Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Malowanie NX'a


Gość wolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem silnik i mogę teraz zabrać sie za poprawę wyglądu autka bo narazie nie jest zbyt ciekawie :/ Mam zamiar pomalowac całego. Czy orientuje sie ktoś jaka moze być cena malowania? robił to ktoś ostatnio? I czy warto pomalowac takze wszystkie listwy wkolorze nadwozia czy zostawic szare?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust listwy pomalowane w kolorze nadwozia bardzo ładnie wyglądają i sam będe coś takiego robił w moim NXsie. Co do kosztów malowania to zależy gdzie malujesz i jaki kolor. W Wawie da się pomalować w granicach 2000pln w jakimś normalnym kolorze, ale jak sobie zechcesz kameleon to myśle,że wybulisz z jakieś 10 000 nie mówiąc już o FantaChrom (20 000).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Zrobiłem silnik i mogę teraz zabrać sie za poprawę wyglądu autka bo narazie nie jest zbyt ciekawie :/ Mam zamiar pomalowac całego. Czy orientuje sie ktoś jaka moze być cena malowania? robił to ktoś ostatnio? I czy warto pomalowac takze wszystkie listwy wkolorze nadwozia czy zostawic szare?
listwami jest o tyle problem, ze musza byc pomalowane na dodatek z podkladem dla plastikow, ponoc jest to w miare drogie(dlatego Ceremony jak malowal auto to je zostawil szare) ja natomiast uwazam. ze jak malowac auto to warto od razu i je. Tak jak kolega napisal kolo2000zl w Warszawie taka impreza kosztuje.Jaki chcesz kolor?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja malowalem swojego w pazdzierniku i placilam w Gdansku 1800 pln z przygotowaniem, przerobkami nadwozia wyprowadzeniem na gladko spoilerow i autko w 2 kolorach, listwy pomalowalem i jest si zasada jest jedna nie zmieniac koloru bo to b. nabija cene i wiaze sie z malowaniem od wewnatrz , jezeli jest ok to poco rozbebeszac wszystko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i autko w 2 kolorach
noo Paweł Ty masz zajefajnie zrobione autko... ja też bym zrobił swoje ale nie mam stałej pracy i dochodów wiec lipa prawie ze wszystkim, a bardzo bym chciał miec czarnego a nie granatowego NXa... czy ktoś w trójmieście zna kogoś za jeszcze mniejszą cene niż 1800? <lol>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się tam bardzo podoba czerwony. Jedyne co bym w jego lakierze chciał zmienić to tylko położyć na niego perłe, ale szkoda mi kasy. Prędzej go sprzedam i kupie 200SXa niż go pomaluje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zostawiam kolor taki jaki jest. ale wy tam ceny macie wygórowane :) ja płace ok 1200 za całość. Już sie dogadałem. A jest u mnie troche do zrobienia bo powgniatane drzwi i tylnia klapa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
A mnie się tam bardzo podoba czerwony. Jedyne co bym w jego lakierze chciał zmienić to tylko położyć na niego perłe, ale szkoda mi kasy. Prędzej go sprzedam i kupie 200SXa niż go pomaluje :wink:
dokladnie tak jak ja...w planach bylo pomalowanie go na czerwony, taki jak ma Ferrari, jednak postanowilem, ze lepiej jest zbierac juz na s14 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa roznice pomalowac a polakierowac ;)

mozesz zrobic sam w stodole i wyjdzie ci 300 zl dasz 2500 i po roku nie bedzie odpryskow, nie bedzie zlewek, pylkow na tapicerce itd itp , siedzialem chwilke w branzy :wink: i nie polecam tanich tylko dobrych ... wiec szukaj ludzi po "opiniach" a nie po cenach" taka jest moja rada !!! wyrzucisz 1500 zl a po 2 latach bedziesz myslal jak ci to spierd... bo szkoda ci bylo 500 czy 1000 zl. Ale zdaje sobie sprawe ze taka roznica jast dla niektorych zbyt duza...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dwa lata to napewno nie będe już jeździł moją setką, bo ona już dziś nie jest młoda, więc ja mógłbym spokojnie sobie tanio polakierować i nie przejmować się co bedzie za 2 lata. To już nie byłoby moje zmartwienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa roznice pomalowac a polakierowac ;)

mozesz zrobic sam w stodole i wyjdzie ci 300 zl dasz 2500 i po roku nie bedzie odpryskow, nie bedzie zlewek, pylkow na tapicerce itd itp , siedzialem chwilke w branzy :wink: i nie polecam tanich tylko dobrych ... wiec szukaj ludzi po "opiniach" a nie po cenach" taka jest moja rada !!! wyrzucisz 1500 zl a po 2 latach bedziesz myslal jak ci to spierd... bo szkoda ci bylo 500 czy 1000 zl. Ale zdaje sobie sprawe ze taka roznica jast dla niektorych zbyt duza...

