Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wskaznik poziomu paliwa zglupial :((


INC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cos mi sie stalo ze wskaznikiem poziomu paliwa :( jak wylacze zaplon to po pewnym czasie opada calkowice w dol... ponizej skali. jak odpale to powoli sie podnosi tak ze dopiero gdzies po 5 min pokazuje poziom paliwa :/ nie wiem czy to nei wina tego ze zdejmowalem wskazowke :( ma ktos jakies pomysly co z tym zrobic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bez przesady :P musi byc jakis inny sposob ;]

do wiosny jakos przetrzyzmam.... bo teraz to zabardzo rece marzna. i na wiosne musze ja rozlozyc i sprawdzic wskazowke :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja podejrzewam ze cos rozlaczyles podczas rozbierania. i nie dziala podtrzymanie. ja tak mialem jak odlaczylem przewody od czujnika poziomu ale przy czujniku , czyli na baku. wtedy wskazowka opadala. tu cos musi byc podobnie. moze deska ma 12V mimo wylaczenia stacyjki, nie pamietam czy bylo to napiecie, ale cos musi byc skoro podtrzymanie dziala. lub jest jakis kondensator kt urwales niechcacy i teraz klops. rozbierz poszukaj i polutuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja podejrzewam ze cos rozlaczyles podczas rozbierania. i nie dziala podtrzymanie. ja tak mialem jak odlaczylem przewody od czujnika poziomu ale przy czujniku , czyli na baku. wtedy wskazowka opadala. tu cos musi byc podobnie. moze deska ma 12V mimo wylaczenia stacyjki, nie pamietam czy bylo to napiecie, ale cos musi byc skoro podtrzymanie dziala. lub jest jakis kondensator kt urwales niechcacy i teraz klops. rozbierz poszukaj i polutuj :)

 

wymienialem tarcze, zdejmowalem wskazowki... i zglupial wlasnie poziom paliwa i temp.... z tym ze ten od temp to wiem ze poproatu wskazowka jest zle ustawiona i wiem ze jak jest kreske ponizej konca skali to jest ok :P ale poziom paliwa to juz glupota :/ czy moglo sie zepsuc przez to ze przekreilem wskazowke kilka razy przy montazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wskazuje dobrze przy wlaczonym acc tzn ze jest dobry. miernikiem posprawdzaj lacznosc.

 

ja poszukam na schematach jak ten wskaznik polaczony. ale schematy mam od n14 jednak wiekszosc sie powtarza

 

 

pierwszy pomysl. czy zegar pracuje prawidlowo np po nocy ? nie musisz ustawiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskaznik pliwa jak i temp silnika sa na jednym obwodzie +12v i masy. co ciekawe nie widze jakiegos podtrzymania. moze w N15 jest inaczej. jak ktos ma sunny to niech powie czy po zgaszeniu wskaznik wachy opada do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zegar ok. napiecie nie zanika... moze jakos uszkodzilem ten silniczek napedzajacy wskazowke :// np ruszajac wskazowka jak ja wymienialem....

 

ale za to ladnie wygladaja ;]

zegary.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...