Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Dużo pytań nowego - Kombi 1.8


Gość Absynt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

juz w innym poscie pisalem ale jeszcze raz sie zapytam i pragne dolaczyc pare innych (w sumie to mam ich sporo) pytan bo mam od niedawna primerke p11 144 kombi 1,8.

 

pytanie o tarcze. czy da sie do tego modelu zamontowac cos z polki brembo max czyli tarcze z wyzlobieniami

do tego jakies fajne klocki z polki ferodo ds2000. czy mozna tez wymienic szczeki na jakies mocniejsze czy wieksze?

 

planuje tez obnizyc i utwardzic zawieszenie. mam alufelgi 16 i oponki 195/55

przy obnizeniu do 40mm max bedzie wedlug mnie fajny efekt optyczny i polepszone wlasnosci jezde no i nie chce zachaczac miska olejowa o asfalt.

 

do tego myslalem o wymianie ukladu wydechowego na jakis ala sportowy.

czytalem tez w innych postach o kablach do swiec i samych swiecach ze moga ulepszyc spalanie i osiagi ( nie znam sie na tym i nie wiem czy warto)

mozliwe ze skusze sie tez na wymiane filtra powietrza tylko nie wiem czy do standardowej puszki wsadzic jakis "lzejszy"czy zapodac okragly.

co z dolotem, jakiej firmy i gdzie kupic?

na koncu myslalem o chiptuningu co by dodac jeszcze z pare koni do moich 113 czy 114.

 

pozatym mam jeszcze duzo roznych zagwozdek z autkiem bo je naprawialem i rozne duperele powychodzily.

 

poki co to jestem calkiem zadowolony

testowalem spalanie na trasie i mi wyszlo okolo 7,9 litra/100 (zima 3 osoby pelny bagaznik) teraz jezdze po miescie i zobacze ile mi wyjdzie km na baku.

zauwazylem tak jak inni ze na wolnych obrotach mi nierowno pracuje.

przy zimnym silniku obroty na poczatku rzedu 1400 potem stopniowo spadaja zeby utrzymywac sie w okolicach 600-700 i maja wachania czasami silnik zaczyna drgac przy wiekszym spadku ponizej 600. ( do wymiany mam filtr powietrza)

nie podswietla mi sie tablica rozdzielcza ( dziwnie dosyc bo ekranik elktroniczny od kompa sie pali caly czas a w trybie nocnym gasnie) i mam glucho i ciemno. kontrolki wszystkie sprawne i jaza sie na ciemnym tle, tyle ze nie ma kontroliki swiatel mijania.

wlacza mi sie kontrolka otwartych drzwi. mysle ze to z powodu klapy bo z autopsii wynika ze to jej wina. gdzie tam szukac winy? moze ma to zwiazek z tym ze nie mam tez kontroli nad zamkiem z poziomu w klapie z poziomu pilota? cos jest zrabane i nie wiem co.

 

musze tez sprawdzic klime i filtr przeciwpylkowy ( z tym sobie poradze)

 

generalnie jestem w fazie serwisowania auta po kupnie z niemiec i chetnie przyjme wszelkie wskazowki dotyczace dobrych warsztatow, elektrykow i serwisow klimy, hamowni itp czy sklepow z czesciami w okolicach lodzi.

 

ponadto zamierzam dolozyc jakis alarm do mojego NATSa

 

jak juz przejde przez ten etap to na lato planuje kompleskowe wygluszenie (drzwi, sciana grodziowa, podloga, dach, klapa tylna, tylne nadkola, maska) i zamontowanie jakis niskotonowych glosnikow w bagazniku. muslalem o zabudowie wnek przy blotnikach ( kombi) symetrycznie dwoma subwuferami.

potem moze jeszcze czujki cofania i podgrzewane fotele :)

 

i tu mam poki co pytanko o tasme dekarska. bo wydaje sie ze sie o wiele lepiej sprawdzi sie ze wzgledu na zakresy temperatur od jakichs app i jest tansza.

problem jest taki ze opalarka trzeba popracowac zeby to przykleic i mozliwe ze potem bedzie w aucie smierdzialo. czy ktos sie bawil tym?

