak. Myslalem ze moze moja GT jest za slaba ale z tego co napisaliscie widze ze nie bylo najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzał ktoś sie z BMW e36 2.5 R6 24V 192 koniki. Jak tak to jaka różnica bo ja sporo jeżdziłem tą bmką ale nie miałe okazji spróbować z n14gti albo p10,p11 Gt> Wiem tylko że z sunny młodego nie mieliśmy szans- odchodził i to bardzooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety odchodzil mi, nie duzo co prawda ale jednak. Myslalem ze moze moja GT jest za slaba ale z tego co napisaliscie widze ze nie bylo najgorzej.

Trzeba się wźiąść za Tuning ten najprostrzy a już taka padlina jak to mondeo CIEBIE NIEDOGONIAT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie bede na wiosne mierzyc z 325 to napisze co i jak, aktualnie 318is (silnik 1,9 litra 140 koni) nie ma najmniejszych szans hehe, podobnie Vectra V6 i Punto HGT, ktore obrywaly (niewiele ale zawsze) jeszcze na seryjnych walkach rozrzadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegi 325 w E36 na G-techu kręcił ok 6,4-6,6 do 60mil i niskie 15 na ćwiartkę kiedyś jak miałem wolnossaka to szliśmy łep w łep kwestja startu a teraz... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle o kupnie p11 2.0 chyba że by sie dobra i tania w GT znalazła wtedy koniecznie trzeba by było zrobić coś z silnikiem i pokazać kumplowi od BMW że Nissan to nie byle co i go objechać ale boje sie usłyszeć ile wyszły by koszty przerbek żeby go objechać. Ale fajnie było by zobaczyć jakiego karpia strzela... Coobcio jak myślisz ile by kosztowały przeróbki żeby dać mu popalić?? Czy w ogóle warto inwestować w przeróbki?? może bardziej oplacalne bedzie kupić coś seryjnie mocnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Proste że przerobki, kazde auto nawet to seryjnie najmocniejsze można jeszcze wzmocnić.

 

Nissanowskie SR20 mają nieslychany potencjal i wytrzymałość na tego typu zabiegi - polecam goroąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policyjne Mondeo V6 wiem, ze jest po tuningu silnika wiec ma pod 200KM, czyli tak jak ST200.

Skad masz takie informacje? I napisz jeszcze gdzie jezdzi takie mondeo policyjne.

Znajomy mojej matki zajmowal sie do niedawna sprzedaza i serwisem Forda w Trojmiescie. Kiedys weszli razem na warsztat, gdy policyjne mondeo v6 bylo na przegladzie i uchylil rabka tajemnicy. Nic wiecej nie mogl powiedziec. Dodal tez, ze maja lekko zmodyfikowane zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
Policyjne Mondeo V6 wiem, ze jest po tuningu silnika wiec ma pod 200KM, czyli tak jak ST200.

Skad masz takie informacje? I napisz jeszcze gdzie jezdzi takie mondeo policyjne.

Znajomy mojej matki zajmowal sie do niedawna sprzedaza i serwisem Forda w Trojmiescie. Kiedys weszli razem na warsztat, gdy policyjne mondeo v6 bylo na przegladzie i uchylil rabka tajemnicy. Nic wiecej nie mogl powiedziec. Dodal tez, ze maja lekko zmodyfikowane zawieszenie.

Mam nadzieje ze piszesz o mondeo II i o tych co jezdzi ich najwiecje po kraju... powiem tak. byly kupione przez KGP i wszystkie maja silniki 2.5 V6 duratec z moca 170km... zadnego z moca 200 nie ma. Facet pierdzieli glupoty i jeszcze rabki tajemnic jakies robi by chyba sobie powagi dodac.

