Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z samowłączającym się alarmem.


Gość gmwojcik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam Almerę N16 z 2002 z typowym alarmem. W ciągu ostatnich kilkunastu dni kilkakrotnie alarm właczył się sam (przynajmniej tak przypuszczam), po czym po otwieraniu pilotem drzwi samochod piszczy 3 razy zamiast dwoch (co wg instrukcji oznacza, ze "pod nieobecnosc wlascicela wzbudzono system czujnikow"). Wiem, ze nikt nie wzbudzal czujnikow, nie wiem co moglo pasc? Czy ktos mial podbny propblem? A moze to jakas mysz itp.? Raczej wykluczam samozwijanie sie pasow zostawionych luzno bezpieczenstwa - sprawdzam czy sa ok. Ile kosztuje ewentualna naprawa?

 

dziekuje i pozdrawiam

gmwojcik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ojciec ma almere z 2005r. kilka razy mu sie takze alarm sam włączał. jedynie tyle moge powiedziec bo narazie nie było kiedy jechac do serwisu zeby cos z tym zrobli. w razie czego to tu dopszie co powiedizeli

 

w mojej N15 z alarmem wszystko ok. kup N15 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to na noc załącz alarm bez czujników drzwiowych. Wtedy jeśli się powtórzy to znaczy, że czujnik drzwiowy jest padnięty i "traci styk". Wzbudzanie może też powodować wilgoć - co już będzie trudniejsze do wykrycia. Generalnie jak masz możliwość to załączaj alarm bez czujników tych drzwiowych lub jeśli masz to bez pojemnościowych - tak na zmianę parę razu bez 1 parę razy bez drugich i wtedy będziesz wiedział gdzie dalej szukać. Wiem, że może to być niemożliwe zostawić auto na ulicy bez alarmu :wink: ale wtedy odnalezienie przyczyny która sie pojawia okresowo będzie trudne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość IRENEUSZKA

Miałem ten problem w swojej N15.Trudno mi było zlokalizować przyczynę.Ale w końcu wyrwałem chwasta.Okazało się że problem tkwił w czyjniku zbicia szyby.U mnie wyglądał jak mała myszka komputerowa,i znajdował się pod deską rozdzielczą.Odlutowałem,zaizolowałem przewody i po problemie.PS.Te objawy występowały z reguły przy niskich temperaturach.POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest to zujnik wstrząsowy. Miałem podobne objawy i co dziwo pojawiały się gdy zaczęło się robić chłodniej. Po wymianie czujnika (na gwarancji) nie mam już tych problemów. Wymiana trwała 3 min, facet wyrwał konsole przy zapalniczce i wymienił czujnik (wygląda rzeczywiście jak mała myszka). Od tej pory jest ok. A samochóde przyotwieraniu piszczał 2, 3 i 4 razy i za cholere nie wiedziałem co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś podobnego miał mój ojciec w primerze. Obwiedził ASO i okazało się, ze ma słaby akumulator. I w nocy stojąc na zimnym powietrze akumutalor siadał i nie dawał wystarczajacego prądu na potrzeby alarmu. Faktycznie z rana były już drobne problemy z zapalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podombie w swojej n16 problemem okazala sie jak juz pisal ktos z klubowiczow czujka wstrzasowa (u mnie byla umieszczona na slupku przednim) proponuje od niej zaczac... jesli to nie da udac sie pod maske i tamta czujke sprawdzic...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a załaczcie alarm i po jego uzbrojeniu (ok 30 sekund) uderzcie w przednia szybe nieco wyzej niz wycieraczka od strony kierowcy - lub sama wycieraczka z wysokosci okolo 10 - 15 cm - u mnie sie wlaczalo od tego...

 

tylko nie wiem czy przy tej temp walenie w szybe to dobry pomysl ;)

 

a czujnik pod maska to swoja droga... ja wymienialem na nowy bo stary sie poprostu rozsypal jak sie go dotknelo... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie ten dział bo mam sunny ale nie będe rozpoczynał nowego tematu a objaw mam taki sam tyle tylko że u mnie na 100% sa to czujki ruchu. Alarm wyje gdy całość jest załączona. Gdy są wyłączone (aktywne tylko czujniki w drzwiach) to wszystko jest OK. Co ciekawe u mnie jest inaczej niz u Was bo zimą było wszystko Ok a teraz gdy jest gorąca pojawił sie ten problem. Wymieniałem już centralkę alarmu, czujki i nic. Człowiek który mi to zakładał twierdzi że coś zakłuca prace czujek ale nie potrafi zlokalizować co. Czy w Sunny-m jest coś pod maską lub tablicą co może zakłucac tak bardzo alarm. Dodam że mam oryginalny immobilizer nissana, może to on? Tylko dlaczego jak jest ciepło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...