Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Czym zamalować próg od wewnatrz ??

Pawcior
 Share

Recommended Posts

WItam :)

Dzisiaj jak wysiadałem z autka zauważyłem,że lakier w progu od strony drzwi kierowcy w jednym miejscu konkretnie juz sie zdarl (tzn był zdarty już wczesniej ale w zimie zacząłem sie obawiać czy mi to rdzewieć nie zacznie :/ ) i widać goła blachę.. [to pewnie przez obcasy poprzedniej włascicielki :evil: )

Czym mogę to zamalować żeby rdza sie nie pojawiła ?? A jeśli zauwazę tam jakieś drobne plamki na powierzchni to czym ją usunąć ??

ja mialem tak samo jezdzilem z tym z rok i w koncu ktoregos razu znajomy lakiernik polakierowal mi to(bez specjalnyh jakis zabiegow) ale juz widze ze powoli sie znowu sciera(moze brak tych specjalnych zabiegow) :D albo sie drzwi opuscily i obcieraja

hmmm, a jest Hammerite w kolore czerwonym ?? ;)

A nie trzeba stosować jakiś zaprawek i lakierów ??

Zastanawiam sie czy nie pojechac z tym do lakiernika, tylko ciekawe ile sobie zaśpiewa za usługę :?

a gdyby tak pomalowac czarnuchem jakims grubszym, takim jak np podwozie? i tak nie widać z zewnątrz a czerń pasuje do wszystkiego

Motto forda nadal obowiązuje :lol:

Dobra jakiego konkretnie ,,czarnucha'' polecacie i gdzie go kupić ??

Hmmm. tylko że progi mam pod kolor dzrzwi czyli czerwone...W czerwonym progu gruba czarna krecha na środku cieżko mi sie widzi...

A moze pomalować to zwyklym lakierem zaprawkowym i mieć z głowy ??

WItam :)

Dzisiaj jak wysiadałem z autka zauważyłem,że lakier w progu od strony drzwi kierowcy w jednym miejscu konkretnie juz sie zdarl (tzn był zdarty już wczesniej ale w zimie zacząłem sie obawiać czy mi to rdzewieć nie zacznie :/ ) i widać goła blachę.. [to pewnie przez obcasy poprzedniej włascicielki :evil: )

Czym mogę to zamalować żeby rdza sie nie pojawiła ?? A jeśli zauwazę tam jakieś drobne plamki na powierzchni to czym ją usunąć ??

Wyczyscic, odtluscic, zamalowac cienka warstwa Hammerita i potem przykleic ze dwie warstwy czarnej folii :D

Będzie wyglądało fajnie, lakier nie będzie się zdzierać a jak zniszczysz folię to przykleisz kolejna.

Polecam folie samoprzylepna ze sklepow z tapetami. Koszt chyba cos kolo 6 zl za 1mb szerokosci 90 cm (chociaz glowy nie dam za ta cene).

Ostatnio kupowalem taka fajna chropowata folie, dosc gruba- idealna do oklejenia slupkow :wink:

• 2 weeks later...
a gdyby tak pomalowac czarnuchem jakims grubszym, takim jak np podwozie? i tak nie widać z zewnątrz a czerń pasuje do wszystkiego :)

NP BITEX :wink:

• 7 months later...

Z zewnątrz to możesz zamalować jakąfarbą chcesz. Jednakże jeśli robisz jużprogi to nie zaszkodziło by je zakonserwowaćod wewnątrz(tak jak w temacie piszesz) ja np wlałem w progi bitex zmieszany ze starym olejaem. Lałem tak długo ażna całej długości progów nie zaczął wyciekać. Po takim zabiegu możesz byćpewien że progi wytrzymająci dłużej. Aczkolwiek ja mam zamiar takąoperacje powtarzaćco rok gdyżzauważyłem że progi w micrach to jest ich słaby punkt i lubią sobie zardzewieć :wink:

• 1 month later...

Ja w swojej pomalowałem lakierem w areozolu (spreju) kupiłem go w sklepie z lakierami za 10 zł co prawda lakier był od Daewoo chyba od Matiza. Mam złotą Micre i lakier jest podobny jak w złotym matizie minimalnie się różni. Możesz do swojej dorobić lakier w spreju koszt to ok 35zł za puszkę musisz tylko znać numer lakieru, jest on umieszczony pod maską na tabliczce znamionowej. Pozdrawiam