Zmodyfikowane zawieszenie to one maja ale w druga strone - ford pozydzil na uklad hamulcowy i zalozyl tam na przod uklad od mondeo z silnikiem 1.8. Chlopaki maja problemy zeby wyhamowac taki pojazd z predkosci 200km/h.. jak sobie tak pohebluja kilka razy to kloki sie jaraja a tarcze wyginaja i jest problem. To tak na marginesie tylko :)

Powiedz gosciowi ze glupoty gada z tym mondeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem... Ale niewazne, klocic sie nie bede. I tak daje rade z P10GT. Jedno co mozna powiedziec o tej marce w Polsce, to to ze jaja sobie z klientow robia. Ale juz to jakie auta zbudowal ford dla policji, to tylko z winy tych drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
No ja nie wiem... Ale niewazne, klocic sie nie bede. I tak daje rade z P10GT. Jedno co mozna powiedziec o tej marce w Polsce, to to ze jaja sobie z klientow robia. Ale juz to jakie auta zbudowal ford dla policji, to tylko z winy tych drugich.

Obawiam sie ze 1998r zakupu dokonano z pomineciem ustawy o zamowieniach publicznych.. poprostu ktos wzial w lape i tyle... a ford sie ucieszyl ze wypchnal badziewie. Podobnie bylo ze skodami w 2001r.. wiekszej kichy nie widzialem jak octawia 2.0i 8V z silnikiem z golfa IV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze 1998r zakupu dokonano z pomineciem ustawy o zamowieniach publicznych.. poprostu ktos wzial w lape i tyle... a ford sie ucieszyl ze wypchnal badziewie. Podobnie bylo ze skodami w 2001r.. wiekszej kichy nie widzialem jak octawia 2.0i 8V z silnikiem z golfa IV.

 

Ja widziałem. Świeżo kupione pod koniec 2005r dla policji Octavie z silnikiem 1.6. Przy nich ta 2.0 8v to sprinter. I potwierdzam że żaden ford, skoda,vw czy inne policyjne wozy nie są rasowane. Wszystkie mają standartowe silniki żeby było taniej przy zakupie. Porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnych fordow! pamietajcie nigdy zadnych fordow nie kupujcie... Ford ch*** wort a fiat jego brat!

PS: Jak na przodzie jest gwiazda to wtedy jest jazda! :D

 

Co do Fordów to mialem Galaxy przez 3 lata i bylem bardzo zadowolony malo palil i byl przedewszyzdkim duży. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość red orange

ford fiesta 2000r 120km wymiana łacznika stabilizatora szt2 gumy na wachaczch 1 wymiana po 70tys, klocki 2 komplety 1 kmplet tarcz brembo, tłumik koncowy. Samochod posiadała moja zona od nowości i niestety zamienilismy na primere. Na dzien dobry trzeba było wymienic łozysko tylniego prawego koła 500zł przegłuby zewnetrzne i regenaracja przegubu wewnetrznego razem z wymiana wszystkich płynow 1500zł .Ford nigdy nie zadał takiej kasy a kupowałeem tylko originalne czesci motorcrafta.

Wiekszosc czesci do mojej 325 tds w aso bmw jest tansza niz oryginalne czesci do primery. Co do awaryjnosci to jest podobna do innych samochodów. Samochodami marki BMW jezdze od prawie 10 lat ingdy nie miałem wiekszych problemów. A prowadzenie BMW to znacznie wieksza frajda niz jakiegokolwiek innego przednionapedowca.

Wiem ze na tym forum mnei za to teraz zjecie co napisałem ale niestety nie ma samochodów idealnych i bez wad.

Panowie troche tolerancji. Fordowskie zawieszenia sa naprawde bardzo dobrze dopracowane (na pewno sa lepsze od vw, opla, renaulta czy peugeota, toyoty...). Trwałoscia zawieszenia w polsce chyba zadna firma nie moze sie pochwalic z wiadomych powodow. Wiec nie biore tego pod uwage. Ale pewnosc zachowania forda jest naprawde bardzo wysoka. Siwetny zawias ma P11. Auto prowadzi sie naprawde bardzo dobrze choc czasmi słychac takie głosne łup na progach zwalniajacych za to skrzynia biegów jest koszmarna. Tak mozna porownywac jeszcze godzinami.