 

o glosniki i zabudowy sie jeszcze popytam jak dojde do etapu zakupow.

 

i ostatnie pytanie. ile kosztuje diagnostyka auta ( chcialbym wiedziec o aucie te rzeczy ktorych jeszcze nie wiem:) a ktore moga nie byc sprawne.

 

wybaczcie ze tak smecilem dlugo ale mam spore jak widac plany co autka i troche klopotow a poradzic sie musze.

 

pozdrawiam wszystkich

 

PS: a ciekaw jestem czy ktos z userow p11 zapodal sobie jakis system dvd sprzezony z NAV i kamerka cofania na przyklad. i ciekawi mnie czy takie cos da sie wpasowac w konsole zamiast standardowego radia.

 

PS2: to jeszcze nie wszystkie pytania. bede meczyc wkrotce za co z gory przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Na wiele pytań znajdziesz odpowiedzi, proponuję na początek skorzystać z wyszukiwarki. Ja właśnie w ten sposób zaczynałem.

Pozdrawiam, i miłej lektury życzę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. No to po kolei

 

Auto jak mowilem swiezo kupione i po naprawach i teraz zajmuje się wymianami roznych płynów i pier**l, potem przejde do „tuningu”

 

Na początek pytania o materialy eksploatacyjne:

1. O wymianie oleju już czytałem i tylko chciałem poinformowac ze zamierzam zalac go mobilem 5w40…silnik ma maly przebieg 58000. zapytac się tylko mógłbym czy jakies inne sa polecane i w lepszej cenie (5w40) ( nie wiem co bylo przedtem lane)

2. powinienem tez chyba przelac plyna chłodzący ale nie wiem jaki. Proszę o pomoc.

3. wyczyszczenie Klimy ( już czytałem w postach o filtrze przeciwpylkowym itd.) chciałbym się tylko zapytac gdzie w Lodzi można zrobic przegląd klimy.

4. wogole potrzebuje info o tym co się wymienia i co ile. Nie ma ksiazki do auta a pewnie będę musial powymieniac filtr paliwa czy tez kable czy swiece.i potrzebuje namiary do sklepow z czesciami w Lodzi najlepiej ( jeśli ktos może pomoc to będę wdzieczny)

5. jakie jeszcze plyny musze powymieniac ( zalany jest tez nowy plyn hamulcowy)…nie mowie o spryskiwaczach :), choc tu mogę dodac ze zakupiłem ostatnio markowy plyn -22c w leader price i zaczal mi się mazac przy -6 lol Lol…na prawde dal rade hehe.

Pytania z serii „cos mi nie dziala”:

1. nie dziala podświetlenie licznikow. ( ekranik od kompa pali się w dzien a w trybie nocnym gasnie). Wszystkie kontrolki sprawne, brak tylko kontrolki od świateł mijania ale to podobno norma ze jej nie ma.

2. swieci się kontrolka otwartych drzwi. Wine ponosi najpewniej klapa bagażnika. Nie mam kontroli na jej zamkiem z poziomu pilota. Co tam się moglo stac?

3. Srodkowa lampka w podsufitce raz dziala a raz nie dziala…cos chyba musze przeczyścić…

4. nie mam dostępu do funkcji wycieraczek w trybie przerywanym i tak samo spryskanie szyby nie aktywuje wycieraczek. Mogę ich używać w trybie ciągłym lub szybkim. Wycieraczka tylnej szyby i spryskiwacz działają ok.

Pytania z serii „dziwne zachowania”

1. o poranku zima po odpaleniu silnik wskakuje na obroty rzedu 1400 i potem stopniowo je redukuje do 700-600 i na tym poziomie się buja. Czasami silnik zaczyna drgac gdy jeszcze się obniży poniżej 600. Co może być przyczyna? Mam do wymiany filtr powietrza na pewno. Czy cos jeszcze może to powodowac?