 

pozdrawiam

 

wielkie brawa za tego posta Sowier

u mnie wszystkie materiały lakiernicze i pomocnicze

wyszły ponad 2000 8)

zestaw litrowy lekieru perłowego( ja mam SIKKENS ) to koszt

od ponad 400 do około 500 zeta a zmiany koloru dwoma litrami

prawidłowo przeważnie nie da się zrobić, a to tylko połowa kosztów

 

jeżeli ktoś oferuje taką usługę za 1200 zł to nie wiem czym chce to robić

i powodzenia życzę w dalszej eksploatacji

chłopaki nie dajcie się w h--a robić

rozsądna cena to od 2000 do 3000 za wysoką jakość i co najważniejsze

trwałość

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego malowałam, ale wszystko sam z qmlem robiłem i koleś tylko psiknął... Cała impreza zamknęła się jakoś w 1000... Lakiernik wziął 150, qmpel 100 a reszta to materiał... Baza czarna perła z puszki(zbliżona do takiej z mieszalni tyle że na mieszalni to ponad 300)60 zlotych kosztuje, baza orginał jakoś 150 a klar i rozpuch miałem sikensa tyle, że lany z beczek... No i do tego dolicz szpachel zwykły, wykończeniowy, natryskowy, żywicę jak trza... I jeszcze podkład... U nas jak qmpel oddał auto i nic nie robił to zabulił 2500 za vw polo... Aha wynajem komory jeśli chcesz to koszt około 50/h... Jak liczyliśmy to około 7h jak na dwa kolory... Na jeden kolor to krócej bo nie trzeba przeklejać niczego...

Aha co do listew... Ja u siebie ściągłem i autko o wiele lepiej wygląda bez... Jak chcesz malować to psikaj podkładem do plastycku bo inaczej nie ma sensu... Po roku może odejść lakier...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.200 czy nawet 2.000 zł to podejrzana cena mówie o Warszawie!!! żeby polakierować eleganco samochód powiedzmy nawet w perle trzeba się liczyć z wydatkiem około 3.500 zł, oczywiście pewnie jest ktoś kto to zrobi za te 1.200 ale nie wiem jak mu się to opłaca!!! musi ostro oszczędzać na materiałach lakierniczych tzn. zapewne nie są to materiały renomowanych Firm, a ich jakość ma wiele do życzenia. Taka jest moja opinia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.200 czy nawet 2.000 zł to podejrzana cena mówie o Warszawie!!! żeby polakierować eleganco samochód powiedzmy nawet w perle trzeba się liczyć z wydatkiem około 3.500 zł, oczywiście pewnie jest ktoś kto to zrobi za te 1.200 ale nie wiem jak mu się to opłaca!!! musi ostro oszczędzać na materiałach lakierniczych tzn. zapewne nie są to materiały renomowanych Firm, a ich jakość ma wiele do życzenia. Taka jest moja opinia!

 

i na robociźnie :)

( nie rozkręci tylko pookleja, jeszcze gazetami i nie dokładnie,

nie zmatowi i nie odtłuści co trzeba zrobić bardzo dokładnie

tylko na połysk i syf przymaluje )

taką robote to w trzy dni można zrobić za 1.200 w stodole np. bo w jakim kolwiek możliwym warsztacie koszt utrzymania kabiny i całej reszty

będzie większy

A najlepsze jest to, że partacz za 1.200 zarobi na czysto tyle co

firma za 3.500 :evil:

heehhh

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i nareszcie sie stało :) nissanek pomalowany :) pomalowałem wszystko razem z listwami i lusterkami. Teraz tylko ładne felgi i bedzie wypas :) Dorzuce tutaj zdjecie zebyscie ocenili wysiłki malarzy. Zaplacilem 1800zł za wszystko ale biorąc pod uwage ze mieszkam w małym miescie to cena jest taka w miare. Podkreslam ze autkobyło malowane w komorze lakierniczej i było bardzo dobrze przygotowane.

 

HPIM5442.jpg

HPIM5445.jpg

HPIM5437.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze tylko od razu polakierował ten czarny kawałek na dole tylnego zderzaka i plastikowe nakładki na końcach progów i pozbyłbym się wszystkich znaczków, ale to kwestia gustu. Pozatym Twój teraz wygląda jak w orginale. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie bardzo podoba czarna rakieta :smile:

 

A on jest czarny czy ciemny grafitowy :?: tak jak Gościa.

 

Teraz się dopatrzyłem, że usuneliście antenke ze słupka. Bardzo dobry pomysł, bo orginalnie to strasznie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak miałem połozony podklad specjalny do plastiku i nawet do gumy bo spojler z tyłu jest gumowy podobnie jak listwy boczne. Aha mrozu te plastiki na koncach progów tez sa malowane. Mam fotke zrobiona telefonem podczas prac w warsztacie :P oto ona :

060309_145909.jpg

 

[ Dodano: Czw 16 Mar, 2006 ]

to jest kolor grafit perła jak wyjdzie słoneczko to cykne mu zdjęcie bedzie lepiej widoczny kolor. A antenke przeniosłem nad tylnia klape bo tu na słupku była wkurzająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja tez wywalilem a wczoraj zamontowalem na tulniej klapie w miejsce spryskiwacza bo i tak wycieraczki nie mam (kopa dostała przy lakierowaniu) dalem model a120 taka pod kontem i wedlug mnie calkiem si :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...