Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

automatyczne ssanie


Gość duni

Rekomendowane odpowiedzi

zima a więc ssanie nie chodzi w związku z tym mam parę pytań

1 czy sprężna bimetaliczna pod napięciem wydłuża się czy skraca

2 ma ciągnąć czy popychać przepustnicę

3 jak dzieła elektrycznie skoro między obudową a przewodem zasilającym jest 0 omów i jest to prakycznie zwarcie moim zdaniem koniec sprężyny powinien dostawać masę poprzez bolec przepustnicy wtedy będzie to obwód zamknięty

ostatnie jak znależć bezpiecznik obwodu zasilania-nie mam napięcia już na stykach przekażnika.nissan n-14 gażnik Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Pod napięciem sprężyna nagrzewa się i zwija bardziej, czyli wg twojego zapytania się wydłuża (choć tak jak napisałem w rzeczywistości ona poprostu się bardziej zwija zmniejszając średnicę każdego zwoju).

 

2. Opis zakładania sprężyny już był w jakimś wątku poruszany. Musisz ustawić 2 języczki w pozycji prostopadłej do powierzchni ziemi i wtedy założyć sprężynę. Na sprężynie te języki mają się opierać. Sprężyna nie może podczas "wydłużania się" ciągnąć tych języków tylko ma być dla nich podporą.

 

3. Wejdz na stronę 2 klubu nissana tam jest opis czyszczenia elementu grzejnego, bo prawdopodobnie masz to do zrobienia. Obejrzyj (porównaj ze zdjęciami) dokładnie czy poskładałeś wszystko tak jak powinno być oraz czy jest właściwie wyregulowane ssanie. Opór nie powinien być zerowy (na zimnym silniku). Sprawdz czy podawany jest + na zasilanie ssania po uruchomieniu silnika. Jeśli jest to znaczy że coś nie tak jest z samym układem ssania. Jeśli nie ma + to wtedy sprawdzić trzeba przekaźnik i bezpieczniki. Przekaźnik powinien być na obudowie opisany podpisany "automatic choke". U mnie jest w puszce przy akumulatorze, ale ja mam sedana w innych może być przy zbiorniku oleju (taki okrągły czarny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

hej ma ktoś z Was jeszcze gdzieś ten opis jak czyścic to ssanie? Bo chyba bede musial to zrobić a tamten link już nie działa;/ bede wdzięczny jakby ktoś to podesłał jakos;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...