2. zauważyłem tez niestety spadki napiecia na podświetleniu, np. gdy mam wlaczony migac widze to miganie na wyświetlaczu radia…minimalne ale widoczne. Lampy przednie swieca rowno raczej. Radio samo w sobie tez robi takie numeru ( i nie musi grac wcale glosno).

Pytania z serii „tuning zawieszenia”

1. jakie tarcze i klocki i szczeki do nissana p11. (tarcze w stylu Brembo max, klocki w stylu ferodo ds2000) cos co lepiej hamuje i wogole.

2. jakie sprężyny i amorki. Chce obniżyć i utwardzic nyske. Obniżyć max o 40mm gdyz mam felgi 16 i bambosze 195/55/16. wiec spodziewam się wtedy kolka ladnie się wpisza w obrys nadkoli.

Pytania z serii: „tuning silnika”

1. jaki układ wydechowy i dolotowy sportowy ( gdzie kupic, za ile, jakiej firmy i czy warto)

2. czytałem tez o kablach do swiec i swiecach ze polepszaja spalanie osiagi itp…prawdo to. Jeśli tak to gdzie kupic i za ile i jakie.

3. chiptuning. Gdzie można w Lodzi dobrze to zrobic no chyba ze nikt nie wie lub nie ma takiego miejsca to może w Wawie.

Pytanie o spalanie:

1. jeszcze testuje spalanie ale poki co to na trasie ( zima 3 osoby i pelny bagażnik ) miałem 7,9 litra/100km. Duzo to czy malo. Czytałem ze powinno być mniejsze o 1,5 litra ale może się myle. Teraz testuje w miescie i zobaczymy. jakie sa wzorcowe spalania dla tego modelu?.

wyczytalem w http://www.autocentrum.pl/nissanclub/modele/p11_144.html

ze tam wyszlo dla 1.8 6,3 litra w trybie mieszanym czy cos a w innych miejscach ze bedzie to okolo 7,6 na trasie i ok 9 w miescie

Pytanie o komputer pokladowy:

1. czy wszystkie primery po 99 mialy w standardzie komputer pokladowy? Na moim elektronicznym wyświetlaczu mogę se wyzerowac licznik zobaczyc przebieg temperature i godzine. Steruje nim 2 patyczkami wystającymi z szybki…czy ja mam wersje bez kompa czy może zablokowany mam do niego dostep z racji jakichs ukrytych usterek w instalacji??????

2. wskaźnik temp. zewn. chyba mnie oszukuje bo auto raz stalo przez caly dzien w garazu a wyświetlacz pokazywal -1C. Niby zmienia temp ale nie ufam mu zwłaszcza ze symbol Celsjusza mruga??? Nie wiem co o tym myśleć i gdzie ewentualnie szukac czujnika.

Pytanie o bagażnik:

1. Czy w p11 kombi jest w bagażniku jakas kuweta pomiedzy kolem zapasowym a gorna podloga bagażnika. Ja tam nic nie mam. Wogole jestem srednio zadowolony z tej konstrukcji podlogi bagażowej bo nie jest zbyt solidna i wydaje się ze jak postawie zgrzewke nałęczowianki to się zaraz zarwie.

Pytanie o koszta diagnostyki:

1. ile kosztuje???? Chce mieć sprawdzony silnik zawieszenie układ hamulcowy i elektryczny. Ten ostatni mi się najbardziej przyda bo mi nie działają jakies pipsztoki i światełka.

Pytania z serii „tuning zewn”

1. chce kupic brewki do przednich lamp…gdzie można to zrobic i za ile?

2. druga rzecz to taka lotka na tylna klape ( kombi) montowana tuz nad szyba stanowiaca jak dla mnie fajne przedłużenie lini dachu.