Podsumowujac: wiecej szacunku do innych panowie nie tylko nissan jest na swiecie i nie jest on najlepsza marka (w szczegulnosci po połaczeniu z renaultem).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze na forach innych marek panuje podobna stronniczosc wypowiedzi ;) Ale mniejsza o to. Faktycznie niemieckie auta maja tansze czesci zamienne i calkowicie inaczej sie nimi nie jezdzi niz japonskimi - bardziej spokojnie niz wysokoobrotowymi, wiec wybor miedzy nissanem a fordem to kwestia bardziej stylu jazdy. Obsluga u dealerow tak samo denna w przypadku forda jak nissana - niestety przekonalem sie na wlasnej skorze :( Faktem jest ze w przypadku forda silnik duratec 2,5 v6 24v jest niezwykle udany i doceni go tylko ten kto mogl poprowadzic takie auto :) Troche szkoda, ze najnowsze fordy wygladaja jak kolejne vw, bo focus I i mondeo II byly... bardzo udane. Czego nie mozna niepowiedziec o nissanach to to ze maja bardzo trwale silniki, duzo trwalsze niz fordy czy inne niemcy.

 

To tyle tylulem OT ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
Podejrzewam, ze na forach innych marek panuje podobna stronniczosc wypowiedzi ;) Ale mniejsza o to. Faktycznie niemieckie auta maja tansze czesci zamienne i calkowicie inaczej sie nimi nie jezdzi niz japonskimi - bardziej spokojnie niz wysokoobrotowymi, wiec wybor miedzy nissanem a fordem to kwestia bardziej stylu jazdy. Obsluga u dealerow tak samo denna w przypadku forda jak nissana - niestety przekonalem sie na wlasnej skorze :( Faktem jest ze w przypadku forda silnik duratec 2,5 v6 24v jest niezwykle udany i doceni go tylko ten kto mogl poprowadzic takie auto :) Troche szkoda, ze najnowsze fordy wygladaja jak kolejne vw, bo focus I i mondeo II byly... bardzo udane. Czego nie mozna niepowiedziec o nissanach to to ze maja bardzo trwale silniki, duzo trwalsze niz fordy czy inne niemcy.

 

To tyle tylulem OT ;p

Tu sie z Toba zgodze w 100%. Ford odbil sie dosc znacznie po wysokich notowaniach jakie dostal za focusa I. To rzeczyiscie dobry samochod i specjalnie nie trzeba go czesto naprawiac. W samym serwisie chlopaki mowia ze jezeli chodzi o focusa to klienci przyjezdzaja na przeglady na ktorych wymieniana jest 95% tylko eksploatacja (tarcze, klocki, oleum...). Mondeo to tez dobry samochod ale cenowo juz dosc znacznie odbiegajacy od focusa. Drogie sa czesci ktorych brak na miejscu w serwisie i na ktore trzeba czekac. Silniki V6 sa bardzo udane .. zreszta nie tylko w fordzie. wiekszosc tego typu silnikow jest udana gdyz one same w sobie sa wyrownowazone.. do tego nie szczedzi sie na materialach gdyz silnik zazwyczaj w EU jest montowany do samochodow z wyzszej (drozszej) polki. No tak.. ale focus i mondeo to nie caly ford... jest sporo innych modeli w ktorych ford niestety jest slaby. Cena do jakosci tych pozostalych - stad moje uprzednie stwierdzenie... zreszta nie tylko moje.

Nissan w tym wsyzstkim obecnie wypada dosc blado a to dzieki tej fuzji z Renault'em. Kicha jak 150 wg mnie. Sorry za taki dlugi OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze faktycznie to forda bym kupil jedynie w nowych (ostatnich) budach (no moze focusa I), poprzednie nie bardzo, a jak mowi moj kuzyn to napewno nie diesle fordowskie wczesniejsze - mialy jakas wade fabryczna..

 

a ze nissan robi dobre silniki - to chyba podstawowa rzezcz w aucie zeby dojechac gdzie sie chce, a nie na lawecie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...