Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Amortyzatory tylnej klapy!!!


Gość Nori

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i prosze o pomoc. Nie wiem czy ktoś z was miał taką sytuację w swojej almie N15 (5d), ale u mnie ona występuje i zaczyna mnie to już delikatnie wku............... :? Chodzi mainowicie o to, że amortyzatory tlnej klapy wogóle nie trzymają, wymontowałem je. Próbując je wcisnąć wyczuwa się bardzo wyraźny opór jednak da sie to zrobić sugerowałoby to, że chyba są sprawne jednak klapy nie trzymają. Dziś ojczulek nabył mi na giełdzie jak to sprzedawca powiedział"panie bardzo dobre" zamontowałem i zgadnijcie co??

Tak właśnie klapa na 3/4 opadła sama zatrzymała sie myślałem że będą faktycznie dobre ale druga próba rozwiała moje wizje ciągle to samo. Zastanawiam się czy zamontowany na klapie spojler moiże mieć jakieś znaczenie, a właściwie jego waga. Chciałbym jeszce zapytać czy dostępne są jakieś zamienniki tychże amortyzatorów, bo cena orginału mnie załamuje 425zł sztuka. Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wazy tyle co kazdy spoiler czyli ok 1kg to nie robi, szczegolnie dlatego ze jest zamontowany na wysokosci dachu wiec jego nacisk na amortyzatory klapy jest zerowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wazy tyle co kazdy spoiler czyli ok 1kg to nie robi, szczegolnie dlatego ze jest zamontowany na wysokosci dachu wiec jego nacisk na amortyzatory klapy jest zerowy.

 

Dzieki wielkiw za odpowiedź, prawdopodobnie mamy wykluczony spojler zostaje w dalszym ciągu problem amortyzatorów "czemu nie trzymaja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie jestem zadowolony z tego, jak chodzi klapa bagażnika - muszę ją podnieść bardzo wysoko, aby nie spadła. I też mam spojler - może więc jednak on coś zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkiw za odpowiedź, prawdopodobnie mamy wykluczony spojler zostaje w dalszym ciągu problem amortyzatorów "czemu nie trzymaja".

Prawdopodobnie sa rozszczelnione i olej lub gaz - w zaleznosci co tam w srodku jest - wyciekl. To, ze kolejne amortyzatory klapy jakie kupiles nie dzialaly, mysle ze jest dzielem przypadku i chamstwa sprzedajacego. Daj ogloszenie w dziale kupie/szukam/sprzedam a moze ktos sie znajdzie. Ja mam takie od Sunny N14 ale nie wiem czy beda pasowaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkiw za odpowiedź, prawdopodobnie mamy wykluczony spojler zostaje w dalszym ciągu problem amortyzatorów "czemu nie trzymaja".

Prawdopodobnie sa rozszczelnione i olej lub gaz - w zaleznosci co tam w srodku jest - wyciekl. To, ze kolejne amortyzatory klapy jakie kupiles nie dzialaly, mysle ze jest dzielem przypadku i chamstwa sprzedajacego. Daj ogloszenie w dziale kupie/szukam/sprzedam a moze ktos sie znajdzie. Ja mam takie od Sunny N14 ale nie wiem czy beda pasowaly.

Tak zgadza się napewno są w jakimś stopniu rozszczelnione i dlatego tak się zachowuja. A co do amorów od Sunny to raczej dzięki nie będą pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...