Pytania z serri „wygłuszanie auta”

1. czy ktos do wygłuszania wnętrza używał tasm dekarskich? Wedlug mnie maja lepsze zakresy temp. od APP i sa tansze i grubsze i z folia aluminiowa. Wymagaja natomiast opalarki i nie wiem czy z tego względu nie zrezygnowac z nich. Nie mam pojecia czy taka mata nie będzie potem śmierdzieć wewnątrz. Czy ktos się już bawil?

Pytanie o mycie silnika:

1. czy można umyc jakims kerszerem? Jakie newralgiczne punkty należy zabezpieczyc przy myciuitp?

Pytania z serii „tuning wewn i car audio”

1. gdzie i czy można dokupic fajne zegary do p11…ktos na forum mowil o indiglo. Czy takie będą pasowac do tego modelu?

2. potrzebuje tez fajna galke do zmiany biegow…bo moja jest uszkodzona. Gdzie można znaleźć? ( te z allegro sa w większości chusteczkowe ale będę tam tez patrzyl

3. ciekaw jestem czy ktos z userow p11 zapodal sobie jakis system dvd sprzezony z NAV i kamerka cofania na przyklad. i ciekawi mnie czy takie cos da sie wpasowac w konsole zamiast standardowego radia.

4. Co sadzicie o tym żeby w bagażniku zabudowac boczne wneki subwuferami symetrycznie i jakos zarzezbic wnętrza błotników żeby robily za skrzynie dla takich głośniczków?

Pytanie o alarm:

1. mam NATSa i chce mieć dodatkowo jakies zabezpieczenie…najlepiej żeby było obsługiwane z nissanowskiego pilota w kluczyku. Gdzie w Lodzi założyć?

 

to juz chyba wszystko co mi lezy na watrobie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

na większość pytań masz odpowedzi w książce obsługi (tej dla kierowcy, po polsku) którą własnie sciągasz czy ściągnąłeś. 0504088325 bo za dużo pisania wymiękłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trcohe pytań tutaj nawaliłeś, ale to dobrze bo miejsce do tego właściwe :wink:

Ja moge Ci cos podpowiedzieć o silniku, bo taki sam mam w N16.

1. Dolot powietrza - QG18 bardzo dobrze reaguje na założenie stożka i doprowadzenie do niego zimnego powietrza spod zderzaka (u mnie dało to "na oko" + 7 może nawet 10KM, czas do setki poprawił sie o 1.5s)

2. 600-700 obrotów na rozgrzanym silniku to zdecydowanie za mało!!! U mnie jest na poziomie 850.

3. O spalaniu poniżej 10 w miescie raczej zapomnij! Niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elcoruso, nie chce Cie martwić ale wg mnie dostaniesz z 25 koła.

Czekam na odpowiedniego klienta. a poza tym cena jest oczywiście wyjściowa.

 

:shock: jezuśku az się przeraziłem:

- Alfa Romeo 166, 2.4 JTD lub V6 2.5 - 3.0 benzyna + gaz

 

No co??? Kawał dobrej fury za śmieszne pieniądze. Rozmawiałem z wieloma userami 166 i wiem co i jak, to sa naprawde dopracowane auta. (oczywiście ze swoimi wadami wrodzonymi) Bardziej bym wolał 3.0 V6 z gazem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagnalem juz ksiazke w formacie PDF. 6MB szlo szlo i doszlo. z eOSIOLKA idzie tez inna instrukcja 150mb...ciekawe lektury.

Cornholio78, czy to numer kom. ktory podales kilka postow wczesniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz lexusa gs300 albo toyotę camry jak chcesz mieć porządna furę. Choc maximka, primera i avensis sa tez w czołówce w mojej klasyfikacji :)

Wiem, ze to są porzadne furki, ale chciałbym kupić coś minimum rok prod.2000, oczywiście ze najbardziej chciłabym Maxime 3.0, ale okazyjne ceny zdażają sie bardzo żadko (jedna okazja mi przeleciała w listopadzie).

Zreszta narazie najbardziej pewna i nr 1 jest P11.144 2.0 benzyna :wink:

 

Sorki za OT już nie będe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...