Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

gdzie kupic/zamontowac filtr paliwa do 2,2Di w Krakowie ??


Gość fredYYY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pomyslalem ze moze lepiej by sie zrobilo mojej Almie jak bym jej wymienil filtr paliwa... bo jeszcze nie wymienialem jak przywiozlem auto w lecie z Holandii. Obdzwonilem kilka sklepow w tym InterCars i nic.... nie maja nie iwadomo czy beda miec. Dzwonie do serwisu Adamus i Pani informuje mnie ze filtr kosztuje 90 PLN plus wymiana. Czy ten filtr naprawde jest taki drogi i trudny do dostania czy tylko trafilem na chwilowo niedyspozycyjnosc sklepow ?? Moze on ma jakies grzalki dodatkowe czy cus?? Co moze robic taka cene? Macie moze jakies sprawdzone sklepy gdzie moga miec takiego filterka??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. raczej nie powinno być problemu z nabyciem. ja też przymierzam się do wymiany i w każdym sklepie raczej mają. a jak nie to na drugi dzień. ja decyduję się na filtr mann za 60zł.

wymienić chcę sam, ale niebardzo wiem jak się do tego zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr kosztuje od 60 pln w AutoLand do 90 pln w Nissan Service. Wymiana w miare prosta, tylko trzeba sie troche nakrecic. U mnie mechanik demontowal cala metalowa obudowe filtra, odlaczal przewody i rozdlubywal na stole. Sam filtr to wklad do tej obudowy - taki uniwersalny - trzeba wcisnac.

Poprzednio magik radzil sobie jakos prosciej, od spodu. Ale rece mial mniejsze ;)

Generalnie podzwon i popytaj. No i spisz sobie numer VIN, bo bez tego ani rusz. Ostrzegam przed wymiana filtra oleju. Trzeba uwazac, by nie urwac glowki do wykrecania obudowy filtra. U mnie jakis magik ulamal i nie przyznal sie. Nie zmienil filtra i rok jezdzilem na starym. Wykrecenie tej obudowy bylo pozniej powaznym problemem, ale udalo sie.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest, normalny filtr... przy czym od spodu ma chyba czujnik detekcji wody czy cus takiego.... wymienilem juz. Kupilem w JCAuto na ul. 29 Listopada za 29 PLN... jest roznica do do tych 90PLN w serwisie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedza Ci ze do detekcji obecnosci wody i przekazywania informacji dalej.... przynajmniej tak mi w Perfekt Servis mowili.

a co do odpowietrzania to sluzy reczna pompka pionowa na samej gorze filtra... nie da sie nie zauwazyc.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...