Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N16 - i podgrzewane lusterka.


Gość kulik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam N16 2.2 DI z 2000 roku. Klima, 4 poduszki i takie tam. Słowem - pełna opcja. Tyle, że mi cholera lusterka boczne nie grzeją. Pytanie czy nie grzeją bo nie mają czym, czy mają ale się zepsuło? Może użytkownicy podobnych N16tek mnie uświadomią??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłączam się do prośby kulika, niestety nawet w najdroższej sprzedawanej obecnie wersji Acenta lusterka są el. regulowane ale nie podgrzewane

 

warto sie z tym pobawic, bo koszt zakupu mat grzejnych jest niewielki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtrudniej jes zamontować - w zasadzie zdemontować i zamontować z powrotem tafle lusterek (mogą popękać) - reszta jest prosta, trzeba tylko poprowadzić kable (najlepiej od przekaźnika tylnej szyby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwo powiedzieć, jeśli ktoś się na tym co nieco zna :?

 

z reguły jest tak, że podgrzewanie lusterek włącza się razem z ogrzewaną szybą, nie wiem czy w takiej sytuacji nie trzeba wymieniać przekaźnika i bezpiecznika na większy itd...

jakby nie liczyć kilka watów te lusterka będą potrzebować, a instalacja nie jest przystosowana do dodatkowego obciążenia, bo nawet w droższej wersji lusterka nie maja podgrzewania

 

p_flori – jeżeli masz zamontowane podgrzewanie opisz w kilku zdaniach jak to się sprawuje i jak to zamontować, z góry thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwo powiedzieć, jeśli ktoś się na tym co nieco zna :?

 

z reguły jest tak, że podgrzewanie lusterek włącza się razem z ogrzewaną szybą, nie wiem czy w takiej sytuacji nie trzeba wymieniać przekaźnika i bezpiecznika na większy itd...

jakby nie liczyć kilka watów te lusterka będą potrzebować, a instalacja nie jest przystosowana do dodatkowego obciążenia, bo nawet w droższej wersji lusterka nie maja podgrzewania

 

p_flori – jeżeli masz zamontowane podgrzewanie opisz w kilku zdaniach jak to się sprawuje i jak to zamontować, z góry thx

 

nic nie musisz wymieniac. przekaznik spoko to wytrzyma bo pobor tych mat jest niewielki (ok 13W)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w almerze tego patentu nie mam ale miałem montowane w P 10 ce i w Corolli - niestety w Corolli pękło mi lusterko przy zakładaniu - dlatego ostrzegam robota prosta ale dla cierpliwych. Jak będzie cieplej postaram się zrobić podgrzewane lusterka (nie mam garażu. poza tym auto jest na gwarancji). Jak uruchomią forum Toyoty - przekopiuję stamtąd opis) - jest podobny, z tym, że tam instalacja poprowadzona była az pod drzwi.

Przekaźnik i kable spoko wytrzymają - nie trzeba nic zmieniać.

 

[ Dodano: Sro 10 Sty, 2007 20:48 ]

no dobra - odgrzebujemy stary post - bo jakis skur... zapierd... lewe lusterko.

tafle zdeobyłem z odzysku, zakupiłem mate i w lewym juz siedzi mata + kabelki do kostki w drzwiach.

O dziwo kable poprowadzone w drzwiach są, brak natomiast odcinka od drzwi do lusterka - tutaj trzeba sie napracować by ro cholerstwo przeciągnąć tym wąskim kanałem.

Kable giną w kostkach tuż za nadprożami i potem za cholerę nie wiem gdzie to leci.

eraz pytanie za 100 pkt. gdzie jest przekaźnik od grzania tylnej szyby. Z manuala wynika, że gdzies koło bezpieczników po lewej stronie - tam go nie ma. Może ktoś wie gdzie jest?

Zima teraz ciepła, więc może zrobię. Lewa tafla nie pękła, prawa jeszcze nie zdejmowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...